Tak, idem na to, prosím o radu

Príspevok v téme: Tak, idem na to, prosím o radu
lust

Takže, nemyslela som, že aj ja raz budem zrovna v tejto kategórii ale stalo sa:/ Idem chudnúť, trocha pre seba, nakoľko už nemám takú výdrž ako kedysi, fučím, funím (aj keď vždy chodím po schodoch a do autobusu idem len keď ozaj strechy lietajú) a trocha preto aby som si mohla kúpiť veci ktoré sa mi páčia a ktoré čírou náhodou majú len v menších veľkostiach. Teraz mám veľkosť 40-42 (záleží od obchodu ale zväčša 40-41). O jedno sa ale bojím, určité partie chcem spevniť-neschudnúť ale zas inde schudnúť, proste si chcem zachovať moje ženské tvary, t.j. úzky pás, širšie boky a mám aj radšej keď má žena väčší zadok. Nie plochý.
1. Stravovanie tiež mením, 5xdenne, ranajky vydatnejsie lebo bez nich neviem fungovať, mensia desiata, normalny obed, olovrant a na veceru nieco lahsie. Po tej 19h by som už nejedla nič okrem zeleniny. Chcem sa spýtať či to ide takto aj bez toho aby som musela jesť cereálie, zrnká a pod. nakoľko mi to nechutí a hlavne zaliate mliekom. My sme z dedinskej časti mesta a mám rada normálnu stravu, teda nechcem sa vzdať chleba (normálne množstvo), mlieka, mäsa, koláčov... proste tu fungujeme na mäse, domácej zelenine a pod. Neviem si predstaviť že teraz doma poviem keď babka navarí pekný obed že ja nebudem, len ryžu. Poženie ma svinským krokom. Taktiež sa nechcem úplne vzdať čokolády, čipsov, pizze... len to nebudem jesť večer a keď už by som si niečo zobla tak to radšej vypotím niekde. Tiež ma zaujíma že síce budem jesť 5x denne ale ovocia a zeleninu môžem kedykoľvek nie?Nemusím pozerať na hodiny že ešte teraz nie.
2. Moje miery teraz: výška 173cm, pás 79 cm, boky 108 cm, váha 75 kg
3. Miery ktoré by som chcela: pás 70 cm, boky 100 cm, váha 60 - 65 kg.
4. Ruky: možno trocha schudnúť, spevniť. Tam taký problém nie je.
Brucho: no, jak keď sa chytím pásu tak pod ním cítim kosti tak si neviem predstaviť ako to potiahnuť na tých 70 cm ale určite chcem schudnúť na spodnej časti brucha aby bolo ploché a pevné. Tam to má hádam aj 100 cm. Brušáky mám pocit tam nepomáhajú tak neviem aké cviky by boli vhodné. Boky: so šírkou panvy som spokojná, trocha sú obalené tukom takže tých 8 cm dole. Zadok: trocha schudnúť a spevniť. Stehniská hlavne schudnúť. Hlavne vnútorná strana. Lýtka ak sa dá schudnúť alebo aspoň spevniť.
5. Neviem aké športy zvoliť. Strašne nemám rada doma na zemi niečo robiť, niake cviky. Po chvílke ma to nebaví. Ale ak by to bolo nevyhnutné tak sa viem zaprieť. Nerobí mi problém dodržiavať to. Rada by som na švihadle začala skákať, možno aj behať (len aby som nezmužnela z toho moc) i keď samú ma to moc nebaví. čo ešte také, doma máme bazén cez leto takže vo vode možno niečo, možno si kúpiť stacionárny bicykel, u nás sa bikovať moc nedá, všade plno áut, žiadne cyklistické chodníky a som trocha manták na biku.
Tak mi teda poraďte prosím váš, vytknite na čo idem zle, a pokiaľ možno aj ako často sa venovať jednotlivým cvičeniam. Ďakujem za prečítanie
Jo a mám fit loptu.

maruska123

lust nedostala si sa tak nahodu do ppp? pri 56 kg musis byt ako drevo, davaj pozor, aby to nezaslo az do anorexie, ak ju uz nemas

lust

aktuálny stav:
56 kg, boky 92 cm, pás 67 cm...
pripadám si tlstá, neforemná. na hrudi mi trcia kosti, zadok je ovisnuty. je to horsie nez to bolo.

dana660xz

no ja mam asi pozeny metabolizmus, ale "už" od 6.12 jem 5x denne, robim si tabulky čo som zjedla, aby som mala spravne aj KJ, tuky, sacharidy a bielkoviny. Tiež cvičím 3x týždenne, ale ako hovorím ešte len týždeň :) a čuduj sa svete kilečko dole.
predtým som prakticky od strednej (teraz mam 25) bola na nejakej diete 90 dnova, delena, mliecna atd atd atd. samozrejme moj jojo efekt bol otrasny zo svojich 52 kil som sa snazila na 50 dostat a týmto prístupom som sa dopracovala k dnesnym 60 kilam a zrejme pokazenemu metabolizmu. precitala som si, ze sa to da zlepsit pravidelnou stravou, tekutinami a pohybom.
mám výšku 163 a 60 kil, ciel je tych 53 kil. lebo mam hrozne velky zadosk a nohy, tricka si kupujem 36tky ale nohavice 40tky.
dúfam, že sa mi to podari. a ak môžem odporucit- vláknina robi naozaj zazraky, ja ju jem už asi dva mesiace jednu lyzicku denne a na creva je to velmi dobre!
MAOAM, dakujem za rady :)

Maoam

nie som odbornik, tak ber moju odpoved s rezervou :-), myslim, ze 'dodrbany' metabolizmus sa ziskava najmä opakovanymi dietami, teda pripady, kedy zena dlhe roky opakovane drzali nejake (zväcsa nezmyselne) diety, alebo mali fazy nejedenia, pripadne poruchy prijimania potravy (PPP), ktore vazne zasiahli do ich metabolizmu

ALE metabolicke poruchy su aj pri mnohych ochoreniach traviaceho traktu, problem schudnut maju casto aj cukrovkari, alebo ludia so znizenou cinnostou stitnej zlazy

ako sa to da zistit, ak su teda veci ako funkcia stitnej zlazy OK, tak asi sa to prejavuje tak, ze nech clovek robi co chce, neschudne, alebo naopak pribera

ale je aj pravda, ze mnohi ludia robia chyby a nie su si ich vedomi, teda nespravna skladba stravy, privela sacharidov, primalo bielkovin, primalo zivin, vitaminov, mineralov, prazdne potraviny, sladkosti, alebo sa malo hybu....

ako je to u teba konkretne, vek, vyska, vaha, aky mas ciel? co pre to robis? strava, pohyb a tak?

pokus sa co najpresnejsie informacie, aby ti ludia mohli skor poradit

ono napr. z nizkej vahy, alebo z normalnej hmotnosti sa tiez chudne tazko, niektore zeny maju nerealne predstavy alebo nemaju trpezlivost a ocakavaju zazraky za dva tyzdne

dana660xz

Maoam nevieš ako zistím, že mám dodrbaný metabolizmus?
mám dojem že na mňa už nič nezaberá,tak že by to bolo ono??

Maoam

predpokladam, ze takto krasne sa da schudnut len z vyssej vahy a najmä, ak nema clovek dodrbany metabolizmus

je to uzasny vykon, obdivujem tu doslednost a vydrz!!!