Ako ochrániť peniaze pred inflaciou?

Príspevok v téme: Ako ochrániť peniaze pred inflaciou?
Genesis

Vzhľadom na dost nepriaznivu situaciu vo svete a hroziacu hyperinflaciu by ma zaujmalo ake su moznosti ochranit svoje peniaze voci niecomu takemu.

Dajme tomu ze mate 30 000 Eur ... bezna inflacia je 2-4 percent rocne ... bohuzial moze nastat stav ze bude 10 a viac co uz by ste rocne stracali okolo 3000 Eur co zrovna zabavne uz neni.

takze co sa s tym da robit aby sme tie straty minimalizovali ?

lost

ale ako pozeram, ani v norsku nie su triezvy..

v mest maju 50kmh limit, za 97kmh je basa..

to je OK

ale na dialnici maju 90kmh, co je OK, ale za 141 uz zas basa..

to je +47kmh a +51kmh

a myslim ze 47 v meste je 2x viac ako 51 na dialnici :D

ono to co som tam cital, v skratke, velmi to robia preto, ze ropa je draha (spotreba nad tieto limity je logaritmicky vyssia) a blablabla

do 1973 tusim aj svajciari mali nekonenco ak onemci no a teraz rozdavaju 1 milionove pokuty.. lolkovia..

lost

ale hento je fakt hardoce, ked si vezmem ze na 160 nie je problem sa rozbehnut.. bez toho aby som si to ustrazil (nie som blbec ze budem stale cumiet na tachometer, ale na cestu) a tak este 20-30 navyse a je po vodicaku :D

a s tymto pocitom zit kazdy den :) radsej vymenim auto za babetu :)

lost

podla mna to bude uz len horsie... cim dalej tym viac ludi jazdi "bezpecne vramci MPR" a tak musia pokutovat "piratov" extremnejsie :)

vtipne, ze ked svajciarsko na toto musi stavit, tak to uz su na tom z rozpoctom asi fakt velmi zle (cela EU) :)

ja mam najvacsi strach ist rychlo v najbezpecnejsom useku :D ale tam kde je kazdy druhy den smrtelna nehoda, tam si mozes ist aj 500 :D a nic :D

lost

podla toho kde, v norsku mas za 140 na dialnici uz basu :)

vo svajciarsku 31kmh nad a viac xxxx az xxxxx pokuty (cez sud)

:)

mozno juh/vychod je na tom horsie ako my (lacnejsi speeding)

ale ktovie ako tam.. na zapade.. raz som mal obrazok, kde ukazovali odobratie vodicaku/basu, skusim najst

bibi123

lost-nevies, ako je to s pokutami v mimoclenskych statoch EU? boli sme na mensom Eurotripe, kde nas asi kazdu hodinu namerali(slo vzdy tak o prekrocenie rychlosti o cca 50tku) a vzdy nas po prosikani pustili len tak bez pokuty... teraz neviem, ci som taka pekna:D, alebo nemaju na to paky od nas Slovakov vymoct pokuty?:O)))

lost

i ked lambo nie je az tak velmi every day car, tak mozeme ist na 1/2 :P

ja ho budem mat v parny den a ty v neparny :D

lost

bibi123

no ja som vzdy stavkoval na rovnicu:

"cim rychlejsie zmiznem z dialnic, tym kratsia doba za aku ma mozu namerat" a tak .. ehm :D domysli si aka rychlost to je :D ale na R1 je to uz kapaanek vela.. este este D1 sa miestami da :)

ale ked som minule isiel tam kde 110 takmer 2x tolko a minul som 2 policajne auta, tak som si povedal ze ouch , to bol ošuch :D to bolo pred par dnami, odvtedy uz viac ako 140 pre istotu nie :)

ale inac, strasna sranda ak sa zavesis na niekoho kto ide rychlo (obzvlast ak mas AUDI tmave (ako ich radar) ) a potom ten kto ide rychlo, zvacsa spomali na par kilometrov :D:D chudak sa mozno vystrasi ze radar :D:D:D

MOST pri seredi, to ktory myslis? lebo je tam jeden velmi dlhy (a asi jediny tak dlhy most) cze nejaku rieku, ci nardz ci co.. ale ten je tak "vlnity" ze tam mam strach ist viac ako 130 :D lebo este vyletim do vzduchu :D (tam som sa raz skoro fakt vyletel v 170 :D )