Strach

Príspevok v téme: Strach
Tami_28

Ahojte,mám problém a rada by som vedela,či mi viete nejako poradiť alebo či tu má niekto taký strach,ako ja. Idem niekam po ulici,sama,mám hrozný strach,aj keď idem napríklad len kúsok. Stále sa obzerám či za mnou niekto nejde. Proste neviem či sa bojím že ma okradnú alebo znásilnia alebo neviem čo. Neviem si to ani sama vysvetliť,cez deň sa bojím menej ako v noci ale ani to neni ono.. Začalo sa to asi pred 5 rokmi,keď v našom meste bolo viac prípadov znásilnení a takých záležitostí. Odvtedy sa takto bojím, no zároveň mám rada samotu,najlepšie sa ale cítim doma.Sama. A pritom by som veľmi chcela športovať,napríklad ísť behať niekedy ráno alebo hoci aj večer,ale tento strach mi v tom bráni. Ísť sa korčulovať,prejsť sa.Sama nikdy nejdem.
Neviem čo s tým robiť,či ísť k psychológovi alebo kyneziológovi,alebo k inému odborníkovi. Naozaj neviem,bola by som veľmi rada keby ste mi pomohli.
Hlúpe a posmešné odpovede si nechajte pre seba. Ďakujem. Neviem to lepšie popísať ale hadam to stačí. :)

lost

jankaaaaaaaaa

tak skusim na to nalezne dalsi extrem :)

skus najst poklad, stat ti necha 5% ;) mozno..

tam to preco neplati? :D

alebo:

niekto koho nikdy nenajdu ma skopne na zem a stratim mobil.. nevsimnem si to, lebo som v bezvedomi, niekto ide okolo a povie si "jeeej mobil"

:D:D

resp.

ja by som rad zil v spolocnosti, kde mozem cokolvek kamkolvek polozit a ked pridem o mesiac tak to tam stale najdem, popripade posunute do rohu, ak ot niekomu bezprostredne zavadzia..

(aj zamknute auto defacto len tak lezi na zemi ;) )

lost

jajka001_

nevezmem :)

resp, mozno vezmem a pockam na mieste, resp to odnesiem na policiu atd..

nemam ani najmensiu chut zaspavat s pocitom, ze niekto stratil 100 eur na ktore mohol makat 50 hodin a ja si to miniem ako stetka na nieco pre vlastne potesenie..

mame na uliciach kamery atd.. mozno sa vlastnik najde..

a ak by to bolo viac, napr 100 tisic, to by som uz mal strach ze si ma niekto najde.. a 100 tisicn estaci na dozitie..

100 milionov, to je uz ine :)

tam by som vyzadoval nalezne 1% :)

lost

nj, nebavkovky to iste...

to je ten priklad ze ked niekto vyuzije svoje inteligencne, alebo kreativne schopnosti na okradanie inych..

avsak.. to by bolo asi dost nestranne, ak by obet rozhodovala o testu utocnika, ot iste :)

avsak.. nemal zautocit :D

drogy - jeho problem
psycho - tak hold, tiez jeho problem, tu mi zase robi problem to, ze preco (hoci aj psycho) by mohol zobrat zivot mojej rodine a nic.. koniec.. proste dost ma to znervoznuje (nie agresiu, ale OBAVY o bezpecie mna a rodiny v tejto spolocnosti (takmer kdekolvek na svete))

je to narocne no :) a ktovie ci ludstvo tuto otazku nejak odpovie v prospech oboch...

jankaaaaaaaaa

to co clovek najde, je jeho. myslim ze je to aj niekde v zakone alebo take nieco. pretoze ak to lezi na zemi, nepatri to nikomu, takze si to mozes zobrat. je to vina toho co to strati ze to stratil..

lost

a zatial sme sa bavili o 5 eurovych kradeziach :)

teraz si vezmi, kolko starich ludi pride o celozivotne uspory, alebo dokonca dom a pozemok, lebo niekto vyuzije ich "nizsiu inteligenciu"

niekto vyznava:

"sikovnemu patri svet"

ale to by mi uz patril, ak by som chcel.. som zvedavy co by mi clovek kto vyznava toto povedal, ak by som ho bral o vsetko.

to je na margo ludi, co hovoria:

"blby starec, naco otvoril dvere, ked ho okradli"

"blby clovek co zaplati 60eurovu fakturu, nemal to platit"

atd..

