Zatekajúce hlieny v nosohrtane

Príspevok v téme: Zatekajúce hlieny v nosohrtane
marfuša

Keď mi ani doktori nevedia pomôcť, obraciam sa na tých, čo majú nejaké skúsenosti s týmto a radi poradia: nádchu nemám, nos mám čistý, ale pri každom prehltnutí mám problém. Tvoria sa mi hlieny, vraví sa tomu zadná nádcha. Vysmrkať ani vykašlať to nejde, musím to len prehltať. Cez deň to ani tak nevnímam, ale akonáhle si večer ľahnem, tak to je katastrofa. Som už z toho unavená. Alergolog mi nič nezistil, krčný čo mi dal nejaké lieky to nezaberá.Viete poradiť?Dík

olinkaa

takze k tomu diges mam uzivat aj betaglukan. ok, tak idem pozriet na iherb, prosim nejaky konkretny? alebo aspon pod cim to tam najdem lebo neviem anglicky. dakujem!
RNG neuvazoval si este spravit na slovensku nejaku prednasku? tolko casu nam tu venujes a ja si myslim ze velmi vela ludi by to ocenilo a rado ti to preplatilo...

RNG

Enzymy su hodnotene podla poctu jednotiek, niektore jednotky su priamo zrozumitelne, lebo vyjadruju pocet miligramov, ktore dany enzym rozlozi.
Betaglukany posilnia vyrobu a aktivitu niektorych bielych krviniek, tj mozu telu pomoct sa branit. Najma pri rakovinach, ale aj inych chorobach a zdravotnych stavov.
Su to polysacharidy, co tvoria bunecne steny roznych hub , kvasnic a mikrobov. Takze telo na ne reaguje zvysenim imunity.
Davka napr pri rakovinach co odporucam je 3 x 500 mg betaglukanov(beta 1,3 na 1,6)
Osobne nevidim dovod na ziadne specialne diety, ale zatial, kedze na trhu nie je dostatocne ucinny enzym na lepok, odporucam ludom pouzit aspon to co na trhu je na odmorenie(gluten enzymes) ale vyhybat sa potravinam s obsahom lepku.

olinkaa

jezis velmi pekne dakujem! do toho teda budem musiet naozaj zainvestovat. a ak sa mozem este pytat, lebo pises ze styri mesiace musis drzat dietu, to kto ti povedal ako mas postupovat? ze na styri mesiace vylucis alergenne latky a potom ..??? lebo ja uzivam na radu RNG ten digest dairy ale teraz sme zistili ze je to prislabe tak musim si vyhladat nejake silnejsie enzymy... este ak smiem poprosit vie mi niekto napisat kolko mam kedy tych enzymov brat aby sa telo odmorilo? a co su tie betaglukany? velmi vam dakujem za pomoc.

RNG

Vyborne! Tak lekarne uz predavaju fooddetective? Konecne nieco naozaj uzitocne!
Privela ludi ma rozne alergie a nevedia o tom, mnohe sa daju obist a mnohe napravit pouzivanim enzymov, kde precistenie tela enzymami podstatne znizi alergie.
Lebo ako sa hovori, pohar pretecie z poslednej kvapky.

in blossom

olinka, kup si Fooddetective, stoji sice okolo 80e, ale... mne tiez zistili len alergiu na mlieko a na diete ziadne zlepsenie, vsetko ostatne som mala ok, aj vajcia a take. a vo fooddetective mi vysla intolerancia velmi silna okrem mlieka aj na vajcia, cesnak! (jedla som ho velmi vela) a silno aj na ryzu (a tu som jedla tiez vela a casto, aj ryzove mlieko). vacsinou ked si mala dhodobu alergiu o ktorej si nevedela, tak sa ti s prepacenim do.ebalo cele travenie a precitlivene telo reagovat zacalo aj na ine potraviny. tak teraz som na prisnej diete uz vyse mesiaca (este dva musim takto striktne) a az teraz maaaalinke zlepsenie pocitujem
ten test kupis v niektorych lekarnach alebo na nete, je to sice palka, ale na gastro aj alergo som mala testy potravin okrem mlieka ok, ale ze oni tam skumaju IgE protilatky len a na tomto krvnom teste (co si kupis a spravis doma) sa skumaju IgG protilatky. a tam mi tiez najviac vyskocilo mlieko, ale rovnako silno vysli aj tie vajcia, o nieco menej (ale stale velmu vyrazne) ten cesnak a ryza
ps: inak tiez sa mi stale robia hlieny v krku, okrem ineho a trosku uz ustupuju (ked som brala betaglukany tak zmizli uplne, a to som brala len par dni, ale sa mi minuli, tak cakam kym mi dojdu nove a snad sa to uz da uplne naporiadok)

RNG

Bez dostatku kyselin nemoze byt poriadne travenie, kyseliny nielenze rozkladaju sami jedlo a sterilizuju ho, tj zabiju rozne mikroby na nom, ale pomahaju aj cinnosti enzymov, ktore maju velmi rozdielnu ucinnost v roznych kyslostiach prostredia.
Zaludocne kyseliny nie su rakovinotvornotvorne, to jem hlupost.
Rakovinotvorne su rozne chemikalie/mutageny, vcitane tazkych kovov, pesticidov, herbicidov a dokonca aju niektorych liekov. Rakovinne su aj ziarenia rozneho druhu, najma ionizujuce a rakovinotvorne su aj chemoterapeutika, co vsak onkologickym pacientom nepovie ziadny lekar.

fandim nasim

A to si nikto nevsimol chyby v nazve temy?
Nieco ako nosohrtan neexistuje ale nosohltan. Najprv je nosohltan, tak hltan a hrtan.

olinkaa

ano dakujem vam. RNG si zlaty, ale samozrejme ze to nie je jediny moj problem ako pises...mam ich plno ale myslim ze vsetky vychadzaju z toho travenia.. neustale nafuknute brucho a alergicke reakcie napriek uzivaniu vsetkych doplnkov ktore tu vzdy odporucas...okrem kyseliny. tu som si este netrufla, pred kyselinou mam respekt (kedy som niekde citala ze rakovina je z privela kyselin). takze to nie. ale inak uzivam vsetko a napriek tomu ziadne zlepsenie. asi mam fakt velmi zamoreny organizmus, lebo som mala roky problemy kym som prisla na to, ze mam alergiu na mlieko. snazim sa nic mliecne nejest ale stav nezmeneny, takze evidentne som alergicka este na nieco, len zistit na co..to zas potrva vecnost kym na to pridem.. dakujem vam vsetkym!

RNG

Niet takeho jedla alebo doplnku, na ktory by sa nenaslo na svete plno ludi alergickych. A hnacky ani nemisia byt sposobene alergiou, ale aj napr hexheimrova/uhynova reakcia, ktora je len cocasna, pokila tie skodlive miroby neuhynu. Inac potravinove doplnky nie su ziadna "chemia", to by museli byt aj jogurty, syry, xhlieb atd a podobne chemia, lebo su tiez priemyselne vyrabane.