Nie som stastna vo vztahu, kde robim chybu?

Príspevok v téme: Nie som stastna vo vztahu, kde robim chybu?
asi naivna

Mam 5 rocny vztah, dali sme sa dokopy v 3 rocniku na vysokej skole. Zo zaciatku to bolo pekne, ale asi po roku, ked sme boli na vylete v Parizi s priatelom, jeho kamaratom s frajerkou, kvoli hadke pred nimi, mi povedal, ze je koniec......uprosikala som ho, ked som plakala a ponizovala sa pred jeho kamaratmi....po 3 hodinovom prosikani v letiskovej hale a v lietadle, nakoniec povolil....MOJE PRVE SKLAMANIE,
Potom to klapalo dobre, s obcasnymi vycitkami z mojej strany, lebo som nechcela pochopit, preco ma chcel nechat vtedy v Parizi. Po troch rokoch vztahu, som sa dozvedela, ze sa stretol s ex-priatelkou, (jeho prvou laskou, na kt nevedel zabudnut, lebo ona nechala jeho nepeknym sposobom(. To stretnutie prebehlo v spolocnosti jeho kamaratov, ja som tam nebola........s ex si vyliali city a uzmierili sa.......Vsetko mi povedal...

Moje sklamanie, prislo, ked som sa nahodne dozvedele, pri otvoreni jeho emailovej schranky, ze to stretnutie s ex nebolo iba jedno, ale viacere a ze si takmer rok dopisovali a tajili to predomnou a jej priatelom......asi im to lichotilo, dvihalo ego a vzajomne si vylievali srdcia
Od toho okamihu sa zacal kolotoc vycitiek z mojej strany, obvinujem ho, ze zlyhal........mala som a mam hrozne depresie......

Vztah pokracoval.

Po skonceni vysokej skoly, som odisla do BA, kam sme mali ist povodne spolu, ale nakoniec to nevyslo.......priatel zostal v rodnom meste a potom po pol roku odisiel pracovat do Ciech.

V BA som zostala rok a pol a bolo to najhorsie obdobie mojho zivota, vidavali sme sa minimalne, lebo nechcel za mnou cestovat, moje depresie sa zhorsili a aj moje vycitky sa stupnovali.

Po roku a pol, som sa vzdala vsetkeho, co som si vybudovala v praci a odisla som za nim do Ciech, lebo som strasna ziarlivka priznavam a bala som sa, ze nas vztah krachne.

Dnes mam za sebou skoro 5 rocny vztah, plny sklamani, plny vycitiek, obrovskych psychickych problemov,malych fyzických atakov a depresii......boli aj pekne veci......ale to zle sa na mne podpisalo.......fyzicky

Ciastocne si za to mozem sama, lebo som vecny pesimista, mam sklon k depresiam, som ziarliva a zavisla na partnerovi

Jeho postoj ku mne sa zmenil.........uz neplanuje spolocnu buducnost, vzdy mi povie, ze ma ma rad, ale s vyhradou, resp. s podmienkou, ze nebudem mat psych. problemy.

Neviem, co mam robit, som zufala, neviem, ci mam zostat v tomto vztahu.

Priatel bol poznaceny zo svojho prveho vztahu tym, ze ho nechala ex a akoby sa blokol, nikdy o mna nebojoval...nikdy neprejavoval extremne city....vzdy, ked som mala depresie a vycitala som mu nieco, navrhol mi rozchod....nehladal riesenie

Neviem, co mam robit so svojim zivotom, prosim poradte mi...

Dakujem

Kikus9

Linda, to mi je luto, ze to tak je. Komunikácia je velmi dolezita. A on to tak asi nevnima podla toho co pises. Skus urobit este jednu vec. Neozyvaj sa mu a vydrz to! Nepis mu prva, nevolaj, nepros sa mu...neatakuj ho otazkami, co sa stalo atd. Viem, bude to pre teba tazke, ale skus to vydrzat. Mozno sa v nom nieco pohne, zmeni. Mozno nie. Ale neskor budes vdacna za to, ze sa netrapis v nefungujucom vztahu.