vtip je v tom, ze aj ti ludia boli okradnuty ale ani si toho nevsimli (dane, vlada, politici)

jankaaaaaaaaa

tak vies ako sa hovori, zlodeja robi prilezitost.. mam tiez kamaratov pre ktorych su bicykle snad cely zivot :D a nikdy by si ho nenechali len tak pri obchode alebo hocikde ani s tou retazou zapnuty! ale to len tak na okraj.. stane sa co uz.. co maju povedat taki ludia, co mali peniaze v nebankovkach, alebo stari ludia co naleteli podvodnikom ze neviem co.. :D ale to asi trocha odveci :D
ale nemyslim si ze za take veci by malo byt normalne zabit cloveka, nato tu mame sudy, aby cloveka odsudili a dostal za svoj cin primerany trest, ty ako osoba nemozes rozhodnut co si ten clovek za svoj cin voci tebe zasluzi, aj ked vieme ake su dnes sudy a zase viem co robi s clovekom nervy, ale pisem ze nato su sudy. branit sa treba, ale zobrat niekomu zivot zato ze je napr. psychicky chory? alebo zavisly na drogac h alebo neviem? zase je na uvahu ci su dnes v zakonoch primerane tresty za skutky, napr. za znasilnenie je neviem kolko rokov, ale tiez som za dozivotie, ale to rozhodovanie je dost zlozite, kedze tam je viacero faktorov, ako naprikald psychologicky posudok, kde sa posudi ci clovek je schopny napravy po liecbe, ak ano, je zbytocne pre stat ho drzat vo vazeni.. ale to su uz debaty uplne o inom.

lost

vies co by bola moja praca snov?

odkladat penazenku, kabelku, bicykel len tak, na namesti, a ktokolvek ho zoberie pre svoje pouzite.. praaask ho do pekla..

vsetko by bolo bez dozoru a nezamknute

bolo by to nieco, co by naucilo cloveka ze "co mi nepatri, toho sa nechytim"

vynimka by bola, ak by isiel priamociaro do "lost & found"

nedavno som videl kluce na zemi, mal som seriozne strach ich zobrat a chytit.. ale kedze isiel okolo chalan, opytal somsa ho "nie su tvoje?" a on ze ano, ze sestre vypadli.. (bol to sused, cize snad to bol fakt jeho :D )

ja mam extrmne posunutu hranicu strachu, ale taku blbost ze zobrat zo zeme nieco co mi neptari, na to by som sa teda nikdy neodvazil, jedine snad ak by mi islo o zivot a hole prezitie.. (ale vzdy sa snazim tomuto zabranit, prevenciou)

preto mam taku extremnu averziu.. voci kriminalnikom.

lost

jankaaaaaaaaa

nechce sa mi hladat cisla, ale niekde som to videl.. je tam 50x viac ludi ako u nas, cize ked u nas zabiju 1, u nich musia 50, aby to bolo ekvivalentne..

avsak..

preco by mal mat kotkolvek pravo zobrat cokolvek podstivemu cloveku? len preto ze si to pomysli?

priklad:

mne ukradli bycikel, ktory som dostal od rodicov, hodnota 7000Sk , vek 3 roky (cize realna hodnota mozno 1, max 2 tisicky)

ukradli mi ho prave v case ked som sa ucil, na oplotenom pozemku skoly, ked som sa UCIL sakra pre svoju buducnost.

....

o par rokov na to som si nasetril srkz brigadovania na bike snov, stal 1000 Eur, plus vybava.. mal 5 mesiacov :( a ukradli mi ho.. pocas toho ako som podstivo cakal na blby papier u lekarky, lebo som sa nechcel predbiehat v rade..

myslis ze po tomto ( a nie len po tomto) mam este nervy na niekoho kto si povie ze mi nieco zoberie ?

nienie.. nemal by som problem ho odstranit, pomoct mu kam patri.. a to si nesmierne vazim ludsky zivot, ale ak si niekto povie "daj mi 5 eur" tak AKY ma vyznam byt podstivy? to mozem aj ja prist ku tebe domov a poviem ti, daj mi telku, chcem pozerat futbal.. das mi tu telku ?

a nie je to len o strelnej zbrani, ak zakazeme ich vyrobu, niekto pouzije luk.. kamen.. ruky..

i ked paci sa mi tvoj nazor.. (konecne niekto podrobne opisuje co si mysli a neutecie od debaty :) )
lenze neviem si predstavit, ze by som ho do konca zivota nadalej vyznaval..

a to su materialne veci.. ok nech si bezi, ale byt zenou a byt znasilnenou, ehm to je uz nematerialna vec.. povedal by som ze to je uz na trest smrti, lebo dozivotny trest v uranovej bani a zisk odviest obeti. nech si chalan vyberie..