Neviem čo sa deje, prosím o odpovede ..

Príspevok v téme: Neviem čo sa deje, prosím o odpovede ..
amabis

Dobrý večer.
Môj problém je nasledovný. Začalo sa to tŕpnutím dolných končatín pred pár mesiacmi. Navštívil som neurológa, vybral lieky, užil som lieky, tŕpnutie ustúpilo. Cítil som ho aj neskôr, ale nie až v takej forme že mi vadilo, tak som tomu nevenoval pozornosť. Lenže jedno ráno som sa zobudil a niečo nebolo v poriadku a problémy sú do dnes. Cítim sa zmätene, stále uvažujem kde som (pritom to veľmi dobre viem), mám mierne a občasné bolesti hlavy, dezorientovanosť a únava. Čítal som rôzne články o skleróze. Zdalo sa mi že by to mohlo byť ono, dnes som navštívil neurológa, spravil mi vyšetrenie DK pomocou EMG a predpísal liek Timonil 150 retard.
Mám 18 a som mužského pohlavia, chcem sa spýtať, či si myslíte že to môže byť skleróza, resp. nejaká iná choroba. Resp. ako by som mal postupovať ďalej, ďakujem :)

Biotronic2

amabis ->
Na MRI mozgu sa zistuju len skarede veci tj. trombozy, demencie, parkinsony, sklerozy, nadory.

Takze ked ti nieco najdu nemocnica bude nevyhnutna nebudem ta klamat... ale neboj sa ... ja som si tiez myslel ze mam sklerozu alebo nador siel som tam, nic sa nepotvrdilo a som kludnejsi.

jaanna

podla mna mas narok na bezplatnu MR..a potom podla jej vysledku lekar rozhodne ,co dalej....Nad tym nerozmyslaj...,po MR budes mudrejsi...

amabis

Tak zájdem za neurológom a snáď ma pošle na vyšetrenie, snáď zdarma a snáď nebudem musieť ostať v nemocnici. Je to nevyhnutné, keby mi niečo našli ?

Biotronic2

Lumbalku nemusis ked MRI bude negativne skleroza ti nehrozi. Iba keby sa na nieco naslo.
Na MRI mozgu mozes ist na odporucanie doktora neurologa alebo ako samoplatca
stoji to od 200 do 300 eur ...
ked mas papier od doktora tak to nestoji nic

jaanna

vyhladaj neurologa,nech Ta posle na uvedene vysetrenia-podla vysledku MR doporucia aj lumbalku....,vtedy pobyt v nemocnici-aspon 3 dni....Problemy so zrakom nepocitujes?

amabis

Ďakujem, to sa mám pýtať u neurológa ?
Chcem sa spýtať, podľa tých príznakov by to mohla byť skleróza, alebo aj niečo iné ? Viem, že je to ťažko povedať, ale ..

Biotronic2

skleroza dost skoro v takom veku podla mna
ak ju chces vylucit pytaj sa na vysetrenie magnetickou rezonanciou mozgu
toto vysetrenie ju dokaze vylucit spolahlivo
je to bezbolestne a velmi spolahliva metoda