Nepretžité pálenie záhy

Príspevok v téme: Nepretžité pálenie záhy
Makaron3480

Dobrý deň/ahojte,
chcem sa poradiť, doposiaľ som nikdy v živote nemala pálenie záhy. Teraz ma však páli od piatku, t.j. tretí deň nepretžite, bez ohľadu na to, čo jem a čo pijem (aj pri vode z vodovodu). Pre komplexnejšie info uvediem, že ma páli
na hrudi (to asi z toho)a stravujem sa veľmi obmedzene (mám potravinové alergie), nadváhu nemám, resp. mám podváhu (výška 168cm, váha 48kg).
Treba ísť k lekárovi? Aké vyšetrenie by bolo vhodné? A treba to riešiť alebo ešte počkať? Prečo ma záha páli v kuse/nepretžite?
Ďakujem za vašu pomoc a rady.

aarabellla

ahoj. mna tiez raz v kuse palila zaha, aj po vode, po vsetkom a zistili mi helicobactera. bola som na gastro, preliecila som to a mam pokoj. zaha ma pali sem tam na jar/jesen. vtedy uzivam helicid. alebo niekedy zaberie aj mineralka fatra (ta je prave na zaludocne kyseliny). dolezite je pravidlene stravovanie. ak ti to behom par dni neprejde, urcite chod k doktorovi.

panča

moze to mat rozne priciny, aj ked uz netreba odporucania, urcite by som najskor zasla klasicky k obvodakovi/zavodnemu a on rozhodne ci treba nieco dalej (gastroenterolog). Rozhodne to netreba zanedbat, aby ti zaludocna kyselina nenarobila problemy tam, kde nema co robit

Alebo aspon skus nieco volnopredajne z lekarne