Linda7

Ráno si napíšeme na dobré ráno, večer na dobrú noc alebo zavoláme. Aspoň to tak bolo. No on akoby nemal záujem, keď chcem ja, iba keď chce on. Včera nič a dnes ráno nič. tak mu píšem dobré ráno a či sa niečo nestalo. A on mi napísal, že nič, veľa práce. Také výhovorky neznášam, lebo ak človek chce, čas si nájde. Jedna správa nikoho nezabije a to sme si kedysi ráno stihli aj volať. Asi si zvykol na to, že sa mu prispôsobujem. Už ma takéto správanie ubíja, keď to, čo chcem, nikdy nesplní, ale to, čo on chce, mám ja rešpektovať. Ak nechcel vzťah, prečo doň šiel, nechápem.

Linda7

Ja mám pred 30, on po. Vekový rozdiel 4 roky. Konkrétne netreba upresňovať. Viem, že niektorí ma tu možno odsúdia. Doteraz som nestretla takého, ktorého by som ľúbila a zároveň on ľúbil mňa. i keď príležitosť bola. Ja po ňom túžim, už k tomu mohlo viackrát prísť, ale vždy, keď to skúšame, tak mi začne byť horúco, že lapám po dychu, začnem sa báť a nemôže sa do mňa dostať. Nedokážem sa uvoľniť.... Do kina s kamoškami chodím. Ale možno ma má príliš istú. Keď sme neboli v kontakte dva - tri dni, tak som bola ja skôr tou iniciátorkou stretka. Preto by som nerada mu dávala ultimátum a neozývala sa, aby som to neskazila. Skôr by som rada, keby si uvedomil, že ma môže stratiť ešte predtým, než sa to stane. A možno by stačilo,keby on sa ozval prvý, že by som potom tak neočakávala niečo od neho. Možno si za to môžem sama, lebo sa nemilujeme a že mi to aj robí schválne. Neviem. Snažím sa komunikovať. Ja som otvorená a poviem rovno, čo ma trápi. No on až taký nie je. Porozprávame sa občas, ale niekedy nemá náladu a povie mi, že riešim zbytočnosti.

Iveta Michael

Pre Lindu:
Čitala som tvoje prispevky, možem sa opytat kolko maš rokov ( a tvoj priatel ) ?

Poviem ti jedno, niektori ten sex vo vztahu podcenia a to je zle, som vcelku presedčena o tom že ak vo vztahu neklape sex tak može to byt začiatok konca, aj bude ...
Lenže ty to ani neskušaj ak maš tieto pocity voči nemu, ty musiš po ňom tužit sama .. odovzdat sa mu preto že to ty sama chceš, zo sexu musiš mat radost a nie ho brat ako nejaku obetu z lasky - nič horšie nemože byt! Len tolko som chcela, lebo mi nedalo zareagovat na teba :)

Iveta Michael

S mnohymi nazormi a radami tu od ludi suhlasim a ja ti možem poradit iba jedno jedine - urob niečo, čokolvek čo by on od teba nikdy nečakal!

Ty ho na jednej strane chceš a potrebuješ ale robiš presny opak toho čo by si mala - začni bojovat za seba " jeho zbraňami " holka ... povedz mu napr.z čista jasna že ideš s kamošmi na vylet a neozvi sa mu ani za nič, alebo sa vyber s kamoškou do kina ..alebo hoci aj povedz že odchadzas od neho a urob to! Aspoň skus že ako zareaguje, urob niečo z čoho bude šokovany on a ni ty, prepana..ozaj si naivna ked si sa tak ponižila v tom Pariži a to je mesto lasky paradoxne ... ak poznaš jeho slabinu / aj on ju ma / tak to využi len vo svoj prospech, inak sa na teba vykašle - svojim spravanim ho len otraviš, okamžite to zmeň! Good luck!

