Notebook na bruchu

AdamKrt

To by ma nenapadlo ani vo sne, ze niekto moze niecomu takemu, ako zbytkove teplo z notebooku, pripisovat take "pozitivne" vlastnosti...

Ak muz pouziva notebook a ma ho v lone, dochadza k velkemu zahrievanie spermii, po case neplodnosti a moze to viest az k sterilite.

Notebook byva najcastejsie plastovy, adapter ma napajanie na 2 koliky, nie 3. T.j., ze nema moznost ako u PC napr. uzemnenia a odtienenia elektromagnetickeho pola.

Vseobecne sa neodporuca, mat niekde pri hlave pri spanku ani elektricke vedenie, kabel - nie to este pokladat si notebook, ktory vyzaruje okrem tepla aj silne elektromagneticke ziarenie. Kto daval na zakladke pozor na hodinach fyziky, vie, co dokaze magnetizmus a elektromagnetizmus.

Telo zase pracuje na principoch chemie a slabych elektromagnetickych impulzov. Cize z dlhodobeho hladiska to moze ovplyvnovat napr. krvny obraz, nervy, funkcie niektorych organov.

Preco miesto toho, si nedat napr. horucu flasu, alebo termofor, ale spoliehat sa na notebook ?

Mimo toho - baterie v notebookoch byvaju niekedy vadne a ked sa bateria pokazi, moze dojst napr. k vytekaniu obsahu. Dostat na brucho tekutinu ala kyselina, ktora naleptava, nebude celkom prijemne, ak sa nieco take prihodi.... Okrem toho, sa niektore serie baterii stahovali z obehu, ze doslo pre vyrobnu vadu, k ich explozii.

Jooe Ker

dnu ta ohrozuje elektrosmog
von ta ohrozuje smog
v posteli cvok ........to mas jedno .... cudzopasnik ci parazitnik

annieee

ale veď v dnešnej dobe všetko škodí :) stačí sa len obzrieť okolo a pár kilometrov (odo mňa :D) je atómová elektráreň :) tak myslím, či už ten noťas budeš alebo nebudeš mať chvíľu na bruchu je úplne jedno