Spolok nezamestnanych

Príspevok v téme: Spolok nezamestnanych
belenka

Citim sa naozaj strasne mizerne, ze neviem najst pracu.Uz rok ju hladam, posielam zivotopisy a nikdy ma ani na pohovor nepozvu. Mam pomaly 26 a stale ma musia zivit rodicia. Uz to prestavam zvladat, tak by som sa chcela postavit na vlastne nohy. Bola by som rada, keby do tejto temy pisali aj ini nezamestnani a navzajom by sme sa podporovali.Macca prosim nezrus tuto temu, lebo iste nie som jedina co je uz na dne, ze je bez prace. A vzajomna podpora nam mozno aspon trosku pomoze

Francaise

Tak napríklad ja nechcem mať deti a mám 31 rokov, tak možno sa zamestnávatelia boja, že ledva nastúpim do práce, odídem na MD. Ale čo mám napísať do životopisu, že deti nechcem?? Alebo na pohovore to povedať? To sa predsa nedá.

xy:)

V dnesnej dobe to je skutocne o hubu. Idealne je ovladat 4 jazyky plynulo, vediet carovat za pc, samozrejme mat za sebou siahodlhu prax v odbore a plat najlepsie nepytat vobec, ved naco aj, zit mozeme aj zo vzduchu.. a hlavne ochota pracovat 17 hodin denne plus drzat hubu a krok.

podobne-

a este jedna vec ...to ze nemaju NEZAMESTNANY PRACU este neznamena ze nemoze vyjadrit svoje pocity a maju byt len ticho-alebo taky co makaju ani nie za minimum ze maju len robit ako tie MULICE a nevyjadrovat sa k nicomu a ten co dava mzdu si bude robit s ludmi co chce...staraj sa o seba a do nezamestnanych nezavadzaj zuby...

podobne-

si stastny clovek ze nevies co je to nezamestnanost..
no a ked ty si tahala dreveneho kacera/bez urazky -ja som uz davno makala a mala cosi za sebou/
a k tym podnikatelom/presne ako som predpokladala zabudla som tam dopisat CEST VINIMKY-ale nechcelo sa mi to uz zasa vypisovat-ale presne som si myselela ze sa toho chytis/
bud rada ze si nestretla takych ako poznam ja...
TY prestan KYDAT na nezamestnanych-lebo je vela takych CO MAJU ZA SEBOU ROKY ROBOTY A TERAZ SU NA TOM ZLE-SU V NEVYHODE BUD KOLI PRACI,ZDR.PROBL. a ine podobne veci-TAK NEVYHLASUJ ZE LUDIA NECHCU ROBIT A LEN SA LUTUJU...
az by si raz pocitila co to je byt nezamastnana alebo makat za ani nie minimum neotvarala by si si HUBU-AKO SA HOVORI/zasa bez urazky/
a poradim ti jednu vec-AK MAS PRACU-TAK SA NESNAZ KRITIZOVAT LUDI CO ENMAJU PRACU/NEZAMESTANAYCH-ALEBO ANI SA DO NICH NEVIES VCITIT A NIE TO ESTE O NICH PISAT...
JA TI PRAJEM LEN JEDNU VEC-aby si nikdy nepocitila byt nezamestnana.../i keby si si za tie reci zasluzi pocitit co to je byt nezamestnany aspon 5rokov/tak by si inak rozpravala moja zlata...
a vela takych bolo ako si ty hrdinov a teraz lezia na dukli...

soffa

podobne,ano makam uz od 18nastich,takze dobrych 12 rokov.najprv som zacinala v cechach,potom ako predavacka,kym som neodisla na niekolko rokov na uk,a ked som sa vratila isla som pracovat v rodnom meste.tiez som mohla byt doma.teraz nechcem nikoho urazit.inak preco ked kydas na podnikatelov,nezacnes sam podnikat???vies ake su zrazky pre podnikatelov mesacne???/tak si to laskavo zisti-lebo ak je niekto maly podnikatel,vsetky jeho vydavky od platenia najmu,odvodou a inych veci tak mu nezostava dat inym viac..asi tak.

podobne-

no,na internete sa tazko hlada praca je len par agentur ktory su ako tak SERIOZNY inak je to vsetko len o tom ze napise niekto inzerat ale ked poslete zivotopis ani niektory sa neunuvaju odpisat a su aj take agentury ze volaju hned ako sa dostanu k zivotopisu...mam a takymi skusenost-ale takych je zalostne malo...
teraz je velka nevyhoda ze clovek musi pracovat cez agenturu
-na agenturu
-na majitela firmi
akurat co je dobre na agenturach ze platia dovolenky,preplacaju cesty a vsetko co patri zo zakona-ked je seriozna agentura A JE AJ ISTOTA ZE ASPON TO MINIMUM JE KAZDY MESIAC ZARUCENE...
ale u sukromnika-ten vam dovolenku neda-este vas vysmeje ze na com vam dovolenka je...
mzdu vyplacaju podla nalady-asi ako sa vyspia...alebo vobec...
ale ja verim ze raz pridu aj casi pre poctivych ludi...

uhlie

Niektore tie inzeraty na profesii su naozaj zaujimave. Polovica z nich je taka, ze je uz na zaciatku zrejme, ze clovek bude musiet viac investovat do firmy, ako firma plati (vlastne auto, zivnost...) a v tej druhej polovici hladuju ludi, ktori maju schopnosti Einsteina, da Vinciho a extremne zrucneho mechanika v jednom a budu robit tu pracu za 500EUR mesacne. Tie inzeraty tam na prvy pohlad davaju nejaki zufali supermanageri, alebo nejake personalisticke truby, ktore nemaju velmi potuchu o tom, koho vlastne chcu. V obidvoch pripadoch urobi clovek asi najlepsie, ked tam ani neposle zivotopis.

podobne-

a prave pre nas je teraz to najhorsie obdobie-kto ma zdr.problemi a ten stres nam neprospeje v praci-ked si spomeniem ako kedysi som robila-aj sme sa nasmiali aj pracovat sme museli a pohoda a teraz?nemozes este ani poriadne ist na zachod aby ta nesledovali :))))
kto ma stastie a ma aj nejake kontakty sa ma fajn-tak sa necudujem ze chvalia tuto dobu-ale kto nie-tak ma problem prezit...
TIEZ SOM HOVORILA-ZE KEBY SOM BOLA ZDRAVA -PLNA SILY A BOLA BY PRACA ZA KTORU DOSTANEM ZAPALETNE TAK AKO SA MA-TAK MI JE JEDNO AKA JE DOBA...