Maciatko

Príspevok v téme: Maciatko
ajajaja

ludia, mama nasla malu macicku,tak 3 mesacnu a nevieme co s nou, je nam luto ju nechat len tak na ulici.je cista,len chuda... problem vsak je ,ze uz mame zajaca a tri morcata...jednak sa bojim,ci sa znesu ,potom ci macka na nich neprenesie nejaku chorobu a v neposlednom rade su tu aj financie...neviete mi povedat,kolko stoji ockovanie a ake ockovanie konkretne treba? aku potravu macka/maciatko potrebuje a kolko vlastne taka macka komplet vyjde na mesiac? som v tychto veciach uplny amater :((( ale je mi jej strasne luto...este skusim vyvesit oznam po stvrti ci sa niekomu nestratila...

fenestraria

macicky sa same naucia na zachod. ak im das pieskovy tak iba ju tam daj, ona pochopi, ze tu je mieso, kde si moze vyhrabat jamku :)
moje sa naucili hned.
co sa tyka kolko ta vyjde macka na mesiac tak nas asi 20 eur jedna.
papat davame kvalitne granulky, konzervy, (ktore miesam s ryzou ) + mliecko, uvarene masko iba pre nich, sem tam smotana, zltko, tvaroh.

ludsku stravu nedavam. macicky su velmi citlive na oblicky a sol akoreniny by im vobec nemuseli urobit dobre. jadnu macku som vychovala na ludskej strave, co bola neskutocna chyba, zlyhali jej oblicky :(
od vtedy si davam na take veci pozor a ani k sunke im nedavam nuchnut :)

maciatko si nechaj, je to uzasne stvorenie :) ak ju chces mat dnu tak jej daj nejaky pelech, staci krabica vystlana vankusikom, dnu nejaku hracku, nase maju plysakov :D a potom take veci ako lopticky, zavesene snurky a tak, vedia sa vysantit :)

veves

na zachod...no dat nadobu s pieskom a snazit sa ju tam vzdy dat ked vidis ze to na nu pride. neviem, moje to automaticky robili, akoby to mali v sebe zafixovane.
skoda ze to nejde dat na zahradu je to neporovnatelne so zivotom v byte.

ajajaja

byvam v dome, avsak dat macku do zahrady nebude mozne, nechcem rozoberat dovody...ja mam kable cez radiator a poza postel,no macky su mimoriadne sikovne v tychto veciach...to si este okukam,ci ju to taha...a ako ju naucit chodit na zachod?

veves

no, sklony take maju, mne ta moja hryzie kabel od kosacky ale to len fakt ked nou certi siju.
co si pamatam ako mensia sa mi tiez do kablov od PC snazila drapkat ale bud som ich niako strcila pod koberec alebo som ju pri tom nalakala a dostala po hlave...teraz uz neviem. da sa to odnaucit. zaujimat ju to bude hlavne vtedy ked by sa to hybalo. tak sa s nou mozes hrat, motuzik tahat a nech chyta. a odlakas pozornost od tych kablov.
byvate v bytovke ci v dome?

ajajaja

a este jedna otazka: moze mi pohryzt kable od pocitaca? lebo pred zajacom,kt.sa moze volne pohybovat v izbe to mam vyriesene,ze zatarasim cestu vankusom,ale u tejto sa bojim,ze si s tym poradi, takze sa pytam,ci maju macky take sklony,ako trebars pes/hlodavce ?

veves

daj na net rozne inzeraty, ja ked som davala tak sa mi strasne vela ludi ozyvalo.
zvierata sa mozu zniest, moje macky sa znesu aj s andulkami:)treba postupne nech si na seba navykaju.chorobu na nich neprenesie. neviem co stoji ockovanie a vsetko co treba k tomu, zalezi od daneho veterinara.najlepsie je u nich sa informovat, niektori su lacnejsi ini nie.
taka mala macka papa urcite mlieko (moja ked posluchala tak som jej ho trosinku nahriala a dala don stipku praskoveho cukru, strasne jej chutilo)ale treba mat vzdy k dispozicii cistu vodu (my byvame na dedine a mojim kockam chuti iba dazdova, zo sudov, kyblov a tak ale myslim ze keby ina nie je tak vypiju aj z vodovodu). nuz a tak raz za dva,tri mesiace kupime granule /taky stredny bal okolo 3 - 4 Eur stoji/, dlho to vydrzi, obcas im dam nech si pochrumu alebo ked nemam nic ine tak to zjedia. ked boli mensie jedli to aj zaliate mliekom,teraz uz nie. potom obcas kupujeme konzervy (cca 0,70 Eur jedna, alebo male sackove balenia masa okolo 0,4 EUR) a inak jedia parky, salamu, vajcove halusky, zemiaky, smotanu, puding, osladenu smotanu, tvaroh,surove vajko, surove cesto, babovku a tak, vsetko co nedojem:)
nekrmit vsak iba ludsku stravou, mozu z toho chytit ,,tretie viecko,,. treba aj original macaciu.