Zúbky

Príspevok v téme: Zúbky
milka1988

Ahojte všetci. Môj synček má rok a 7 mesiacov a včera som si všimla, že na predných zúbkoch, myslím vedľa horných prvých dvoch zúbkov hryzákov čo su po stranách ďalšie zúbky v poradí, tak nad týmito zúbkami som si všimla, že má drobček začervenalé ďasienka. Viete mi povedať z čoho to môže byť? Od 1. roku života si synček umýva zúbky s detskou kefkou Elmex a zubnou pastou Elmex od 6 mesiacov. Môže mať nejakú infekciu? Nemám s tým zájsť k zubárovi? Alebo stačí ísť k pediatričke?

milka1988

blondula ďakujeme za pochvalu, Keď sme mu prvy krat davali kefku do ruky tak hneď si ju obľúbil a sám si ju teraz pýta :), no skúsime vymeniť pastu a aj ten harmanček, no najskôr jedno a potom druhe a uvidime čo robi lepšie :D

*slniecko*

neviem co obsahuje ta pasta,mohla ho niektora zlozka zacala drazdit.ono nie vsetky veci co su vyrabane pre deti su pre nich naozaj ''to najlepsie'' ako sa prezentuje.:) celkom fajn zubna pasta pre deti je od Weledy.

blondula

ja ta chcem len pochvalit,ze malicky si uz cisti zubky !! poznam aj 5 rocne deti co ani nevedia naco taka kefka je !!

milka1988

tak to pevne dufam, ze to rychlo zmizne, no nemoze to mat aj npr. z detskej pasty? dufam, ze tie nespôsobujú niečo podobne, keďže sú vyrábané priamo pre deti

*slniecko*

teplota moze byt z tych stolieciek co sa tlacia...mzno tym, ze sa mu tlacia stolicky je aj nervozny a nieco si silnejsie pritalcil o dasienko a tym ho podrazdil a posuchal.alebo teda ta infekcia.kazdopadne, drzim palce nech to cim skor zmizne :)

milka1988

no je to už nad vyrastenými zúbkami, akurát sa nám tlačia vonku stoličky a včera večer mal aj teplotu 37,8 .... skusim ten harmanček no uvidím ako zaberie, dufam, ze to rýchlo zmizne :)

*slniecko*

pravdepodobne sa mu tlacia dalsie zubky a preto je dasienko zacervenane a podrazdene...mozes si vsimnut ci viac place,je podrazdeny,snazi sa davat vsetko do pusy a sucha si tie dasienka,ma viacej sliniek..niektore deti maju aj zvysenu teplotu.alebo to zacervenanie ma uz nad vyrastenymi zubkami?myslim, ze s takym malym chlapcekom je skoro ist k zubarke..pokial by to bol nejaky slaby zapal z niecoho (dal spinave rucky alebo hracku,cumlik do pusy) mozes mu skusit uvarit harmancek a vyplachnut pusinu alebo potriet tie dasienka tymto cajikom :) ak je to zapalene z infekcie mohlo by sa to tak do 3dni ukludnit a zmiznut...