Strach

Príspevok v téme: Strach
Tami_28

Ahojte,mám problém a rada by som vedela,či mi viete nejako poradiť alebo či tu má niekto taký strach,ako ja. Idem niekam po ulici,sama,mám hrozný strach,aj keď idem napríklad len kúsok. Stále sa obzerám či za mnou niekto nejde. Proste neviem či sa bojím že ma okradnú alebo znásilnia alebo neviem čo. Neviem si to ani sama vysvetliť,cez deň sa bojím menej ako v noci ale ani to neni ono.. Začalo sa to asi pred 5 rokmi,keď v našom meste bolo viac prípadov znásilnení a takých záležitostí. Odvtedy sa takto bojím, no zároveň mám rada samotu,najlepšie sa ale cítim doma.Sama. A pritom by som veľmi chcela športovať,napríklad ísť behať niekedy ráno alebo hoci aj večer,ale tento strach mi v tom bráni. Ísť sa korčulovať,prejsť sa.Sama nikdy nejdem.
Neviem čo s tým robiť,či ísť k psychológovi alebo kyneziológovi,alebo k inému odborníkovi. Naozaj neviem,bola by som veľmi rada keby ste mi pomohli.
Hlúpe a posmešné odpovede si nechajte pre seba. Ďakujem. Neviem to lepšie popísať ale hadam to stačí. :)

lost

A co kurz sebeobrany?

To je investicia ktora vydrzi az do konca zivota :)

Pre zeny by to malo byt povinne a v ustave garantovane pri dovrseni 18 rokov (mozno aj skor).. (predsa len, zvysi im to sance.. a bolo by to psychologicky odradzajuce pre utocnika, ze by dostal na zadok)

predsa len, ked zena vie nejaky ten tah, bezny muz nema (az tak velku) sancu podla mna..

Tami_28

Slzný plyn predávajú v hociktorom Army shope alebo v predjani so zbraňami,či lesníckymi potrebami. Mám ho,priateľ mi ho kúpil kedže sa bojím a tiež sa o mňa bojí... :)) Je to lepší pocit keď s ním idem po ulici ale myslím si,že to nie je až také účinné,ale je to naozaj lepší pocit.Uvidíme čo s tým narobím,ale asi už ani nič,kedže je to dlhšiu dobu. Stále si hovorím že keby sa mi malo niečo stať,tak by sa stalo už dávno. Aj to mi dáva určitý pocit istoty. :D Zatial ďakujem. :))

zuzic_

skus si kupit ten slzny plyn, ja ho nosievam vzdy ked idem za tmy domov. pre lepsi pocit;) a ked to nepomoze skus psychologa...

jankaaaaaaaaa

neviem ci je to az take v poraidku, ze najlepsie sa citis sama doma a vonku sa bojis chodit a dokonca ta to obmedzuje v tom co by si chcela robit.. ja si myslim zeby si mala navstivit psychologa

jajka001_

ja sa vecer a v noci tiez bojim. ale myslim ze je to normalne.a oprávnené.
a sama cez den sa nebojim ale ked idem niekade kde nie su ludia tak aj tam ma chyta strach. rozmyslala si nad kupou psa? s tym by si sa nebala.