Socialna fobia - lieky

simca1258

Ahojte... Potrebovala by som poradiť... Mám priateľa ktorý trpí sociálnou fóbiu od pondelka 27.5.2013 začína štvrtý týždeň vo svojom liečení... Traja lekári mi navrhli aby som si ho zobrala za manžela ale neviem či by som urobila dobre aby sa u neho neprejavila gamofóbia (strach z manželstva)... Na túto tému sme sa troška rozprávali, kde som vycítila že by nebol proti, ale predovšetkým mu ja a moje dcéry dávame pocit bezpečia ale zároveň nechcem spraviť chybný krok, aby som ním neutrpela ja a moje dcéry... Poraďte mi prosím ako sa mám zachovať... Prečítala som si dosť článkov o rôznych fóbiách, keď mi o nej povedal, bola som prekvapená pretože mi to zatajil aj jeho matka spravila chybu, ale chcela by som vedieť ako vyzistím že ten tlak fóbie sa ne neho valí, aj keď si všímam jeho správanie, jeho vyjadrovanie sa, postoj a v poslednej dobre začal často zabúdať... Viete mi poradiť ?? Budem vďačná ak pomôžete...
Ďakujem...

Dada8

Asi bude najlepšie si vypiť alkohol vždy pred tým ako niekam pojdem :-)
Nepoznate niečo volnopredajne aby som mala odvahu nebať sa niečo povedať?

Dada8

občas som si dala volnoredajny liek sedatif pc
proti treme... ale nepomohlo bola som možno pokojnejšia ale nadalej som zo seba nedostala to čo som chcela.

Dada8

xxx123
tie lieky už budeš brať do konca života? Aj ja by som potrebovala len sa bojim že ak ich prestanem uživať zase budem tam kde predtým, čiže neodvažim sa rozpravať to čo chcem napr u lekara, v praci... si pripadam ako autista niekedy a potom lutujem že som nepovedala to čo som chcela

tpch

no moja zlata, ked ti to az takto narusa zivot a vztah k vlastnej dcerke, tak ten psychiater je namieste. No a skusenejsi psychiater uz vypocul ine haluze, nez to, ze sa bojis duchov...

asined21

ja mám fóbiu z duchov...trpím tým už od detstva,no teraz mám obdobie,keď to vôbec nezvládam.Večer sa musím napchať z dithiadenom a ked sa náhodou moja malá dcérka zobudí o polnoci,že chce mliečko,tak ani zasvet nejdem do kuchyne...počkám kým plačom zobudím celý dom.Ešte že bývame s mojími rodičmi.Potrebujem niečo na ukľudnenie,aby som zaspala bezproblémov,bez toho aby mi svietilo v izbe celú noc a ja s vyplešťanými očami s hlavou pod paplónom som nemusela sledovať každý čudný zvuk,alebo nebodaj nejaký tieň...No k lekárke nchcem...je mi trápne povedať,,dobrý,bojím sa duchov"

xxx123

na internete sú zoznamy lekárov aj psychiatrov. Tam si nájdi takého/takú, čo ti vyhovuje. Ja som hľadala podla toho, v akej nemocnici sa nachádza, aby som tam nikoho známeho náhodou nestretla:) V tom zozname si pozri, či má zmluvu s tvojou poisťovňou.
A ku tvojej otázke - áno ku prvej psychiatričke som iba prišla, bez ohlásenia, zaklopala na dvere a hneď ma zobrala. Sestričke som povedala že som tu ešte nebola, či berú nových pacientov. Nič som jej o tom prečo som tam nemusela hovoriť. Až potom lekárke, keď sme boli samé.
Povedala som si, že však oni sú psychiatri - sú zvyknutí aj na horšie!
Tak predpísala mi lieky a bolo...
Lenže som urobila chybu, vtedy som si nepozrela že nemá zmluvu so žiadnou poisťovňou. Takže som platila dosť veľké peniaze.
Tak po pár mesiacoch som si našla druhú psychiatričku - so zmluvou s poisťovňou. Jej som už aj zavolala predtým a objednala sa.
Takže to je jedno - buď choď iba tak a zaklop alebo zavolaj predtým. Ale hlavne choď. Ja strašne ľutujem že som s tým tolké roky váhala. Prinútila ma až tá najťažšie situácia, ktorú by som bez liekov nikdy v živote nezvládla. A obávala som sa jej už roky dopredu.

lucia456

xxx123, dakujem :) Persen ani mne nepomohol. A poradte mi ako je to s tym psychiatrom. To len zaklopem na dvere ambulancie a poviem, ze mam socialnu fobiu, nech ma lieci ci ako? Alebo mam ist najprv za obvodnym? (Ja tam sice nepojdem, lebo sa bojim, kedze mam tu fobiu, je to zacarovany kruh, len sa chcem informovat :))