nezabezpecena wifi

AdamKrt

Este je moznost, nechat napichnutu nezabezpecenu wifi, ako mucholapku na muchy. Ludia sa na nu pripoja a ak prenasaju nesifrovane informacie, moze ich majitel odpocuvat a dostat sa tak k roznym udajom, datam...

jankaaaaaaaaa

urcite to nieje mozne sa niekomu cez wifi napojit na jeho ucet to je jedna vec a druha vec je ze ak by to bol it expert urcite si nenecha nezabezpecenu siet aby sa na nu napajal niekto cudzi zzadarmo
tiez sa napojim na susedov ked nas net ma vypadok a oni o tom ani nevedia kedze ani siet si nevedia zabezpecit

lost

Mno ja osobne by som sa cez WiFi na ulici ale ani v kaviarni nenapajal na email, ani ucty ako FB ak by mi na nich zalezalo :)

Ak je to IT expert, urcite vie ako zachytavat prenesene data a tak mozno sa to da :D ktovie..

Ale teraz fakt neviem, ci je to mozne, alebo ci som si to len paranoicky domyslel :D

jankaaaaaaaaa

tak asi si ju nevedia zabezpecit, nevedia mozno ani ze je nezabezpecena, nevedia s tym robit
cez wifi urcite nezistia tvoj profil na fb

wifi

ale tak potom by si ju zabezpecili ak by nechceli aby sa niekto na nu pripajal nie? a mozu zistit aj napr. ze ked sa prihlasim na facebook kto som, heslo a tak?

jankaaaaaaaaa

mozu zistit kto si , ale iba ak by potom patrali, ked budes pripojeny na neobmedzeny net tak si ani nikto nevsimne ze si na neho pripojeny, ale pokial maju nejake pocitadlo,a lebo obmedzene data tak si to vsimnu raz dva