Dali by ste jej peniaze?

Príspevok v téme: Dali by ste jej peniaze?
gumapuska

ahojte. Dnes som na stanici dala jednej babe dve eurá. vraj potrebuje na vlak. veľmi ma prosila. vyzerala ako normálna baba, nejaká študentka - nezávisláčka. Ja som veľmi nerozmýšľala, mala som dobrú náladu a v posledných dňoch som bola dosť šetrná, takže som jej tie peniaze proste dala s tým, aby jej padli na úžitok (vlastne mi vtedy bolo dosť jedno, či ma klame alebo nie a či využije tie peniaze na vlak alebo niečo iné).

Ale keď som sa s týmto dobrým skutkom pochválila rodine, všetci si klepkali prstom na čelo a hovorili mi, či som sa zbláznila, že dávam cudzím ľuďom peniaze.

Tak sa chcem opýtať, že čo by ste robili vy. Zvyknete dať niekomu, kto vás prosí o peniaze? Alebo je to nenormálne (lebo moja rodina fakt zareagovala, akoby som rozum potratila:)

Linguistics

Ja som takto tiez tak dala raz, v Bratislave, mlade dievca, dokonca aj plakala. Dala som jej ale asi 5eur. Tiez mi klopkali na celo, ale velmi ma to netrapilo, snad jej to pomohlo :)
Ale zobrajucim ludom na stanici nedavam. Vsetci vieme, ako tie peniaze utratia.

nnn

ahoj .. ak tá dievčina vyzerala slušná tak možno naozaj potrebovala na ten autobus... a nemala sa ako dostať domov bud bola z chudobnej rodiny alebo jednoducho si minula svoje peniaze a nevšimla si to....

ak by to bola taká dievčina tak by som isto dala aj ja.... ak by vyzerala už nejak ako závisláčka tak by som jej nedala...