Prečo banky nefungujú cez víkend?

Príspevok v téme: Prečo banky nefungujú cez víkend?
Lemurik

Docela by ma zaujimalo, preco je to tak? Preco ked cez IB poslem niekomu peniaze cez vikend (alebo aj v piatok poobede), tak ich ta osoba dostane na svoj ucet najskor az v pondelok? To kazdu jednu transakciu, ktoru zadam cez IB musi este potvrdit nejaka konkretna osoba priamo v banke a kedze nie je pracovny den a ta osoba sa tam fyzicky nenachadza, tak prevod nemoze byt uskutocneny? :)

lost

no je to navykove :)

ale dedinacnia.. tam v sobotu 12 00 padla..

a ziju :)

ono je to vcelku dikutabilne.. ci nutit ludom odpocinok alebo nie, lebo niekto napr robi v nedelu, ale napr v utorok ma "nedelu" :) tazko povedat :)

jajka001_

ale mne tie obchody otvorene cez vikend vyhovuju, kedy si mam ist seriozne nakupit? ked je v sobotu pekne, ideme von a v nedelu ked je skaredo a neda sa ist nikam, aspon do toho obchodu by sa dalo.

lost

alebo by mali davat 100% bonus za kazdu odpracovanu hodinu v nedelu, v sobotu +50%

a v nedelu v sviatok +100% a +100%

cisto v sviatok tiez +100%

tak ako v USA..

ojka.

v nemecku tiež nemajú obchody otvorené v nedeľu, a ja im to schvaľujem, byť na mne, súhlasila by som, nech je také niečo i na Slovensku....
ale už to vidím, keby sa napr. už len v BA pozatvárali všetky veľké obchodné centrá, tak tí ľudia by zošaleli, nevedeli by, čo so sebou.....

lost

tak ale aspon im decka nevyrastaju v auparkoch :)

lebo fakt.. ked idem v nedelu do auparku, tak vidim tam rodinku ako si pozera vyklad :D

"vylet" :D