monogamny vztah

Príspevok v téme: monogamny vztah
lowerka

ja som so svojim dlhorocnym vztahoms mojim snubencom spokojna a nehodlam to menit, ale mam taku cisto teoreticku otazku... co si myslite, je monogamny vztah prirodzeny pre cloveka? moze existovat cely zivot s jednym jedinym clovekom a byt pri tom stastny? a je podla vas mozne mat takyto vztah aj ludia, ktori predtym este nikdy nemali ineho partnera? :) som zvedava na vase nazory

blondula

darina32..... mozno je to ten typ ako spominas,ale v podstate aj ja som si to myslela pri prvom priatelovi,ze on je ten,s ktorym chcem byt do konca zivota...ja uz neriesim zeby som skusila nieco s inym,alebo ake by to mohlo byt,lebo som zazila kadeco :D a neverim,ze ten,kto je vo vztahu s prvym priatelom,priatelkou,ze nepomysleli aj na ineho/inu ...

darina32

blondula: máš v podstate pravdu...ja som za každý predchádzajúci vzťah vďačná, veľa mi dali...a aj sestra mi po fľaške červeného vždy hovorí, že mi závidí, že nemusím riešiť aké by to bolo s niekým iným...lenže sú jednoducho ľudia, čo berú život fatalisticky - len jeden a navždy :D a niekomu sa jednoducho stane, že toho pravého stretne priskoro. Možno je autorka témy presne ten typ.

User_37597

ja si myslim ze by mal clovek skusit toho viac kym si povie ano pred oltarom s dotycnou/ym.
myslim ze je lepsie ked napr zena/dievca zazije sklamanie ako nastrocna lebo ak sa s tym chlapom dala do kopi ked mali obaja nast a ako 22 rocny sa napriklad zoberu s tym ze baba je uz tehotna a obaja pred tym nemali nikoho je velka pravdepodobnost ze to nevydrzi.
mam jednu byvalu spoluziacku kt je takto so svojim priatelom uz 6 rok.obaja nemali predtym nikoho.a bohuzial za to ze ona zatial mala len jeho a nic ine nevyskusala je teraz taka ze keby sa on s nou rozide ona si to ide rovno hodit.nezazila sklamanie pred tym a preto to bude strasne vazne brat.
urcite by tam mala byt nejaka ta postupnost ako partnerstvo,potom neskor mozno byvanie,zasnubenie,mozno dieta a svadba alebo opacne.ale urcite nie vsetko v jeden rok.podla mna ta nerozvaznost mladych ludi je hlavna pricina velkej rozvodovosti.

blondula

neviem si predstavit,zeby som mala len jedineho partnera a hned sa za neho vydala,mala deti,zomrela pri nom.tym,ze by som bola iba s nim,nevedela by som,ake to je mat aj niekoho ineho.ja som mala priatelov viac a je to mozno aj malicka vyhoda,lebo clovek nazbiera nejake skusenosti.myslim,ze jednemu sa paci to,inemu nieco uplne ine...a ked to clovek vsetko sklbi dokopy,je moj terajsi priatel velmi spokojny ! :D

darina32

jasné, že sa dá...moja sestra je so svojím manželom od osmej triedy na ZŠ :) pekných 17 rokov už...z toho 7 ako manželia. Záleží to od toho, akí Ľudia sa stretnú. Ja som vydatá 4 roky amala som pred manželom dvoch partnerov, môj muž 4 ženy z toho jeden dlhoročný vzťah a oboja vieme, že už sme sa usadili a nebudeme "pokúšať" šťastie. Ide o to, s kým sa dáš dokopy...niekedy to je ten prvý a inokedy potrebuje žena skúsiť - aj muž. Aj muži vedia byť monogamní, teórie o rozmnožovacom pude potierajú dlhoročné verné manželstvá.

M74

lowerka: Presne v takomto prvom vzťahu sme už asi 15 rokov, aj keď priznám sa že občas by som vyskúšal aj niečo iné :-), najmä v poslednom čase ma takéto myšlienky napadajú. Ale keďže nemám moc šance sa dostať do pokušenia, tak mu ľahko odolávam :-)

heh

to je asi ten najvacsi dar, co zivot ponuka:)

menis sa ty aj partner. tak ako si sadnete na zaciatku, treba aj v jednotlivych etapach zivota. Len to dopredu nevie nik:)

liluna

ludia maju akosi prirodzene tendenciu vyskusat viacero partnerov pocas svojho zivota
jeden skratka nestaci, pretoze ak s nim clovek uz ma iste sexualne skusenosti, prejde to do stereotypu a hlada ineho partnera

bez ohladu na sex ludia striedaju partnerov uz len z toho dovodu ze si vo vztahu nerozumeju, hadaju sa atd. a tak sa rozidu a tym padom ked si najdu noveho patnera, sex opat nesmie chybat v novom vztahu...

podla mna najma muzov ovlada sexualny pud, na zaklade coho ich laka vela zien, nie len jedna a to ze trebars ziju vo vztahu s jednu partnerkou im nezabrani v tom aby tuzili po inych zenach - ale to je prirodzene..

bingham

dobra otazka :DD...tazko povedat...clovek sa meni...este pred rokom...by som si nevedel predstavit...byt len s jednou zenou....ked ich je tolko... :DD

...ale zase ked stretnes fakt super zenu...a sa do nej zamilujes...tak je mozne vsetko...aj byt monogamny :))