Linda7

Kikus, nábožensky založená nie som, ale tiež som kedysi myslela, že až po svadbe. Neskôr som zmenila názor, že aj pred ale s tým pravým. Mám už dosť rokov, no nejako mi to doteraz neprekážalo. Až taká náročná si nepripadám, skôr som prísnejšia na seba, napriek tomu, veľa rokov trvalo, než som spoznala môjho partnera. Nechcem to kaziť, nechcem robiť chyby, no ak ich robí aj on, nestačí, že si uvedomím ja svoje chyby. Hádam si svoje prizná časom aj on. Chcem, aby bol šťastný, ale chcen byť aj ja šťastná. Ideálne spolu..

a_dr1a

Kikus9, si mudra, akoby si nazorovo dozrela ako vino a vyzeras byt fajn. Len tolko som ti chcela) Pekny vecer vam dievcata prajem

Kikus9

Linda, ja som tak 10 rokov dozadu zastavaka nazor ,,az po svadbe" :))) potom som mala par takych krarkych znamosti, nic z toho nebolo, a potom som mala prvy vazny vztah. V nom som zazila prve milovanie, a aj ked to skoncilo, nelutujem to. Hoci som verila a mala predsravu ze on bude ten jediny navzdy. Ale aj taky je zivot. Kazde jedno milovanie s nim bolo krasne, nic by som nemenila. Som veriaca, ale aj tak si vela veci vysvetlujem posvojom a myslim, ze dnes je ina doba.... kedysi sa ludia sobasili 20 rocni dnes je to cele inak. Urcite sex k laske patri. Len to neurob ako nieco co ti ma ,,zachranit vztah" aby si sa nesklamala... ak to citis, ze ho milujes a ze chces aby on bol ten prvy, tak to pride :)

Kikus9

Uplne ta chapem. Tych 10 rokov som myslela len tak obrazne, moze to byt aj ovela menej, len som tym chcela povedat, ze tvoj priatel by ta mal v tomto vefiet tiez respektovat ako ty jeho. Asi sme v podobnom veku :) Velmi ti prajem byt stastna, a ak je tento muz ten pravy, tak urcite budes. V nasom veku sa uz horsie hladaju a udrzuju priatelstva, tiez mam kamosky z ,,mladosti" s ktorymi som si super rozumela, len su uz rozidene po svete, vydate, maju deti, a ine starosti... Si vo vela veciach ako ja, co sa tyka vztahu. Lenze takyto pristup mne vztah pokazil lebo som si to uvedomila neskoro :( Ta prilisna snaha a ta obrovska laska k nemu moze vsetko pokazit. Teraz by mi stacilo aj 1/4 z toho co pre mna robil on, ale ked som si to nevazila, tak to tak dopadlo. Ziaden vztah nie je dokonaly, ty aj on vnimate veci, aj prejavy lasky odlisne. Tiez som chcela pocut lubim ta, pristane ti to, si krasna a pod... nevravim, ze mi to nehovorieval, povedal sem tam, ale nie tak casto. Napriek tomu som nevidela jeho , lubim ta" v slovach davaj si pozor, ked mi šiel vecer oproti aby sa mi nic nestalo,ked so mnou vystal oslavy s ludmi z mohej rodiny, ktorych nemal rad, ked ma siel odprevadit a pod.... aj toto je lubim ta, a mozno viac. Je to prejav lasky, skutok. Lubim ta su slova, velmi pekne slova, no tie prejavy lasky su asi viac. Skus ho viac pochopit, viac rozumiet, nevysvetluj si vsetko podla seba. Muzi maju ibe vnimanie ako my zeny.

Linda7

Kikus, a práve celý život rozmýšlam tak, že nechcem partnera, ktorý sa hneď do toho hrnie, lebo ako si spomenula, čo keď budem raz tehotná a nebudem môcť, nájde si inú? Takého by som nechcela. Tiež, keď on nebude môcť, viem, že by som si nenašla iného. Mám pevnú vôľu, verím v tomto sama sebe. Na druhej strane som už x-krát čítala či počula, že milovanie je veľmi dôležité vo vzťahu..