Nechcem ísť na svoju stužkovú. Musim?

Príspevok v téme: Nechcem ísť na svoju stužkovú. Musim?
laurinaaa

Ahojte
Mám problem - viem, ze je to este daleko, teraz je len jul a to ma caka az v decembri, ale ja naozaj nechcem ist na stuzkovu. V triede nie sme dobra partia, nemam tam kamaratky a celkovo som dost uzavreta povaha, nemam rada akcie podobneho typu, nemám partnera atd. skratka ja naozaj nevidim dobry dovod preco tam vobec ist.
Navyse, stoji to strasne vela penazi + este saty, co by som nerada minala na nieco, kam nechcem ist, tento rok ma caka este kopu vydavkov. Tie peniaze nie su az taky problem, len nechcem zbytocne minat, alebo ako to mam povedat.
Viem, ze stuzkova je jedinecna udalost, ktoru zazijem len raz v zivote, ma byt nezabudnutelna atdf atd. , ale mne to nic nehovori...
Rodicia tymto mojim rozhodnutim nie su nedseni, cuduju sa ( napriek tomu ze vedia aku mam povahu) no a ked to poviem triednej, spoluziakom tak tiez budu asi na mna cumiet, ci mi nepreskocilo. Musim si asi vymysliet nejaky dovod... Co vy na to ??

Mox

My uz mame salu na stuzkovu zarezervovanu 2 roky dopredu, co sa mi zda byt dost vtipne, ale triedna tom trvala, myslim, ze vacsina by sa zaobisla aj bez stuzkovej a radsej niekam na vylet, lenza ja chodim na osemrocne, na rodicovskom sa to rozhodovalo uz minuly rok a kedze vacsina z nas mala este len 14, takze je to podla rodicov.

simka111

tak ja som sa nakoniec rozhodla, že nejdem na stužkovu, doteraz som rozmýšľalači ist alebo nie, nemohla som sa rozhodnut, ked som bola v skole, tak som aj chcela ist, lebo som asi bola ovplyvnena inými, ale ked som nad tym rozmýšľala doma, tak nie, podla mna su to zbytočne vyhodene peniaze na jeden večer, na ktorom sa ani nebudem citit dobre, niesme dobrý kolektív, nesom fotogenicka, čiže si viem predstavit ako budem vyzerat... ide hlavne o to že ked nechcem ist, tak ma nikto nemože nutit, nesom jedina z triedy čo nejdem, ale aj tak viem že triedna bude mat pripomienky, bude do mna hučať, že prečo nejdem a určite bude mať nervy, lenže ja si myslim,že ked je to moje rozhodnutie, tak nech ma nenuti, ja tam predsa nepojdem len preto že to chce niekto iny, lenže ja som takej povahy, že neviem len tak povedať že nejdem, lebo už teraz sa bojim ako to dopadne..... ale aspon sa mi vratia peniaze :)

Shrek250

My sme stuzkovu ani nemali a ani nam nechyba...twe sak ciste chalanska trieda co by sme tam robili akurat tak parkove slavnosti:D Z tohto by som si vobec hlavu nerobil:D

caki

ja som na svoju stužkovú tiež nechcela ísť, tiež som to považovala za vyhodené peniaze, nemám rada také akcie, skôr sa tam cítim zle, no nakoniec som na nátlak triedneho a spolužiakov išla, aby som vôbec prežila toľko pohľadov na sebe (som dosť veľká trémistka) tak som sa tam pripila so spolužiakom, do ktorého som bola zaľúbená, ale len tak mierne, na pozdvihnutie sebavedomia (boli aj takí čo si ho zdvihli niekam do oblakov a potom prudko padli k zemi :D ), večer som prežila, prišla som domov ráno o 4, zaľúbená som bola ešte viac, na stužkovej mi bolo celkom fajn, nemusela som dva mesiace po nej počúvať príbehy a nevedieť o čo sa jedná, lebo som tam bola, nemusela som pol roka počúvať "mala si ísť", a podobne...ale stále mám ten názor, že je to zbytočnosť, nie je to nič čo sa mi "navždy zachová v pamäti", nie je to nič, čo by som si chcela zopakovať, nie je to nič, čo by stálo za tie peniaze a určite by som skôr brala nejaký výlet, ako to zvyknú riešiť niektoré triedy..k moru, alebo tak..

klara 123456

jasne ze nemusis ked nechces. Ja som nesla, a vobec nelutujem. trapny program s este trapnejsimi ludmi. usetrila som kopec penazi, za ktore som si zaplatila kurz na pravnicku fakultu a este mi aj polovica ostala.

vrabcek

Ja na svoju stužkovú tiež určite nepôjdem a mám podobné dôvody - divný kolektív, vyhodiť zbytočne veľa peňazí + to čo oni plánujú a príde im to veľmi vtipné sa mi zdá práve veľmi trápne. Nechcem do toho ťahať ešte aj rodičov, to si radšej za tie peniaze zaplatím v lete dovolenku s kamarátmi a užijem si ju omnoho viac ako nejakú ožranpárty s ľuďmi, ktorí sa mi hnusia :). Alebo si počas stužkovej pôjdeme so spolužiačkou, ktorá tiež nejde, niekam sadnúť :) a bude nám oooomnoho lepšie :)

quique

my mame tiez stuzkovu na buduci rok,,,,ale ja kaslem na to. Sme na prd kolektiv a platit si za vlastne utrpenie, radsej tie peniaze splachnem do hajzla...Donutit ta, aby si isla ta nemozu a platit nebudes musiet, ked im das hned vediet ze im kasles na to....Mne je uplne jedno ze budu na mna nahnevani alebo nieco, lebo skoncim skolu a uz nech my daju vsetci pokoj :D U nas by najmenej polka triedy nesla, ale boja sa ze co im na to povie triedna, lebo ta ked na teba vyskoci tak hned zmenis nazor na vsetko :D

george303

Si zapametaj ze v zivote nic nemusis ...
Proste iba nieco urobis alebo neurobis ale potom musis znasat aj nasledky ...
Ale podla mojho nazoru je stuzkova super zazil som stovky akcii ale stuzkova bola moja top ;)

milli11

Neviem, kedy budes mat stuzkovu, ci uz nebola, ale ked nechces ist tak nechod. Zbytocne vyhodis peniaze, ktore sa ti urcite zidu na nieco dolezitejsie a co tam budes robit, iba sa trapit a cakat, kedy to skonci?