jedálničky na chudnutie

Burizonka

Ahojte baby, ja tiež chudnem, ale neviem si rady ohľadom pečiva. Väčšinou si ho dávam aj na raňajky a chcem sa spýtať, či by jeden celozrný rohlík nemohol byť aj na večeru napríklad s cottage, šunkou alebo nejakou nátierkou a ku všetkému zelenina. Lebo si dávam ne večeru cottage so zeleninou ale to mi príde málo, ale zas sa bojím pridať to pečivo, či to náhodou nebude zle.

Zuzka222

Tak ako Vám to ide ? Už som tu pár dní nebola.. Dnes som mala taký zvláštny jedálníček ale dalo sa to :-) zistila som 1 recept na segedínský guláš ( diétny, niečo okolo 300 kcal) a uvarila som ho :))

R: 30g cereálií , 1 marhuľa a activia
D: domáci chlieb 50g + dusená kuracia šunka
O: ten segedín ( 150g morčacích pŕs, 250g kyslej kapusty, 100 ml mlieka, koreniny a mletá paprika + príloha 2 zemiaky.. ) ten guláš chutí ešte lepšie ako orginál a je diétny a zdravý :-)
D: paradajky+ mozzarella
V: po tréningu (4h ) som sa zmohla už iba na tvaroh a idem asi takto skoro zalahnúť ;) a ako to ide Vám ?

MetallicA

bože aj ja som sa nevedela odvážiť dať si viac, či si nezvyknem veľa žrať:D No, som len tak chcela vyskúšať dneská sa odvážiť, nie lebo som si myslela že hned zasčnem chudnúť, práve opak som čakala- že priberem lebo som dala po takom dlhom čase telu to čo som chcela si dať. Dnes som zabudla vybrať mäso dáke:( tak si dám na obed ryžu dlhozrnnú s lečom a dáky šalát ku tomu.

MaariSSaa

Metalica - vidis, gratulujem!!! :-) ja som ti to hovorila, ze ekd pridas, pojde to lepsie, a to je iba zaciatok :-) ked budes stale takto papat, kila pojdu dole a ty budes zdrava a syta :-)

Sisi135

Kiči: raňajky máš ok, len tú verziu maslo+med tam ani s jedným nepreháňaj :), desiata ovocie a sladkosť?? to je rýchly cukor (ovocie) a rýchly cukor + tuk (tá sadkosť) to je super kombinácia na priberanie. Radšej si sprav nejakú ovsenú kašu so škoricou a ovocím, prípadne ten celozrnný rožok s dačím. Obed - to čo je doma navarené, čiže asi nemáš moc na výber. Skús poprosiť ,,kuchára" o niečo ľahké napríklad pečená ryba so zemiakmi, kuracie na prírodno s ryžou a ku všemu zelenina. Olovrant ovocie rozhodne nie a jogurt ako som už vravela je na olovrant slabý. Tu radšej cottage, tuniak, tvaroh, vajíčka so zeleninou a nejakým celozrnným chlebom alebo knackebrotom. A na večeru ok ale pridaj nejaký chlebík, knackebrot alebo kľudne zemiaky, ryžu,... A posledné jedlo tak 2 hodiny pred spaním, čiže ak ideš neskôr spať kľudne si daj niečo. A nevidím ti tam tuk. Keď si robíš sama nejaký šalát polej ho olivovým olejom, alebo semiačkami

MetallicA

nooo teda, hned po prvom dni takomto čo som si dala toľko koľko mi chutilo a čo som chcela, naozaj 400g takmer pol kila preč!! nA OBED SOM MALA Tú PLNENú papriku s cestovinami, olovrant čo som deň predtým si robila domáce mousse au chocolate ale nie veľa, toľko ako teglík jogurtu, trochu hrozna do večere a na večeru zase chleby dva a trochu výživy. Cítim sa fajn a dakujem teda :-) Dnes-
R: dva krajce chleba menšie
D: palacinka s dačím
a potom uvidím čo

Kiči

Ahojte baby, mohli by ste s jedálničkom poradiť aj mne?
R-Celozrnný rohlík so šunkou s zeleninou al. s trochou masla a medom
D-teraz vynechávam, lebo vstávam neskoro ale keď som v škole tak ovocie a nejaká sladkosť
O-to čo máme doma navarenée
Ol.-Ovocie a jogurt (nie nízkotučný ale taký s obsahom tuku do 3%)
V-cottage/bielka/maso občas údený losos a ku všetkému zelenina.

Ak v tom mám niečo blbo, opravte ma. Lebo doteraz som si jogurt dávala ako súčasť raňajok a ovocie na olovrant samotné, ale potom som bola hladná a váha mi klesala veľmi rýchlo. Tak som jogurt dala na olovrant, ale odvtedy mi váha neklesá ani nestúpa. Je to dobre?

MetallicA

zapíšem si to dakde: takže ako olovrant aj večeru dáke tie bielkoviny, obed podľa výberu a raňajky chleba hej? a olovrant ovocie uvidím