Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dali by ste jej peniaze?

Príspevok v téme: Dali by ste jej peniaze?
gumapuska

ahojte. Dnes som na stanici dala jednej babe dve eurá. vraj potrebuje na vlak. veľmi ma prosila. vyzerala ako normálna baba, nejaká študentka - nezávisláčka. Ja som veľmi nerozmýšľala, mala som dobrú náladu a v posledných dňoch som bola dosť šetrná, takže som jej tie peniaze proste dala s tým, aby jej padli na úžitok (vlastne mi vtedy bolo dosť jedno, či ma klame alebo nie a či využije tie peniaze na vlak alebo niečo iné).

Ale keď som sa s týmto dobrým skutkom pochválila rodine, všetci si klepkali prstom na čelo a hovorili mi, či som sa zbláznila, že dávam cudzím ľuďom peniaze.

Tak sa chcem opýtať, že čo by ste robili vy. Zvyknete dať niekomu, kto vás prosí o peniaze? Alebo je to nenormálne (lebo moja rodina fakt zareagovala, akoby som rozum potratila:)

Yig

Tinusska, ja notabeňákom prispievam často, no len tým správnym - natrafil som totiž aj na falošnú predajkyňu v KE. Každý správny predajca má svoje stanovisko, predpísaný preukaz s číslom a MUSÍ dodržiavať pravidlá (ak si kúpiš NB, sú kdesi na jednej z prvých strán). Netreba odsudzovať, sú takí, ktorí boli predajcami a našli si zamestnanie, tým pádom už nemuseli predávať.

Čo sa týka toho dávania peňazí, stalo sa mi to už x-krát, povedal som, že nemôžem (raz som bol takmer sám na stanici a vtedy ma pýtal nejaký chlapík, bolo mi to podozrivé). No ak chcel jeden spoluobčan lístok na autobus, žiaden problém. Takisto sa mi raz stalo, že ma so známym zastavila jedna cigánka s malým deckom a pýtala peniaze na jedlo - známy to vyriešil tak, že (napriek jej výhovorkám) zistil čas vydávania obedov v miestnej charite a odporučil ju tej cigánke. Síce jej nedal peniaze, no snažil sa pomôcť inak, lepšie. Len je otázne, či vôbec do tej charity nakoniec išla...

jajka001_

tinuska, oni maju svoje urcene stanoviska, kde musia byt. a zohnat brigadu zas nie je az take lahke. radsej daju pracu studentovi ako bezdomovcovi.

tinusska

ja zas rozhodne nedavam peniaze predajcom nota bene! vid tesco zlate piesky BA - ona tam cele dni postava, a ak to bol parkrat co som videla toho typka jej manzel, tak dovi-dopo. ked uz dokaze cely den prestat pred tescom alebo sa prehadzat po parkovisku, je problem ist vykladat tovar do toho tesca????? dalsi typek na kamennom, asi je to tam sporitelna na rohu. Kolkokrat som isla okolo, dobre ze neskocil 2 metre, len aby sa dostal rovno predomna a ponukol mi ho. Chalan okolo 30! To je problem najst si nejaku sprostu brigadu???? Ano, len keby by aj v tom tescu vykladali tovar, tak by im niekto rozkazoval, takto su sami sebe pani! A ost. nedavam, lebo clovek mu len pozrie na oci, a vie, ako tie peniaze skoncia...

Iny priklad: idem po chodniku, oproti ide matka s chalanom (okrikol ju teda mama), decko ako z casopisu plus este aj kolobezka fajnova, ona ledva chodi a pytala odo mna peniaze decku na lieky! Chcela som jej nieco nahubovat, ale krpec sa spraval nejak agresivno, tak som drzala hubu.

Niekedy hodim ale peniaze mladym, co hraju niekde na namesti. Je slusne obleceny, pekne spieva a hra, tak mu prispejem ked je sikovny.

Ale raz som dala, ani neviem kolko tam bolo, len som mala vo vrecku nejake mince, isla som tiez po chodniku a pripojil sa ku mne taky dedusko, a zacal mi rozpravat a rozpravat a potom iba zastal pred obchodom, ze tu musi pockat na kamarata, ze mu ma dat nejaky kupon na jedlo, lebo nema dostatok penazi si kupit... tak som sa s nim rozlucila a presla som par krokov a spomenula som si na tie peniaze vo vrecku, tak som sa vratila a dala mu ich. ani si ich nechcel zobrat, ale zobral si ich...

to, co si spravila ty, ja by som jej peniaze asi nedala, ale 2 eura nikoho nezabiju a uvidis, ci ju budes vidiet aj nabuduce, pripadne mas ponaucenie... ale zas si z toho nerob vycitky... inak, ked sa aj niekomu podari okydat ma, tak si v duchu poviem, no zadrhni sa... :)

jajka001_

a sama som zazila takychto ludi, ludia sa nechaju lahko obalamutit. hneva ma to lebo pridu k lahkemu zarobku a este aj kazia povest tym poctivym ktori sa fakt snazia.

jajka001_

ano ale citala som na nete vselijake reakcie a nadavky na predajcov a pritom podla popisu to boli prave ti podvodnici..nie kazdy tie pravidla asi cita

alle

tak tieto pravidla a rizika su povacinou napisane na poslednych aleo zadnej strane notabene, teda aspon to tak byvalo, lebo davnejsie som to necitala. Tak ten kto si notrabene kupuje to vie povacinou.

jajka001_

len chcem upozornit na tych podvodnikov, ktorych je celkom dost a maju tu istu taktiku, takym dat je horsie ako zahodit peniaze do kanala.
jasne ze ked kupis od normalneho a nechas mu drobne, to je ine.

lost

nechcu, hovoria zo slusnosti ze "nie dakujem" alebo "nie to nemozem" a az ked clovek od nich vyslovene ze odkraca a neda im sancu to vratit, co ine im zostava? :)

to je ako keby som isiel na ulici a niektoremu z vas napriklad, len tak povedal ze "hej, podrz mi toto prosim" a ani neviete co to je (za predpokladu ze pomozete a podrzite predmet bez toho aby ste vedeli co to je, alebo bez podrobneho skumania) a odkraca, budete ma nahanat? :) co s tym psravite? ak to bude napr 5 eurovka ?