Odstranenie maternice

Príspevok v téme: Odstranenie maternice
TaRa 17

Ahojte, chcela by som si dať odstrániť maternicu, pretože nikdy nebudem chcieť mať deti a nechcem sa trápiť s menzesom, lebo mi je vlastne nanič. Chcela by som sa opýtať, od koľkých rokov sa dá urobiť, koľko to môže približne stáť a či je to rizikový zákrok alebo ide o bežnú operáciu. Ďakujem za každú pomoc.

vevericka

ehm nejak som to cakala..za a, si velmi mlada a vies p r d co chces, za 5 rokov ti zatikaju hodiny a bude hikat nad kazdym kocikom..za b, hak sa ti zda zla pre telo a co si myslis ze je hysterektomia??? vybratie znamienka??vyoperovanie ogranu je nieco celkom ine, mozes mat zrasty a to su bolesti na ktore ani ibalgin nestaci..ach deti deti..
velentina..v 7. triede ..asi bolo davno, lebo inak by si vedela, ze menstruaciu ma zena po sterilizacii aj tak, vajenicky totiz hormonalne funguju dalej (aj ked sa vajcovod prerusil)..

Laurina22

Som cakala,kedy povies nejaky pubertalny vek.Moja zlata,toto ta velmi rychlo prejde,ked sa zamilujes...

Vela zdaru!

TaRa 17

Mam 17. A určite si to nechcem dať urobiť hneď, ani by som s tym nevybehla na lekara ani nič podobne. Chcem o tom len viac informacii, pretože o tom neviem vobec nič. Antikoncepciu brať nechcem, lebo si myslím že to nie je veľmi rozumné napchávať sa tabletkami, navyše ani ta nie je 100%. Každý mesiac mam počas menštruacie veľké bolesti, vďaka ktorým sa napchávam ibalginom, a ako som už písala nechcem zbytočne brať tabletky! Tým zakrokom by sa mi vyriešili dva problémy naraz ale ako vidím tak to nie je take jednoduche:(

Valentine87

Ahoj. fuuu..tak, neviem, ci ti mozu maternicu vyoperovat, ci je to vobec legalne - iba tak... jedine, co mozu, a o com sme sa ucili na zakladnej v 7.triede je, ze ti mozu laserom prerusit(preťať) cesticku k vajecnikom - myslim ,ze sa to vola vajickovod - nepamatam si to uz presne.. tymto sposobom dochadza vlastne k sterilizacii, a tympadom uz nemas ani menstruacny cyklus. Dievča, nie je ma sice do toho nic, ale co ta k tomu vedie?? Sterilizacia je nezvratny ukon..

tpch

Na poziadanie ti to legalne neurobia. To, ze nechces mat deti, je sice normalne (aj ked mensinovy nazor), ale podla mojho nazoru tym zakryvas nejaky vnutorny dovod. Nieco, co skryvas a co uzko suvisi s tvojou psychikou a ponimanim zenskosti. Som si ista, ze si si svojho skryteho dovodu vedoma.

KatrinNR

Ahoj, mozem sa opytat kolko mas rokov? (ze si dospela k takemuto uzasnemu zaveru?)
Ak nechces mat deti, tak uzivaj antikoncepciu, daj si teliesko ... hlavne sa o tom porad s lekarom a nevybehni na neho s takymto nazorom. To o com ty premyslas nie je operacia na zelanie. Vies co by dali zeny, ktore museli tuto operaciu podstupit, za to, aby sa mohli trapit s menstruaciou? Je to tazka operacia a velky zasah do organizmu, tak prosim Ta netrep blbosti a bud rada, ze si zdrava!

vevericka

podla toho kolko mas rokov, aky mas zdravotny stav a podobne..ale myslim, ze ziadny normlany lekar ti to neodporuci, zvlast ak si mlada a zdrava..je to zasah do organizmu, ci chces alebo nie..a robi sa zenam, ktore maju s maternicou dlhodobe problemy..napr myomy..ak nechces mat deti odporucia ti sterilizaciu..hysterektomia je privela.

TaRa 17

Laura asi si ma zle pochopila. Len si chcem spraviť o tom nejaký prehľad a na internete som potrebné informácie nenašla. Možno to znie blbo ale ja deti naozaj nechcem mať, ale nejde len o to. Mám na to viac dôvodov. Ak by mi mohol niekto odpovedať na moje otázky tak by som bola veľmi rada. A ešte by som sa chcela opýtať či sa to vlastne dá urobiť na požiadanie, alebo musi na to byť nejaký vážny dovod.