Aké lieky na depresiu?

Príspevok v téme: Aké lieky na depresiu?
katka123456

čaute,

chcem poradiť, čo sa týka voľnopredajných antidepresív .. nie k psychologovi íst nechcem. nechcem ani rady ako zlepsit zivot. chcem len názvy liekov !

som dosť depresívny typ človeka. melancholický negatívny agresívny, všetko vidím čierne, neviem sa tešiť zo života, všade vidím beznádej, sklamanie, som negativista ..

môj deň - zúfalstvo, beznádej, pocity zbytočnosti, smútku, bezmocnosť, nemám ziadnu sebadoveru, plačlivosť, pocity viny.

nie je to tyzdenné ci mesacne obdobie. mám 20 rokov. som takáto asi už od 13 rokov. kazdy den zobúdzam s tym, ze ma nic na tomto svete netesí, a ze zase musím vstavat do tohto sveta.

nepotrebujem rady typu - bez sa von zabavit, najdi si priatelov, rob co ta baví, najdi si konícka, ktorému sa budeš venovat.

chcem názov lieku, ktory mi pomoze, aby som sa cítila dobre, aby mi bolo dobre. aby som netrpela depresívnou naladou.

pre tých, ktorí odpísu. dakujem.

JMD

Nechcem urazit posledny prispevok, ale 30 tabliet deprimu stoji cca 2,50E a 30 tabliet Balance vychadza na 16E. A pritom je to to iste, len deprim neobsahuje DATELINU. Ved tej sa mozes napast na kazdej luke. A to druhe je tiez len caj, guarana, ktoru mas aj v energetickych napojoch a extrakt z este jednej dakej rastliny. RAdsej by si mala naozaj zajst za psychiatrom po SSRI alebo daco podobne, toto je len vyhadzovania penazi a za chvilu rano budes vstavat nielen zo zlou naladou, ale aj prazdnym uctom.

katka123456

To je jasné, že nie obidva lieky naraz.
Najprv vyskusam jeden, po case druhý.
Ak to nezaberie, tak nadíde ten čas na návštevu psychiatra..

paklabo

Ahoj ,nebudem ti tu vypisovať litánie len ti sem hodím tento link ,je to stránka psychiatrickej ambulancie ktorú aj ja navštevujem, kde sa dozvieš viac o tvojom probléme www.centrumpristarejtrznici.sk

kpl

Ver mi, ze ziaden psychiater ta nevysmeje. To akurat ludia na tomto fore zvyknu zvelicovat problemy. Psychiater dobre vie, ze ak trpis depresiou, tak kamarati, konicky jednoducho nepomozu. Mozno bude stacit preliecenie AD a budes po par mesiacoch fit a fungovat po zvysok zivota. A trebars este nejaka psychoterapia k tomu. Nemas sa coho bat. Nikto sa ti smiat nebude. Ono to tak byva, ze clovek ma vsetko, len psychicke zdravie nie a to nikto nevidi. Uz nie si dieta! Si dospela zena na prahu dospelackeho zivota, tak preco ho prezit v depresii, ked nemusis? :)

jankaaaaaaaaa

katka123456 presne to co si napisala ze ako sa citis atd. tak toto riesia psychiatri velmi cast! urcite ta nevysmeje, mas vaznu poruchu a takto zit dalej nemozes, urcite ta tam neodbyje ze sak sa tes alebo co.. ver mi ze tam ti pomozu a predpisu aj lieky ak ich potrebujes. psychiater nieje nato aby ta vysmial ale nato aby ti pomohol, lebo tvoje problemy naozaj pomoc potrebuju

JMd

Psychiater ta nemoze vysmiat, maximalne ti povie, to co si napisala vyssie, nemas co stratit. Ale to nepredpokladam. Pravdepodobne ti da nejake lieky, aspon neurol, dost mozne ze aj daco silnejsie. A k AD, akymkolvek, nic nezaberie hned 1. rano, potrva to minimalne tyzden, vetsinov aj viac.

katka123456

Nechcem íst k psychiatrovi.
Dovod - bojím sa, že ma vysmeje.
Ludia na tomto svete trpia vaznejsími problemami ako ja = smrt blízkej osoby, strata blizkych osob, prekonanie choroby, rozchodu, vazne psychické poruchy ..

Ja som zdrava. Neumrel mi nikto. Mam kde byvat. Mam co jest. Iba ma nebaví existovat na tomto svete. Neviem sa tesit zo zivota. Trva to už roky.

Bojím sa, ze mi povie - ste mlada, najdite si priatelov, chodte von, bavte sa ..

Ak existuje liek, ktory mi zarucí, ze sa rano zobudím s pocitom, ze áno chcem prezit tento den,a tesím sa na to, tak ho chcem.. lebo tento pocit som asi nezazila.

Som si vedoma, ze z volnopredajných asi nic take nezozeniem.. ale lepsie, ako nic. aspon dufam.

.. dakujem za odpoved :)
vyskúšam to.