Ako povedať rodičom že mám problém?

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že mám problém?
CX600

čaute, mam 17 - chalan..

Je to trocha zvláštne, to viem, ale aj tak je to problém.

Proste s mojimi rodičmi mám strašne fajn vzťah, vždy som bol pre nich usmievavý človek plný optimizmu. Žiaľ, nie je to tak.. Už niekoľko rokov v sebe nosím určitý psychický problém, ktorý za posledný rok nabral strašný rozmer. A za posledný mesiac je to strašné :(
Chcel by som to riešiť, aj moc chcem. Chcel by som ísť psychológovi ale o tom by som mal asi najprv povedať rodičom, ale... Ale nechcem dostať od nich tie otázky typu \"prečo?... čo ti je?\" a podobne. Nechce sa mi im to vysvetľovať a navyše mám takú divnú povahu že im som \"hanblivý\" to povedať. Proste to nedokážem a jedine komu by som sa s tým zdôveril, sú kamaráti/priatelia ktorých žiadnych nemám a tiež nemám/ani som nemal vo svojom okolí niekoho kto by ma čo i len vypočul :(

Čo s tým? :-/

CX600

Annika1987: Máš pravdu. Ak by som bol ja rodič tak by som chcel vedieť čo trápi moje dieťa ale až tak dobrý vzťah s mojími rodičmi zas nemám.

Annika1987

Skus sa na to pozriet z pohladu tvojich rodicov. Ja, keby som bola tvoj rodic a mali by sme velmi pekny vztah medzi sebou, tak prve, co by som chcela, je vediet, ze mas nejaky problem. Nemysli si, ze tvoji rodicia budu mat s tebou pekny vztah iba dovtedy, kym budes idealne dieta. Oni chcu byt prvi, kto ti pomoze, ked to budes potrebovat.
Chapem, ze o niektorych veciach sa ti prave s rodicmi rozpravat nechce, ale pritom by si velmi chcel, aby o nich vedeli a aby ti s tym pomohli.
Vies, co ti navrhujem? Najskor vyhladaj psychologa sam a chod k nemu na jedno sedenie. Povedz, co je vo veci, a zaroven povedz aj o tom, ze by si bol rad, keby to rodicia vedeli, ale ty im to nevies sam povedat. A mozes sa s tym psychologom dohodnut, ze nabuduce prides aj s rodicmi. Rodicom nemusis vela vysvetlovat, len im povedz, ze riesis nejaky svoj problem a ze sa ti to tazko vysvetluje. Urcite s tebou k tomu psychologovi pojdu, ked im to povies.
Chce to odvahu, ale ty to dokazes. Daj vediet, ako to ide.

Iveta Michael

No...tak mnohí sme tu veriaci kresťania zrejme ale on v prvom rade potrebuje fakt navštíviť toho psychológa..či už psychiatra neviem takto posúdiť a my čo môžeme jedine urobiť že ho k tomu kroku povzbudíme a budeme sa modliť za to aby našiel odvahu a urobil prvý krok..hm..potom sa už bude vedieť čo dalej...jasné,že Boh vždy pomôže ale nezabúdajte na fakt že dal nám tých doktorov na to aby pomáhali..Boh práve často posiela rôznych ľudí do cesty a cez nich vlastne podáva pomocnú ruku...

zec.mi.nohu

neverim: Zdravim :) mam fakt 15, chces moj fb? Bea Havliková a pokec - zec..mi..nohu mala som aj booom ale neni kreditu chapes :D. No-ide o to ze ako hovorila aj merynka- my krestania verime v Najsvatejsiu Trojicu=Otec, Syn a Duch Svaty. Tri osoby ale jedna podstata-traja su jedno.Takze my vlastne hovorime o Jezosovi ako o Bohu s tym rozdielom ze on je bohoCLOVEK. :)

CX600

Tým detstvom myslím: šikanovanie, ohováranie, nadávanie... Tou samotou myslím že niekoľko rokov už nemám kamarátov a to je len zlomok všetkého..

merynka13

neverim: ty si trosku mimo.;) pretoze Boh-otec a Jezis-syn su 1osoba :) Takze ty si napisal blud ;) a este je tam s nimi Duch Svaty,ale to je nepodstatne k tejto teme!

neverim

okrem toho jezis a boh, to su dva rozne pojmy. boha by som mohol chapat ako nieco abstraktne a jezis bol zivy clovek. je zvlastne, ze si to mylia aj fantici. alebo mozno prave oni, lebo ti co sa v nabozenstvach trocha vyznaju taky blud nenapisu.