Trpim depresiou

jeanny

pravda je ze necinnost depresiu zhorsuje, ale najst cinnost ktora ta bavi ked si v depresii je tazka uloha...vtedy ta totiz nebavi NIC. veressa to dobre opisala s tou spolocnostou..aj ked ma niekto vytiahne von, potom tam len sedim a cumim na nich ako sa bavia a je mi este horsie, akurat kazdeho znechutim svojou naladou a nakoniec su otraveni vseci a mozme ist domov

veressa

kurna jak mam vediet co pomaha na depresiu???to by som ju hadam asi nemala a nevypisovala tu.
zo skusenosti viem iba povedat co nepomaha.mne.

kpl

nudny a zase sme uplne na zaciatku. Tiez nechapes o com je depresia. To nie je tom, ze nic nerobis a ked nieco zacnes robit, tak depresia zmizne. Ach jo, hadzem tu hrach o stenu..

kpl

nechapem, preco by si nemohol za stolom robit z papiera aj v tvojom veku. Ludia sa strasne zaujimaju o to, co na nich povedia druhi ludia. Ze sa uz na to nevkaslete. Rob to, co ta bavi. Bez ohladu na inych. V tvojom zivote ide iba o teba, nie o inych.
A vzdy budem preferovat liecenie depresie pomocou psychoterapie a farmakoterapie.

nudny

lebo depresia je z toho, ze nerobis nic, co ta bavi. Tak musis nieco robit, ale ja napriklad mam 17 r a neviem si vybrat zaujmy adekvatne pre mna. V detstve som robil najcastejsie dve aktivity a to bud volaco za stolom z papiera alebo som pozeral TV. Robit volaco z papiera za stolom sa mi nezda na moj vek adekvatne. A TV sa tiez donekonecna pozerat neda. Tak co mam teda robit doma poradte.

kpl

veressa si to vystihla.
Tiez nemam rada tie rady typu, ved nieco rob, chod von, do prirody, sportuj, zapis sa do kruzku, rob to, co ti doteraz robilo radost :( Je mi luto, ze ludia nerozumeju depresii.

veressa

neznasam tie rady ze ked mas depresie chod von, sportuj, zabavaj sa, nesed doma... raz mi uz s tym tak liezli na nervy ze som teda sla, trcim vonku a co ako, nic sa nezmenilo. cosi mi kdosi keca pricom mna jeho problemy ani nazory absolutne nezaujimaju ale ved hlavne ze som vonku. tak teda som sla sportovat - na spinning... okrem toho ze ma to nebavi (ale budis, treba sa prisposobovat vraj) tak mi bolo na grcanie z tych zenskych spotenych jak sa im cecky hompalali, pot tiekol, fucali, brucha sa natriasali.ale potom mi to prislo smiesne takze som s rehotom z tade vypadla. nemam vsak pocit ze depresia vtedy presla.ale ok, dalsi napad:zabavaj sa. ok, sla som na diskoteku (ja co nemam rada modern.hudbu a tancovanie), vsetci sa smiali, mne to ani smiesne neprislo,pozerala som sa ako sa kamaratka vlni okolo niakeho chlapa, snazi sa zdvihnut si vyssie suknu aby mohol obdivovat jej vaginu a genitalie, plazili sa po sebe jak hady a uvedomila som si ze vlastne ani neviem co tu chcem. prisiel za mnou jedej chalan spytal sa ci sa nepozname, vravim nie, on na to ja som XY, vravim mu ze z toho chleba nezlacnie a odisla som.
a takto to moze byt dokola, spolocnost na depresiu nepomaha, max. ju na chvilu zastrie ale potom ked clovek pride domov alebo sa ocitne sam ju to dvakrat horsie.