Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

MAM SREASNU DEPRESIU:-(

Genesis

jajka001

vies keby boli vsetci naivni a pozitivny ako ty tak moc stastni by sme neboli :)

zober si ze keby napr si petrzalka povedala vsak bude dobre dunaj sa nevyleje treba byt pozitivny a naco potom stavat hradzu :)

pozitivne myslenie vie byt rovnako nebezpecne ako to negativne preto treba byt realny ... to neznamena ze sa o nic nepokusat ale vyhodnotit situaciu realne a podla toho reagovat a riesit ju

ak jej napisete ze vsetko bude dobre je to loz ... pravdivejsie tvrdenie ale je ze je vysoka pravdepodobnost ze bude lepsie :)

jajka001_

poznam chlapik ktory ma depku . a velmi rad sa v nej rype. snazila som sa mu pomoct ale zistila som ze on si proste nechce pomoct. ze ho to vlastne bavi trčat v tom pocite. a jeho nalada stahovala aj moju dole.
so ziarlivostou sa da nieco robit. ak jej teraz vysvetlis, ze s tym nic nespravi, tak ver tomu ze s tym nic robit nebude a bude to mat na krku cely zivot. kazdy clovek sa moze zmenit - ak chce.

jajka001_

genesis, o com je zivot bez nadeje ze sa to zlepsi? o nicom. prave to pozitivne myslenie nas posuva vpred a nuti riesit situacie. keby si to bral tak ze nic nema zmysel a nic s tym nespravis, tak ver tomu ze naozaj s tym nic nespravis. kdezto ak sa o to pokusis, mas aspon sancu ze nieco zmenis
edison vynasiel žiarovku az na tisíci pokus...keby to bol vzdal, kde by sme boli
a takyto pristup je ten co nas nuti prezit

Genesis

hehe to su uzasne rady :)

s tou citlivostou nieco sprav alebo s tou ziarlivostou nieco sprav :)

to je ako keby bolo s tym ksichtom nieco sprav preco si taka skareda :)alebo rob s tym nieco akoto ze ty looser nedrepnes 500 kilo ked ja to dam lavou zadnou :)

Genesis

lucinka28

:) zas si tolko nefandi :) rozhodne sa kvoli tebe nehadame :) ... takych ako si ty je na svete plno .. v kazde dve sekundy niekto na svete spacha sebevrazdu :) dalsich mrte vela ludi sa trapi a nad nou uvazuje takze sice s tebou sucitim a viem to pochopit ale osobne rozhodne nie si pre mna nicim vynimocna ze by som sa mal potrebu pre teba hadat .)

jedno ti ale napisem ... lutovanie seba samej ti nepomoze ... tento svet sa nad tebou nezmiluje a nezacnu sa ti zrazu diat pozitivne veci a ani tvoj priatel sa zrazu k tebe nevrati ... takze mas tri moznosti ako to riesit

1. zabit sa (ucinne ale pochybujem ze na to mas :)
2. nemysliet na to (inak povedane mysliet na nieco ine co je trosku pozitivnejsie ) - spomienky a myslienky co ti idu neustale dookola v tvojej hlave ti cely stav len zhorsuju a trapenie predlzuju

iny sposob neexistuje ... adaptacia alebo vyhynutie ;)

rad by som ako niektori napisal ze neboj bude lepsie :) .. lenze to tvrdenie nemusi byt pravdive naopak moze byt este horsie a ja ta klamat nechcem na rozdiel od vacsiny ... lenze nech je akokolvek aj tak ti ostavaju len vyssie uvedene dve moznosti (to sa jedna len o problemy vyplyvajuce z toho co ovplyvnit nemozes) .. pre riesitelne problemy typu doslo mlieko a tak mas moznosti okrem zabijania sa a nemyslenia na to na vyber este aj kupu mlieka ;)

lucinka28

GENESIS nehadajte sa kvoli mne,vsetci sa hadaju kvoli mne a som z toho na nervy.Ja averim na to,ze kazdy si moze za svoje problemy sam.ja som vedela aky mam problem,odsuvala som ho,nic som pre to nerobila a pozrite ako to dopadlo.potrebujem sa dat dokopy a neviem ako.zacala som chodit cvicit do posilovne,za tyzden som uz dala dole 4 kg,ale to nie z toho,ze cvicim,ale z nechute jest a vsetko co zjem vyzvraciam.mala som uz davnejsie problem s nabehom na bulimiu,v poslednej chvili mi pomohli sa z toho dostat von,ale bojim sa,ze znova do toho spadnem,lebo som zistila,ze ked sa najem a vyzvraciam,tak mi to pomaha.nemam chut ani existovat.ja viem,ze tento stav coskoro prejde,ale kym prejde,tak bude este dlha doba a ja neviem co dovtedy urobim

jajka001_

rozchody su najtazsie zivotne situacie. vydrz, slnko stale svieti. chce to čas. to mas ako otvorenu ranu, musis pockat kym sa zahoji. boli to. smutok je normalna citova reakcia. zivot je dlhy, casom zabudnes

lucinka28

NATHALIA dakujem,nespala som vela,spala som malo.do 3h v noci som plakala a myslela,ze od zialu umrem.nejde len o to,ze sa mi znicil vztah,ale aj o pracu,aj o rodinne problemy.proste vsetko sa mi zrutilo v priebehu tyzdna.mam naj kamaratku kt tu je vzdy pre mna,ktora mi vzdy pomohla,poradila,dala odvahu,vypocula,ale ta teraz isla na dovolenku.keby som vedel,aze to takto dopadne,mohla som ist s nou a miesto toho som doma a placem.uz nevladzem takto existovat.s najlespeim kamaratom sa tiez rozisla frajerka,tak je tiez na dne a pomahame si,ale co z toho ked sa stretnu 2 depresivne duse?