Najlepšia farba na vlasy

Príspevok v téme: Najlepšia farba na vlasy
xyzz

Aká je podľa vás najlepšia farba z drogérky? Nejaká čo nechytí o veľa tmavšie ako na obrázku, nevypadajú mi z nej vlasy a ktorá bude držať (maximálne sa trochu vymyje) a samozrejme s normálnou cenou, nie som ochotná dať za jednu farbu 5€ keď mi treba na vlasy po pás 2... vďaka za každú radu :)

alica101

Nekupuj si farby z drogerie. Ja si pravidelne nakupujem tu: dukra.sk Farby su paradne, s vysledkom som maximalne spokojna. A nestoja ani 4 eura. Takze ja by som uz do drogerie po farby nesla.

xyzz

darina ryšavé nie sú moje pravé, svoje mám hnedé a už mi vyrastajú a túto ryšavú som docielila peroxidom z tmavohnedých.. a už to skúšať nechcem... a henna mi nechytá

darina32

ale aj mám svetlé vlasy, ešte v puberte som bola viac blond ako hnedá, teraz mám aj šediny a vlasy mám tmavé celých 6 týždňov. Bude to aj o kvalite vlasov podľa mňa, moja skúsenosť s hennou skončila práve preto, že mne na tmavo nechytala, ani pri farbení s indigom a to som používala drahé a kvalitné suroviny. Na druhej strane boli ženy, čo im henna farbil až do modra s indigom. Typ a štruktúra vlasov má tiež svoju úlohu.

jankaaaaaaaaa

tak pisem presne o tom ze tie penove ti nevydrzia na vlasoch 6tyzdnov, len oni sa tak postupne vymyvaju ze su stale prirodzene a nieje to taky skok . a taktiez ze keby si zena so svtlimi vlasmi dala ciernu penovu farbu urcite ju nema ciernu 6tyzdnov. ked som robila vlasovu poradkinu, vsetky zeny sa nato stazovali ze tie penove sa im rychlo vymyvaju, ale nevedeli ze to nies u tie trvacne klasicke farby na ake boli zvyknute

darina32

no tak potom porovnávať červený odtieň, ktorý potrebuješ mať výrazný s niekým, kto chce mať prirodzený sýty odtieň je asi trošku mimo. Ja nie som kaderník a ani poradcu som nerobila, len som napísala svoju skúsenosť. Každé 4 týždne som používala akurát tak hennu-lebo o tej mi bolo povedané, že sa môže tak často, ba aj častejšie. Každých 6 týždňov je odporúčenie od kaderníčky, čo robí s už spomínaným matrixom. Ja som krémové používala za mlada, lebo mi namodralý nádych nevadil a vlasy mali ešte dobrú kvalitu, mne jednoducho nesedí, eď vidím 35-40 a viac ročnú ženu a má tmavé, namodralé vlasy, preto som sa posunula k prirodzeným odtieňom a tie sú na penových krásne.

jankaaaaaaaaa

ja si farbim vlasy kazde 4 tyzdne kedze si farbim na cerveno a tato farba sa rychlo vymyva a odrasty je viac vidiet , pouzivam kremove farby, kedze penove farby v tychto odtienoch ani niesu, lebo maju len prirodzene odtiene, lebo tie vyrazne a intenzivne s arychlo vymyju, tie prirodzene postupne stracaju intezitu a posobia prirodzene aj ked su vymyte. jasne ze aj kremova straca inteziitu, ale nie tak rychlo ako penova
ja takitez citam navody a poznam rady kadernicok, robila som aj pre jednu nemenovanu spolocnost vlasovu poradkynu takze v tomto sa vyznam

darina32

a ty máš 6 týždňov ten istý odtieň ako po zafarbení?...pochybujem, lebo som farbievala aj krémovými, ale po týždni išla intenzita farby pochopiteľne dole. Také je to aj u penovej, intenzita nižšia ako tesne po zafarbení,a le odtień krásne sýty. Ja som taký človek, čo číta návody a a počúva odborníka-kaderníčku, tá doporučuje farbenie raz za 6 týždňov-prípadne viac. Vlasy mám pekné, tmavohnedé a dofarbujem pravidelne len odrosty-keďže vlasy rýchlejšie ako centimeter-dva za mesiac nerastú, tak tam nevidím problém. Či Ty si farbíš každé dva týždne?

jankaaaaaaaaa

takze mi chces povedat ze 6tyzdnov mas rovnaku farbu vlasov ked si ju zafarbis? silne o tom pochybujem a navyse chodis so 6tyzdnovymi odrastenymi vlasmi a vobec ti to nevadi??

darina32

no to ani ja...nie som chemik, ale terapeutka :) Opisujem len svoju skúsenosť, farbím svetlo hnedé, dosť prešedivelé vlasy odtieňom 30 na tmavohnedo od l oreal a vydrží 6 týždňov, perfect mousse vydržal tiež tak. Nemyslím, že v dnešnej dobe je len amoniak jedinou zárukou trvácnosti, nejaký pokrok musel byť aj tu.

jankaaaaaaaaa

neviem ako vam moze penova farba, alebo sampon vydrzat 6 tyzdnov. asi len taky odtien co vlasy len tonuje, nefarbi ich na iny odtien, pretoze tieto farby niesu take trvacne ako klasicke kremove. cim menej amoniaku tym slabsia trvacnost