Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skončenie školy, práca a vybavovačky

Príspevok v téme: Skončenie školy, práca a vybavovačky
jannnno

Zdravím, chcem sa spýtať, že čo je potrebné urobiť. Teraz som skončil strednú školu a teraz som dostal ponuku na prácu v Nemecku, ktorú som prijal, budem tam robiť s otcom, ale bližšie som to ešte s nim nerozoberal, kedže nie je doma. Chcem vedieť, čo je potrebné vybaviť tu na slovensku (urad práce, atd...netušim), o 3 týždne odchádzam. Dakujem za rady.

Matyo

Na čo by mal chodiť na ÚP, keď píše, že odchádza z SK? Na ÚP sa vyser, ale na tvojom mieste by som zbehol do zdravotnej poisťovne a tam si vybavil Európsky preukaz zdravotného poistenia, keby si tam náhodou ochorel alebo mal úraz, aby ťa v nemeckej nemocnici nekopli do (_!_)

Deaa

alebo je tu možnosť že sa nenahlásiš ani na úrade, ani si nebudeš platiť do zdravotnej len potom v budúcnosti by mohol vyskočiť problém

Deaa

buď sa pôjdeš prihlásiť na úrad práce, oni za teba budú platiť odvody do zdravotnej poisťovne a ty sa budeš musieť chodiť podpisovať každý mesiac že si skutočne hľadáš prácu (dostaneš potvrdenie a hľadaní zamestnania, ktoré si dáš niekde vo firme opečiatkovať) alebo sa nepôjdeš nahlásiť na úrad práce, nebudeš sa musieť chodiť podpisovať ale odvody do zdravotnej poisťovne si budeš platiť sám, to je nejakých 46€ na mesiac. ale neviem presne ako to je keďže ja som študent

luckaaaaa

to by som aj ja rada vedela, čo všetko treba:) ja idem zasa na vysku, ale externe... myslím že úrad práce a viac neviem čo treba...