Traviace problemy

Príspevok v téme: Traviace problemy
marekk1411

dobry. chcel by som vas poprosit o radu. uz viac ako mesiac mam problemy s travenim, bolesti brucha niekddy az krce, hnackovita stolica vacsinou rano. no vlastne rano idem a o niekolko minut ma zasa prehna.. niekedy aj po jedle sa najem a potom hned ma prehana.. a ked sa najem mam bolesti aj ked nezjem vela a hocico stale tak. teraz su prazky tak sa to da vydrzat ale co bude ked pride skola.. :( chcem sa toho zbavit.. :(
bol som aj u lekara na gastro ale ze vsetky vysledky v poriadku, aj tabletky na travenie beriem a na upravu ale aj tak nepomaha.. :( ja uz neviem co mam robit
nevie mi niekto poradit v com by to mohlo byt alebo tak? bol by som vdacny ak by sa niekto ozval. dakujem

marekk1411

takže mam len zmeniť stravu???
mam vysadiť tie tabletky???
a moja obvodna z vysledkov vravela že trávenie je v poriadku tak ja fakt neviem že čo...

RNG

Dicetel je primaverium bromid, utisovadlo zaludocnych krcov a helicid ti aj ten zbytok kyselin, co mas potlaci. Takto z toho nikdy nevydes, ked sa adresuju len symptomy a nie priciny zleho travenia, ba naopak sa este neutralizuju nevyhnutne potrebne kyseliny, ktore su potrebne nielen na travenie, ale aj na znicenie mikrobov na jedlach, inaksie tieto postupne znicia celu crevnu floru a neziaduce mikroby v crevach nielenze neprodukuju uzitocne latky, ako to robia probiotika, ale vytvaraju rozne toxiny, ktore postupne poskodia crevne steny , co vedie z tvojho IBS do Crohnovej choroby a ulcerativnej kolitidy.
Hnacky su tu len neprijemny symptom, ale zle travenie sposobi stovky roznych zdravotnych problemov
Travenie si treba napravit:kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika.
A samozrejme dobry vyber stravy.

marekk1411

ale ja neviem či je to trávenie alebo stres alebo čo... zo stolice výsledky prišli že trávy v poriadku...
cez deň to ako tak prejde hnačku už nemam ani stolicu až rano sa zobudim a hned mi bo bruchu začne dačo behať sa prelievať alebo čo.. idem na wcko normálna stolica a o chvíľu už ma preháňa niekoľko krát... ani nič nezjem len sa proste zobudim .. :/Pred tím som chodil na stolicu poobede nie rano ja neviem kde bol zvrat a v čom to je.. :(
kúpil som si čaj zo zázvoru som čítal že to pomáha tak neviem skúsim piť...

andráš

marek, ak je to travenie, obrat sa na doktora bukovskeho, ak je to zo stresu, obrat sa na doktorku albertovu. ona je psychologicka a venuje sa alternatinej liecbe. jeden z nich ti urcite pomoze.

marieanna

Čaj cistus incanus rieši aj helicobaktera pilori a problémy so žalúdkom. Vlastne celý tráviaci trakt(od úst až po črevá). Ak chcete, pre informáciu pošlem viac info o tomto čajíku.

Vlastná skúsenosť. Môj vnúčik má alergiu na niektoré potraviny, čiže veľmi často ho bolievalo bruško. Odkedy mu varím tento čajík, bruško nebolí.

marie.anna53@gmail.com

Marekk1411

tabletky beriem dicetel, bral este jedne s podobnym nazvom myslim ale uz neviem ako sa volali,aj helicit a este costi. novalgin od bolesti.
ale nic mi nepomohlo stale to je rovnako a som z toho zufaly. cital som ze to moze byt stresom ale neviem o nicom ako to riesit?
da sa neako riesit ta stolica? cital som ze dobry je zazvor tak skusim si nieco o nom najst

RNG

Iste ti predpisali liek na potlacenie vyroby kyselin, co travenie zialbohu este zhorsi. Travenie potrebuje dostatok kyselin, enzymov vlaknin(najma mikrovlkaknin) a probiotika. Co nemas v dostatku sa musi doplnat.
A potlacanie kyselin skodu este vystupnuje, hoci potlaci symptom paly.

Naviac to zhorsuje aj stress, lebo aj ten moze vyvolat krce v crevach a hnacky.
Viac o traveni alebo ako na stress najdes cez Google.sk, zadanim slov "rng, stress" alebo travenie a podobne.