nízkoenergetický domček, alebo pasívny

Príspevok v téme: nízkoenergetický domček, alebo pasívny
sojase

chcela by som vedieť od niekoho kto si v blízkej minulosti takýto dom postavil či je to fakt tak výhodné ako sa všade uvádza či sa ozaj da ušetriť na nákladoch a vobec ako konštrukčne........... ste spokojný? šli by ste do toho zase? totiž uvažujeme že by sme...... aha a ešte koľko vás taký domček komplet (bez pozemku) stál? + m2

bibi123

skor by som sa zamyslala, kolko rocna je navratnost investicie do skutocne nizkoenerg.domu. Ja preferujem len dobre zaizolovanu tehlu a co najskor spravit omietky a fasadu, plus kvalitne plastove okna a fantasticky sa da usetrit na teple-co je asi najvyssia polozka, je dobre oddelit co najviac miestnosti stenami, hlavne schodisko, strechu, aby teplo neunikalo tam, kde nie je treba...

Slobodna

veriť úspore energií môžeš už podľa toho aký materiál sa pri výstavbe používa. Osobnú skúsenosť však nemám a takýto dom by som si nepostavila. Z hľadiska bezpečnosti a dlhoročnej životnosti domu mi príde klasický dom- tvárnica ako naj. Ale ak by som si v blízkej budúcnosti mohla vybrať dom- tak jednoznačne nádherný drevený zrub v prírode :)

Stačí si to do googla hodiť, kto má záujem o info. Pochybujem, že nájdeš niekoho s osobnou skúsenosťou, zrejme je dosť málo ľudí na Slovensku, ktorí do toho šli.

sojase

no to mi je jasné že každý bude zastávať ten sovj ale nechcem počúvať že ten je zlí lebo to a ten preto....skor osobné skusenosti z toho svojho. a velmi by ma zaujímali hlavne tie náklady na bývanie(elelktirka, plyn....) neviem či tomu môžem skutočne veriť či sú ffakt tak nízkonákladové akos auvádza podla noriem ktré musia splňať aby ssa mohli volať nízkoenergetický alebo pasívny....

fufko

To máš milión za a milión proti, ten čo si postavil pasívny si bude zastávať pasívny, ten čo si postavil nízkoen. ten si bude presadzovať ten. Ale nejaké skúsenosti z výstavby a cenové relácie by som si prečítal aj ja..