homeopatia a deti

Príspevok v téme: homeopatia a deti
čerešňa

Dcérka máva už dlhšiu dobu tráviace problémy, ale po rôznych vyšetreniach, ktoré sú negatívne, teda nemá nijaké závažné ochorenie sme s jej ošetrujúcou lekárkou usúdili, že by to mohlo mať psychický pôvod. Odporučila ma ku detskej psychologičke, čo samozrejme idem hneď využiť. No dosť ma na detskej lekárke zarazila jedna vec. Takmer za každým, ako sme u nej na vyšetrení a pri akomkoľvek ochorení, nám mimo iných liekov vždy naordinuje aj nejaké homeopatiká. Nezaujala som k tomu zatiaľ žiadne postoj. Občas som na jej odporúčanie nejaké kúpila, ale účinok som nevidela. No začína mi byť už dosť otravné, keď sa ma potom na kontrole pýta, či som ich kúpila a keď poviem pravdu, že nie, tak sa rozhorčí, že ona mi ešte zadarmo poskytne homeopatické poradenstvo a ja sa ani neunúvam kúpiť čo mi odporučila. Zrejme podvedome neverím tomuto druhu liečby, lebo som si na nete prečítala veľa negatívnych ohlasov. Máte niektoré mamičky podobné skúsenosti? A hlavne by ma zaujímalo, či ste zbadali nejaký účiniok tejto liečby na svojich deťoch. Lebo ako sa hovorí topiaci sa už aj..., preto som ochotná vyskúšať všetko, no nie tak, že dcérke viac ublížim ako pomôžem. Vopred ďakujem za vaše príspevky.

vevericka

jusko pozri, ked nemas sajnu ako sa taka vakcina vyraba, tazko ti to budem vysvetlovat..napr pri chripke..volakedy davali oslabeny virus ,preto sa dalo z nej ochoriet na danu chripku..ale dnes uz sa to tak nerobi, uz sa davaju len dva proteiny z daneho virusu, bez jeho vlastnej genetickej informacie, su to proteiny, na ktore dokaze nasa imunita reagovat (na ne aj reaguje v pripade celeho virusu) kazdopadne z takehoto noveho typu vakciny uz danu hcripku nemozes dostat..

vevericka

nove choroby su preto, lebo je to proste boj kto z koho, vzdy tu nejake budu, aj napr. virus chripky chce prezit, a kedze je malicky a je to virus a este aj retro nema ziadnu mutacnu kontrolu, teda mutuje neuveritlne rychlo,,preto je na sezonnu kazdy rok nova vakcina..u bakerii je to pomalsie, su bunkove, genomovo vacsie, mutacie su problemetickejsie(i ked vedia sa vynajst aj ony ako je to v pripade rezistencii na ATB)a u nich nam ciastocne napomaju ich vlastne virusy, ktore na nas nejdu (znova sa zacinaju vyuzivat vo forme fagovej terapie napr v Gruzinsku liecia uspesne kozne choroby)

tpch

vevericka, ockovanie vzdy budem povazovat za ohromny prinos ludstvu. Sice je ludi na zemeguli vdaka nemu privela, ale co uz, prichadzaju nove choroby, ktore nas preriedia.

tpch

Vsetci lekari, ktorych poznam-a nie je ich malo!!-ockuju aj svoje deti, aj seba.
Juskoo, ty tu nieco vypisujes o mojom psychickom zdravi, ale pozri sa na seba, nevies zvladat svoje emocie.

vevericka

juskoo ja mam v okoli niekolko lekarov a ockuju sa oni aj ich deti.ockujem sa aj ja a nemam stym ziadny problem..autizmus je vrodena vada vplyvom intrauterinneho vyvinu (pravdepodobne zvyseny testosteron matky, ale prebiehaju vyskumy) na mna nemusis utocit som z oboru, ktory sa zobera aj vakcinaciou, resp. ich vyrobou a naslednym vyskumom..

vevericka

no ved v nemecku je teraz zvyseny cierny kasel..co je ale teraz horsie aj na svk a cr stupa hladina odporcov ockovania...

tpch

aha, tak nic. Vykaslat sa na Nemcov..
S tym ockovanim je to sranda, ale chcela by som vidiet, ako sa ti dotycni budu tvarit, ked uvidia pekny tetanus, alebo posledne stadium zaskrtu.

vevericka

tpch, stalo sa v nemecku, kde vsetci laduju svoje deti homeopatikami a v ziadnom pripade neockuju, lebo je tam nejaka stupidna epidemia tohto formatu..