Semenník

Príspevok v téme: Semenník
Mapex

Ahojte. Preventivne som si kontroloval povrch semennikov a na lavom semenniku som si nieco nasiel. Nieje to hrcka alebo nieco take, je to na celej spodnej strane semennika a je to taky podlhovasty a tenky vybezok, neviem ci je to aj z vnutornej strany, lebo tu si neviem skontrolovat. Tiez mam okolo laveho semennika myslim ze hrube zily, takze ak sa nemylim mala by to byt varikokela, tu som si nasiel uz pred rokom a par mesiacmi...Vlastne aj tento vybezok som si nasiel uz davnejsie ale nevenoval som mu pozornost...A obcas ma bolievaju semenniky...Prosim co to moze byt?
Mimochodom, mam 16 rokov. Dakujem

tpch

Daj si naradie opravit u urologa. Tu ti to nikto ani nezdiagnostikuje, ani nezoperuje.
Otazka plodnosti sa hypoteticky riesit neda, reci "typu co by bolo, keby" nemaju absolutne ziadny zmysel.

Mapex

tak co mam urobit genessis? :( a ja nesportujem...a ked ju mam pri lavom semenniku, tak zasiahne to aj prave? mozem byt uplne neplodny?

Genesis

podla mna to bude varikokela ... nie je to sice rakovina ale tiez vie byt velmi neprijemna:

casom sa ma tendenciu zhorsovat
zvykne casom boliet
znizuje povacsine dramaticky plodnost
po operacii sa zvykne vracat
na slovensku robia operaciu este zastaralou formou takze jej uspesnost sa znizuje a jazvy su viac viditelne
operacia tiez nemusi dopadnut dobre a moze cely stav este zhorsit

dovod varikokely: geneticky, moze vzniknut pri sporte hlavne silovych ale aj inych.

Mapex

no ja som sa bal ze mozem mat rakovinu semennikov :/ a tie hrube zily co mam len pri lavom semenniku tak to je ta varikokela?