ako sa ucit do skoly?

squash

chvilku sa na to sustred a hned si to zapamatas. viac sa to oplati ako do toho cele poobedie cumiet a medzi tym robit milion inych veci a nakoniec z toho nevies nic

invisible91

odporúčam knižku "ako sa ľahko učiť"...taká modrá, formát A5. A nie je ani drahá. Veľa info je však aj na nete :)

Biotronic2

Ja som strednu presiel tak ze som si cez prestavky robil tahaky a ucil sa a opisoval ulohy. Nebol problem prejst na 2-3

cayenne

Hlavne sa veci nebifli, snaž sa ich pochopiť (dobre je teda podľa mňa učiť sa z vlastných poznámok), uč sa čo najviac systematicky, každému vyhovuje niečo iné, napríklad ja sa viem naučiť iba večer, cez deň ma rozptyľuje milión vecí :D a teda si ten čas rozdeľ, na každý predmet si vyhraď čas, kedy sa budeš venovať iba tomu, nebudeš odbiehať, vypni počítač a tak a tak ako píše annieee - uč sa nahlas, veci si tak omnoho lepšie zapamätáš. Budúci rok budeš vlastne 9tačka? Na akú strednú chceš ísť? :)

annieee

fuu to by aj mňa zaujímalo ako sa naučím ja na matury :D och bože! ...

btw. neuč sa naspamäť, veď to je biflošenie, prečítaj si látku a následne si ju povedz NAHLAS! (lebo keď si to iba budeš myslieť, nenaučíš sa správne vyjadrovať a neskôr s tým môžeš mať problémy) a hlavne si ju povedz vlastnými slovami.. uč sa len fakty, vety tvor sám.. a napríklad, mne pomáha na nemčine, keď si nejaké ťažké slovíčko neviem zapamätať, tak si ho napíšem na ruku alebo na plochu v kompe alebo ako poznámku do mobilu a dám si to, aby sa mi to stále zobrazovalo na pozadí.. jednoducho to mám stále na očiach a tak si to potom viem predstaviť, ako to bolo napísané a už si to len prečítam :D :D u mňa to tak funguje :) tak držím palce

zuzic_

skolan hlavne neuc sa vsetko:)...lebo nebudes vediet nic:)...nauc sa len hlavne fakty, opakuj ich atd...na ostatne sa vykasli alebo poisti tahakom. rozvrhni si cas, na jeden predmet si vymedz urcity cas a ked nestihnes nechaj tak a chod na druhy.
a nedaj na rady binghama:D...on to trosku moc flakal, ze bingi?;)