Aké lieky na depresiu?

Príspevok v téme: Aké lieky na depresiu?
katka123456

čaute,

chcem poradiť, čo sa týka voľnopredajných antidepresív .. nie k psychologovi íst nechcem. nechcem ani rady ako zlepsit zivot. chcem len názvy liekov !

som dosť depresívny typ človeka. melancholický negatívny agresívny, všetko vidím čierne, neviem sa tešiť zo života, všade vidím beznádej, sklamanie, som negativista ..

môj deň - zúfalstvo, beznádej, pocity zbytočnosti, smútku, bezmocnosť, nemám ziadnu sebadoveru, plačlivosť, pocity viny.

nie je to tyzdenné ci mesacne obdobie. mám 20 rokov. som takáto asi už od 13 rokov. kazdy den zobúdzam s tym, ze ma nic na tomto svete netesí, a ze zase musím vstavat do tohto sveta.

nepotrebujem rady typu - bez sa von zabavit, najdi si priatelov, rob co ta baví, najdi si konícka, ktorému sa budeš venovat.

chcem názov lieku, ktory mi pomoze, aby som sa cítila dobre, aby mi bolo dobre. aby som netrpela depresívnou naladou.

pre tých, ktorí odpísu. dakujem.

Gulka32

Na bylinnej baze ti mozem poradit Deprim tabletky z lubovnika bodkovaneho,alebo aj tryptofan.Na nervy aj Persen.Len si nedavaj predpisat normalne antidepresiva urobili by z teba iba trosku ktora by stále iba spala.

Peter127

Čauko, lieky moc neodporúčam, budeš z toho ako zombie ;) Keď už sa chceš zbaviť tej depresie, treba vyriešiť to, čo ju vyvoláva. Ideálne zájsť k psychiatrovi alebo psychológovi. Kamarátka tento problém riešila cez www.homeoclinic.sk, ktorí jej pomohli. Prvú kontrolu majú zadarmo, takže nemáš, čo stratiť ;)

Mirrkoo

Neberte žiadne lieky s lekárni ktoré sú ponúkané je to len reklamný ťah ako sa zázračno vyliečiťe a k tomu MUDr mi povedal že sú aj návykové myslel som si že to prejde niakym bekomplexom, modin atď už druhý deň zažívam peklo zajtra sa ide k MUDr neberte depresie na ľahkú váhu ja som to zanedbal teraz trpím lebo Vám zničia život a seba samého

LenOna

-pre Nora50:
Ahoj,
myslim ze je super ze si sa na kamosku nevykaslala, nevzdavas to a stale ju volas von.
Chcem ti len (mam dlhorocne skusenosti) vysvetlit ako to funguje- ano,liecba je potrebna,ale nie je to tak ako pri hrdle,ze vdaka liekom vsetky priznaky zmiznu. Objavuju sa menej casto a su menej silne. Ale zle dni kedy nechce ziadnych ludi a nekomunikuje moze stale mat.Vtedy tym nemysli nic proti tebe osobne.Ale citi sa tak a nechce (a ciastocne ani nemoze) byt z toho tahana von.Ja mam tiez v okoli ludi,ktori ma volaju a volaju....snazila som sa im toto vysvetlit.
Skus si pre nu nechavat volny cas a byt tam pre nu vtedy ked ona moze a chce. Vtedy sa ti skor aj ozve sama.

Myslim si,ze si fajn clovek,ze si na nu nezabudla a podporujes ju. Mas moje sympatie. Drzte sa!

Nora50

Ahojky. Ja som chcela iné troška.. Moja kamoška funguje na liekoch a aj chodí k doktorovi no..už niekoľko rokov..Výsledok je taký, že som ju už pár rokov nevidela ísť von, zabaviť sa s kamošmi, proste nič.. Mala chalana 2 roky, ktorý bol strašný retard(depky sa dali očakávať v tom období) Ale rozišli sa. No, a teraz, proste ona ako keby zabludila v minulosti. Čo prídem, to hovorí o tom, aké zažitky mali s ním, dovolenku opisuje, atd... Ako vypočuť si vypočujem, ale proste to je už moc. Volávam ju von,(nielen ja) nejde, 100 výhovoriek má. Len v byte by bola celými týždňami a tv kukala..Ptm sa posťažuje, aká je cez víkend sama, že každý na ňu serie. Ide ma z toho urvať. Nedávno sa mi pochválila, že má nové tabletky, a že sa cíti fajn. Včera som ju už videla davať na net depkáčske pesničky atd-.. Tak aký význam má to liečenie??...Či už ja ako známa nestojím ani za prd, ked jej neviem pomôcť znova začať žiť?? ....

zima

pri pszchických chorobách ako som písala predtým - bludy je potrebné aj vzšetrenie naprík. neurologia. bola na ct, kde mozog bol čistý. a aj treba iné neurologické vyšetrenie,