Odstranenie maternice

Príspevok v téme: Odstranenie maternice
TaRa 17

Ahojte, chcela by som si dať odstrániť maternicu, pretože nikdy nebudem chcieť mať deti a nechcem sa trápiť s menzesom, lebo mi je vlastne nanič. Chcela by som sa opýtať, od koľkých rokov sa dá urobiť, koľko to môže približne stáť a či je to rizikový zákrok alebo ide o bežnú operáciu. Ďakujem za každú pomoc.

ele

Po odstraneni maternice nastupi menopauza, tj. zacnes rapidne starnut a o par rokov bude z teba zosuverena starena. Prave hormony zlteho telieska, udrziavaju zenu v kondicii a v plnej krase. Velmi jednoducho napisane.. Si este decko, nevies co pises.

kafe

"nerozumiem, prečo si môžu urobiť sterilizáciu len tí, čo majú 2 deti" - pretože je to nezvratný zákrok. Myslím, že si to doktori odsledovali v praxi, že ak bola sterilizácia robená bezdetným ženám v mladom veku o 10r neskôr sa tie isté ženy zúfalo pokúšali otehotnieť a podstupovali kvantum zložitých operácií, aby sa im to podarilo. Tak prečo si majú doktori robiť zbytočnú robotu? Načo sa venovať neplodným ženám, čo si naivne mysleli že určite NA BETÓN nikdy nebudú chcieť deti, keď majú dosť roboty s inými chorobami/problémami žien, ktoré si to NEzapríčinili VLASTNÝM a VEDOMÍM rozhodnutím! Preto stanovili ako podmienku buď vek (ten predpokladá nejakú duševnú zrelosť) alebo počet detí (alebo aj vek aj počet detí). Dievča, nie si jediná, takých ako ty sú, boli, aj budú zástupy. Tvoja osobná vec je, ako predídeš tehotenstvu. Čo spadá do operačných zákrokov, do toho MUSIA niečo kecať aj lekári na základe svojich skúseností, lebo žiaľ, ľudia sú blbí.

Mimochodom sterilizovať sa môže dať aj chlap a ak by chcel mať deti, môže si nechať zamraziť spermie, keby si to časom rozmyslel. Preto je lepšie sterilizovať muža ako ženu. Zaujímalo by ma, čo na to hovorí tvoj partner? Dal by sa na niečo také?

cojeto

Neruhaj sa dievca! Mat dieta, je to najkrajsie co moze byt!!! A co si chces dat este odrezat?
Ps.vsetci moji znamy, ktory tvrdili, ze nikdy nebudu mat deti boli medzi nami prvy a stastny rodicia

Valentine87

heh, Veverka, tak to teda bolo peekne davno (teraz uz polovicka z mojho veku) :)
tak , ale vies, toto bola asi jedina najrozumnejsia a (asi aj najslusnejsia) odpoved, co mi v tej chvili na danu otazku "vyoperovania maternice" v tej chvili napadla . V opacnom pripade by som sa jej tej slecny spytala, trosicku vulgarnu, ale zato strucna otazocku ;))
PS: Som zvedava, ci aj o takych desať rokov nebude chcieť mať aspoň jedno dieťa... ;-)

vevericka

no vies teraz si myslis, ze nebudu naplnou..ale pockaj par rockov..moja kamoska tiez dlhe roky tvdila, ze deti nidky nechce mat, ze porod je hnusny a naco take nieco, a teraz ked vidi babo v kociku, uz zducha do svojho, ze kedy oni budu mat..dospejes zmenis sa ty aj nazory, clovek musi dozriet jenoducho;)

TaRa 17

Nie sú to žiadne pubertálne názory. Je jedno či budem mať 20 alebo 30, deti pre mňa nikdy nebudú náplň života, pretože je to zodpovednosť na celý život a to nie je nič pre mňa. Nevedela som, že ten zákrok je až taký vážny, preto som sa pýtala. Je mi ľúto, že veľa žien čo by chceli mať deti nemôžu. Tiež by som chcela mať to čo nemám a pre iných je to samozrejmosť, ale bohužial život je nespravodlivý. Trochu nerozumiem, prečo si môžu urobiť sterilizáciu len tí, čo majú 2 deti. Veď je to každého osobná vec, koľko a či vôbec deti chce mať. Hmm takže mám dať mozog niekomu kto si radšej narobí kopu detí a nebude ich mať ako uživiť, nie je lepšie tomu radšej predchádzať? A s obličkou nemám problém, ak by to zachránilo niekomu z rodiny život, kľudne sa jednej zbavím;)
Ďakujem tým čo mi odpovedali a pomohli, ak môžu nastať komplikácie tak to zatiaľ určite nebude správne riešenie.

KatrinNR

BRAVOOOO kafik - lepsie by som to ani ja nenapisala :-))) ... Nechapem myslienku tejto slecny, vsak v 17tich by uz nemali byt ziadne pubertalne nazory ...

kafe

Videla som raz jeden dokument o pár ľuďoch v Británii, ktorí mali obrovskú túžbu po amputácii končatín. Niekto ruku, iný zas obe nohy.. bolo to pre nich ako splnenie toho najvytúženejšieho sna. Vadilo im, že to nemôžu dosiahnuť legálnou cestou, tak keď to jeden už nemohol vydržať, počkal si na vlak, ruku na koľaj a ...
Žiadny lekár v Európe nevybere maternicu LEN na žiadosť pacienta, odobrali by mu diplom. Zabudni na to, maximálne si požiadaj o sterilizáciu, ale ak si mladá a bezdetná, myslím, že aj s tým budeš mať problém (zdá sa mi, že sa robí len ženám v staršom veku, ktoré majú aspoň 2 deti).
Ináč, to že ti je menzes nanič :) a preto sa ho chceš zbaviť.. je fakt zaujímavé. Ak nepoužívaš mozog, tiež by si ho mohla darovať niekomu vhodnejšiemu, kto by ho vedel používať.. alebo obličku.. neláka ťa zbaviť sa obličky? Veď načo sú ti dve, stačí predsa jedna :)