všetko možné na podporu trávenia

Príspevok v téme: všetko možné na podporu trávenia
Genesis

už dlhšie ma trápi žalúdok ... bol som 3 krat na gastroskopii a prvý krát mi našli že mam GERD (refluxnú chorobu pažeráka)
druhy krát mi už GERD nenašli a nenašli v podstate nič
tretí krát mi zistili gastritidu v spodnej strane žalúdka (antrum) a zistili mi metaplaziu (to znamená že vplyvom zlých podmienok sa niektore bunky žaludka nahradili bunkami črevnými. Helikobaktera nenasli ani raz.

Ako gastrolog mi k tomu nepovedal ani neporadil nič takze som sa do toho doma pustil a studoval som ale proste uz dlhodobo zlyhavam a uz neviem co skusit ... skusal som ocistne hladovky, stravu ryza maso .. zeleninovy salat tuniak ... pijem hodne cajov hlavne zeleny, rumancek, mate, mysi chvost, cakanku, zazvor .. skusal som pankreolan, wobenzym ale jednoducho sa neviem pohnut z miesta,

moja strava je cca nasledujuca:
1 ranajky - acidko + slnecnica + hrozienka + psenicne klicky
alebo acidko + ryzovy chleba s lekvarom
2. obed tuniak konzerva + zeleninovy salat s trochou olivoveho oleja a octu
alebo kysla rybycka s chlebom :)
3. vecera: sojovo fazulova polievka na kyslo s celozrnym chlebom
alebo gulasova polievka so srdciami a chlebom

ako korenie pouzivam cierne korenie a cervenu papriku a na solenie sol

pijem hlavne vyssie spomenute caje.

takze ak niekto vie o niecom (suplement, liek, metoda hoc co) co by dokazalo zlepsit travenie a dalo by sa to zohnat na slovensku tak prosim napiste.

musim totiz priznat aj ked nerad (pretoze barani neradi priznaju porazku :) .. ze na toto som proste kratky

Genesis

issey:

a ako to je s platenim ? ... platit zo slovenskej banky do americkej asi nebude zrovna lacna zalezitost

vies v tomto som uplny amater nikdy som zo zahranicia nekupoval

doubledog

ten tvoj jedalnicek sa mi zda dost tazky na to, ze mas problemy s travenim.
ja som mal tiez dost dlho cosi podobne, a pomohla mi v tom biorezonancia.

issey

Ahoj.

Betain si bez problemov objenas cez iherb, kde je postovne 4 dolare na SR. Len sa snaz nepresiahnut sumu 22 EUR, aby si neplatil clo a DPH. Ja objednavam odtial pravidelne. Zasielky chodia a nie su ziadne problemy a maju to tam aj lacnejsie ako kdekolvek inde. Ako na to pozeram, tak od spolocnosti NOW tam maju ten Betain 120 kapsuli za cca 11 dolarov.

muškamalá

Prekyslenie tela a mnozstvo kyselin v zaludku budu asi dve rozdielne veci (si aspon myslim:) ale neviem, nemam dostatocne nastudovane a hlavne pochopene:)
Ale beham s podobnymi problemami 10r. po doktoroch a nepomohol ani jeden. Skor sa k tym traviacim tazkostiam roky pridruzuju aj dalsia choroby. Je fakt velka pravda, ze ked ti nefunguje travenie, postupne ti prestane fungovat vsetko.
BetainHCL som videla napr. aj na Svanson.cz, sice strasne predrazeny, ale mozno to objednavanie bude jednoduhsie..

Genesis

malá muška

na rady RNG dat nemozem pretoze na slovenskom trhu neviem zohnat betain hydrochlorid :)a co sa týka jeho on sa opiera hlavne o teoriu zniženej kyslosti v žalúdku ... čo považujem že to môže byť pravda ale bohužial nemám tu kyslost ako zvysit :)

mimo to neviem si predstavit dodavanie kyselin do organizmu vo forme betainu :) ... si zober aka je moderna zasadita strava a ako su kyseliny nebezpecne :)

malámuška

Mas ukazkovy jedalnicek myslim. Preco nedas na rady RNG?? Lekari ti moc nepomozu, budu skusat rad-radom pirulky jednu za druhou az ti odide pecen, alebo oblicky (zivy priklad doma mam:(

aloepriroda

Takže Ok :), na zlepšenie trávenia :

piť čaj Aloe Blossom Herbal Tea

Aloe Vera gel

Fields of greens

Garlic Thyme

Lýcium plus
a k tomu všetkému kvalitné probiotiká

môžeš : Forever Probiotic alebo z lekárne
Ak budeš mať záujem informácie o odporúčaných produktoch sa dozvieš na
:www.aloepriroda.com

Genesis

aloepriroda :)

na mail sa nikomu neozyvam ... ak radu tak tu a pre vsetkych ... tak aby sa k tomu kazdy mohol vyjadrit :)