krvavé oko

Príspevok v téme: krvavé oko
Lucio78

Mojej mame sa dnes objavila čast oka silno krvavá,predtym zdvihala nieco ťazsie,krvny tlak ma ok. Mavala to obcas aj davnejsie predtym,ale nie tak silno červené. Zacala teraz teda brat ascourutin. Bojim sa či to nie je nebezpecné,pretoze ako laik ked sa pozrem vyzerá to hrozostrasne ,polovica oka je tmavokrvavá. Je to bežné prasknutie cievky,pri ktorom to časom prejde,alebo treba ihned navstivit ocneho lekara?? Videnie má dobré...

Lucio78

tak dufam,že to prejde. Ono ako opakujem, ten pohlad laika na také krvavé oko vyzerá strašne....len sa bojim aby to nezasiahlo inu čast oka...

Lucio78

tak dufam,že to prejde. Ono ako opakujem, ten pohlad laika na také krvavé oko vyzerá strašne....len sa bojim aby to nezasiahlo inu čast oka...

Lucio78

tak dufam,že to prejde. Ono ako opakujem, ten pohlad laika na také krvavé oko vyzerá strašne....len sa bojim aby to nezasiahlo inu čast oka...

arnie11

To bude prasknuta cievka v oku. Ten Ascorutin je spravna volba (rutin a C vitamin na pruznost stien krv. ciev). Nebolo by naskodu ist lekarovi (najskor asi vseobecnemu). Prasknutiu ciev moze dopomoct napr.: vyssi krvny tlak, aĺebo moze byt aj problem s cholesterolom. A pripadne este u ocneho kontrola vnutroocneho tlaku. Ked je to vacsie, moze trvat dlhsie kym to zmizne (aj mesiac).

Fidelity

Ahoj, mojej mamke sa to stalo dajak pred mesiacom. Lekár jej dal Ascorutin (na posilnenie cievnych stien - málo vit. C) a poslal ju k očnému, kam samozrejme nešla - do očí si ona rýpať nenechá.. na nete som sa dočítala, že do 14 dní by to malo zmiznúť - stalo sa tak skôr, o nejaké 4-5 dní to začalo žltnúť, vstrebávať sa a do 10tich to bolo preč úplne.
Keby sa to stalo mne, tak by som tomu očnému išla, nech vylúči iné možnosti a uistenie vždy dobre padne..