Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zatekajúce hlieny v nosohrtane

Príspevok v téme: Zatekajúce hlieny v nosohrtane
marfuša

Keď mi ani doktori nevedia pomôcť, obraciam sa na tých, čo majú nejaké skúsenosti s týmto a radi poradia: nádchu nemám, nos mám čistý, ale pri každom prehltnutí mám problém. Tvoria sa mi hlieny, vraví sa tomu zadná nádcha. Vysmrkať ani vykašlať to nejde, musím to len prehltať. Cez deň to ani tak nevnímam, ale akonáhle si večer ľahnem, tak to je katastrofa. Som už z toho unavená. Alergolog mi nič nezistil, krčný čo mi dal nejaké lieky to nezaberá.Viete poradiť?Dík

fandim nasim

A to si nikto nevsimol chyby v nazve temy?
Nieco ako nosohrtan neexistuje ale nosohltan. Najprv je nosohltan, tak hltan a hrtan.

olinkaa

ano dakujem vam. RNG si zlaty, ale samozrejme ze to nie je jediny moj problem ako pises...mam ich plno ale myslim ze vsetky vychadzaju z toho travenia.. neustale nafuknute brucho a alergicke reakcie napriek uzivaniu vsetkych doplnkov ktore tu vzdy odporucas...okrem kyseliny. tu som si este netrufla, pred kyselinou mam respekt (kedy som niekde citala ze rakovina je z privela kyselin). takze to nie. ale inak uzivam vsetko a napriek tomu ziadne zlepsenie. asi mam fakt velmi zamoreny organizmus, lebo som mala roky problemy kym som prisla na to, ze mam alergiu na mlieko. snazim sa nic mliecne nejest ale stav nezmeneny, takze evidentne som alergicka este na nieco, len zistit na co..to zas potrva vecnost kym na to pridem.. dakujem vam vsetkym!

RNG

Niet takeho jedla alebo doplnku, na ktory by sa nenaslo na svete plno ludi alergickych. A hnacky ani nemisia byt sposobene alergiou, ale aj napr hexheimrova/uhynova reakcia, ktora je len cocasna, pokila tie skodlive miroby neuhynu. Inac potravinove doplnky nie su ziadna "chemia", to by museli byt aj jogurty, syry, xhlieb atd a podobne chemia, lebo su tiez priemyselne vyrabane.

barbora_re

Toľko chémie by som do seba určite nepchala, lebo keď sa kus človek zamyslí, tak zase dopovať telo toľkými vitamínmi a enzýmami je viac na škodu ako na osoh.
Pokiaľ budete imunitu stále podporovať niečím umelým, tak absolútne stratí svoj význam.
A k tomu Wobenzynu, ktorý sa spomína v príspevku pod mojím: Ja som ho brala po 5 drg 2krát denne a moje hnačky neprajem nikomu a to je tiež len neškodný enzým údajne.

RNG

Olinkaa, bodaj by som mal len tvoje problemy a tych 10-15 kapsul dat do tela denne. Ja ich beriem denne vyse 50 a teda mam viac obav, ze je to privela, ale zatial som nemal z toho este ziadne problemy, prave naopal sa mi zdravotny stav zlepsil alebo stabilizoval, co bez tych doplnkov by islo dole vodou velmi rychle.
Selen zinok jod vitaminy C D-3 a E mozes brast kludne naraz, tak ich beriwem aj ja. Vlastne nie jod, lebo ten si natieram vo forme tinktury pod pazuchu, co mi zaroven usetri na deodorante, hahaha

olinkaa

dobre. takze si zozeniem tie silnejsie enzymy na spracovanie mlieka a tie uzijem teda rano nalacno a potom kolko este? ako dlho a kolko mam brat aby som sa odmorila uplne? a este nieco. tie vitaminy, selen zinok jod a c,d, e, to predpokladam treba uzivat jednotlivo,a este k tomu tie probiotika a psylium a oregano... ja neviem, zase som pri tej otazke, ale je to fakt dobre, nacpat do seba tolko tabletiek za jeden den..?

RNG

Olinka, na odmorovanie musis brat enzymy na prazdny zaludok, najlepsie dokonca entericky pokryte.
Doplnky sa beru dokedy ich potrebujes. Niektore odporucam pouzivat cely zivot, lebo ich nemame dost v potrave, ako napr selen, zinok jod, vitaminy C E a D-3, samozrejme mikrovlakniny a kvalitne probiotika.
NAC je aminokyselina, tj potravinovy doplnok, aj ked je sucast viacerych schvalenych liekov.

Katarina11

Áno, Solmucol je vlastne liečivo s obsahom NAC, čiže N-acetylcysteín. Nie je to doplnok výživy ale liek, ktorý je registrovaný v SR. Je to švajčiarsky výrobok.
Ani jeden liek sa neodporúča bez porady s lekárom užívať dlhšie ako 6 mesiacov a myslím, že to ani nebude potrebné.
Okrem toho Vám viem odporučiť ešte prípravok Cetebe + zinok, zvyšuje obranyschopnosť organizmu.
Solmucol si môžete zakúpiť bez lekárskeho predpisu a to ako granulát (600 mg raz denne, alebo aj v časovom odstupe po 200 mg), sirup, alebo pastilky.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.