všetko možné na podporu trávenia

Príspevok v téme: všetko možné na podporu trávenia
Genesis

už dlhšie ma trápi žalúdok ... bol som 3 krat na gastroskopii a prvý krát mi našli že mam GERD (refluxnú chorobu pažeráka)
druhy krát mi už GERD nenašli a nenašli v podstate nič
tretí krát mi zistili gastritidu v spodnej strane žalúdka (antrum) a zistili mi metaplaziu (to znamená že vplyvom zlých podmienok sa niektore bunky žaludka nahradili bunkami črevnými. Helikobaktera nenasli ani raz.

Ako gastrolog mi k tomu nepovedal ani neporadil nič takze som sa do toho doma pustil a studoval som ale proste uz dlhodobo zlyhavam a uz neviem co skusit ... skusal som ocistne hladovky, stravu ryza maso .. zeleninovy salat tuniak ... pijem hodne cajov hlavne zeleny, rumancek, mate, mysi chvost, cakanku, zazvor .. skusal som pankreolan, wobenzym ale jednoducho sa neviem pohnut z miesta,

moja strava je cca nasledujuca:
1 ranajky - acidko + slnecnica + hrozienka + psenicne klicky
alebo acidko + ryzovy chleba s lekvarom
2. obed tuniak konzerva + zeleninovy salat s trochou olivoveho oleja a octu
alebo kysla rybycka s chlebom :)
3. vecera: sojovo fazulova polievka na kyslo s celozrnym chlebom
alebo gulasova polievka so srdciami a chlebom

ako korenie pouzivam cierne korenie a cervenu papriku a na solenie sol

pijem hlavne vyssie spomenute caje.

takze ak niekto vie o niecom (suplement, liek, metoda hoc co) co by dokazalo zlepsit travenie a dalo by sa to zohnat na slovensku tak prosim napiste.

musim totiz priznat aj ked nerad (pretoze barani neradi priznaju porazku :) .. ze na toto som proste kratky

no-

ak je gastritida je tam zapal zaludka a ten zle travi-tak lepsie by bolo pozut cim najviac potravu a nie prehltat v celku-lebo nebude mat s toho cesneku nic...

Jefitto

Ja som ti niekde čítal, že na gastritídu veľmi pomáha cesnak a aj na iné tráviace problémy, hoci mne už ani ten nepomáha tak jak kedysi. Ale za pokus to stoji. Proste zober cesnak, ošupaj jeden stručik a zjedz. Ak sa bojiš, že ti bude smrdieť z huby, tak ho daj celý do ust, zapi vodou a prehltni celý, vtedy ti smrdieť nič nebude. A ak je veľký, môžeš aj nakrájať nožom na vhodne veľké časti a potom prehltávať a zapíjať.

no-

a tu mas este nieco o psenu...viac

Keďže pšeno neobsahuje lepok, je vynikajúcim doplnkom strany nielen pre celiatikov, ale aj pre malé deti. Kvôli vysokému obsahu železa je tiež mimoriadne vhodné pre chudokrvných ľudí. Vynikajúce výsledky má pri liečbe žalúdočných kyselín - jeho pozitívne účinky využíva aj čínska medicína pri liečbe pankreasu a sleziny. Dokonca sa zistili priaznivé účinky na vlasy, zuby, nechty a pokožku, stačí ráno pochrúmať jednu lyžičku surového pšena a zapiť pohárom vody.

Táto obilnina okrem iného obsahuje vitamíny B1, B2, A a C, veľké množstvo minerálov a vlákniny, je tiež bohatá na bielkoviny a tuky. Práve pre veľký obsah minerálov je pšeno vhodné konzumovať po rôznych úrazoch, pri stavoch vyčerpanosti, energiu dodáva ťažko pracujúcim. Pšeno by sme podľa niektorých odborníkov mali konzumovať najmä v zime, zahrieva totiž organizmus

no-

neporadim ti vo vsetkom
ale pijes dobre
-RUMANCEK na GASTRITIDU
-nepouzivat ocot
-nejest konzervy ale domace jedla
-na povzbudenie travenia je dobe PSENO...pochrumkat jednu lyzicku psena rano a zapit poharom vody-ja toto robievam aj vecer-AKTIVUJE TO PANKREAS A SLEZINU/
-na zaludok je dobry BANAN ale aby bol zrely/nezrely banan je tazko stravitelny/
-na precistenie travenia je PSYLLIUM PLUS
-je dobre sa vyhybat cukru,bielej muke na cas-koli zapalu a mastnym vyprazanym jedlam
tazko radit lebo je to velmi individualne
RYZA je velmi dobra tiez na zaludok a creva...

Genesis

no ale toto :) žiadna odozva ? :) ... no tak nehambite sa hehe :) ... strucne prehladne pekne do odrazok :) priklad:

1. rumanček
2. mata
3. žuvanie zázvoru pred jedlom
4. betain HCL - až na to že tento neviem kde kúpiť na slovensku
5. nepiť spolu s jedlom

atď atď :)