Spravne drzanie tela

Príspevok v téme: Spravne drzanie tela
animka

Neviete mi prosim poradit ku komu mam ist ked potrebujem poradit s drzanim tela ? ... uz od malicka som mala skoliozu ,vtedy som chodievala na nejake cvicenia no potom som prestala...na strednej skole som sa zas zacala prehybat az prilis v pase z coho mavam bolesti a poslednu dobu safakt snazim vystierat ale nikdy niesom spravne lebo ked uz si myslim ze som tak mi niekto hlesne za chrbtom ze : Vystri sa ! ...a ja uz fakt neviem ako sa mam nastelovat :(( chcem chodit rovno ale potrebujem vediet ako je to spravne...najhorsie je to pri stani...napriklad na zastavke...to ma po 5 minutach boli uz cely chrbat lebo som uplne zle :(

jankaaaaaaaaa

pas ti napomaha k spravnemu drzaniu tela, ale nato aby si mala spravne drzanie tela potrebujes spevnit svaly, k tomu ti ale pas nepomoze, navyse ak mas skoliozu, su k tomu potrebne kazdodenne pravidelne cviky, na natahovanie a spevnovanie svalov. tieto cviky ta nauci ortoped a takisto na rehabilitacii kam ta lekar posle

animka

jankaaa ja mam bolesti len vtedy ked som krivaa...napriklad ak si neuvedomim a pol dna sa v robote neprirodzene prehybam v pase tak poobede ma zacnu bolet krize...alebo teda na tej zastavke ale aj to len po celodennom zlom drzani tela v robote...vacsinou rano ma nic neboli...kazdopadne skusim mozno kombinaciu toho ortopeda a aj ten pas...dakujem za rady :)

Inner

ked mas skoliozu, spravne drzanie tela bolest neodstrani. Chod bud za fyzioterapeutom alebo ortopedom. Tam ti urcite budu vediet poradit ;-). Pripadne este v zdravotnickych pomockach existuje taky pas na chrbat, ktory nuti cloveka chodit a sediet vo vystretej polohe. mozes skusit aj to ;-)))