dovolenka v turecku - mam nejasnosti s malickostami

Príspevok v téme: dovolenka v turecku - mam nejasnosti s malickostami
iveta888

ahojte. budem rada, ak by niekto zodpovie, kto bol v turecku na niekolko otazok. mozno su primitivne, ale zalezi mi na nich.
1. musime si zamienat peniaze za ich menu? nestaci tam platit aj v nasich eurach?

2. ci sa mam bat na plazi, ze by nam nieco ukradli.

3. tiez ma zaujima, ci sa na recepcii nechava pas, alebo obciansky alebo ako to je.

4. a ak mame all inclusive a v izbe bar, ci je to v cene, alebo za pitie co odtial zoberieme sa plati.

naozaj pre niekoho primitivnosti, ale neni sme cestovatelia.

lillia

suhlasim :-)
bohuzial, je to tak a my to asi nezmenime. v 4 ani 5 hviezd. hoteloch som sa zatial nestretla s plesnivymi izbami, myslim, ze to by si asi ani nedovolili... ale niekomu napr. vadi izba na prizemi s vyhladom na smetisko - tak sa ide stazovat. zalezi aj od toho kolko dany clovek precestoval, tak aspon vie s cim to moze porovnavat. inak, mne sa turecko velmi paci, a na tie ich maniere som si uz nejako zvykla. a vobec, tychto krajinach sa asi treba riadit heslom - vies kde je sever, nikomu never :-)))

dobra vila

Lilia, ano, ved aj mne doslo, ze hovorime o odlisnych veciach ;). Lebo priplacat za nadstandard je OK, ale priplacat si za to, aby mi vobec nedali plesnivu a smradlavu izbu nie je ok! Izba ma byt sama o sebe standardna, a nie schatrala...ved jej cenu som uz zaplatila, nieto platit este za to, aby ma vobec ubytovali v cistej a normalnej...
Za pobyty pytaju neskutocne peniaze a este toto...
Ale suhlasim s tebou...ja som tiez bola v tom, ze v Egypte jedine tak 5*...dalej som citala, ze Turecko je standardom uz blizko k Europe, vraj by to malo byt ok...No, ale nikdy viac...nabuduce radsej pripaltim, aj ked rok nepojdem na dovolenku, radsej si nasetrim :-/.

lillia

dobra vila, tak sme sa nepochopili... nevedela som, ze hovoris o 3 hviezd. hoteli. ja som pisala o 4 a 5 hviezd. hoteloch kde to takto funguje. osobne si myslim, ze do tychto destinacii sa neoplati ist nizsie ako pod 4 hviezdicky. v tychto krajinach je standard uplne iny ako europsky

dobra vila

Lillia, ja nevyvraciam co vravis, ja iba vravim, ze riadit sa tym vsade, alebo ze to tak funguje vsade, je absurdne. Co vsak neznamena, ze to, co vravis ty, je hlupost...Ale ty si myslela priplatky za lepsie izby, vyhlad a podobne. Ja rozpravam o nesplnenom zakladnom pravidle-o humusnej izbe.

Ja iba vravim o svojich skusenostiach.
Co sa tyka zaradovania izieb. Samozrejme, ze nie v Turecku som robila recepcnu, ja iba hovorim, ze musia hosti v PC dopredu niekam zaradit. Ved podla toho si aj sleduju, co maju volne a co nie. Konkretne moj pripad nebol hotel Hilton s 200 izbami, ale mensi hotelik(ani nvm, ci sa to tym moze nazvat :P), ktory bol fakt narvany... Boli sme tam traja Slovaci, akoze zvlast 2 rodiny a ja s priatelom), z toho sme zrovna my schytali fakt ze humusnu izbu. Ked si to ostatni prisli omrknut, okamzite nas posielali, nech si ju ideme vymenit. Takze to mohol schytat hocikto z nas /izby sa vydavali presne v poradi akom sme prisli!/, len my sme mali tu smolu, no niekto ju mat musi, co narobis...Som si ista, ze recepcny nas tam nedali zamerne, prave oni boli jedinym pozitivom v tom hoteli, boli napomocni ako mohli. Inac z tych zvysnych dvoch slovenskych rodin nik nestrkal peniaze do pasu, a mali predsa v pohode izbu. Zalezi od stastia a od hotela ako takeho... Toto bol 3* hotel, co mohol byt, ale nebol ok...skutocne si tu izbu mala vidiet/este aj zachod pokryvala plesen! Necakala by som to ani od nejakeho studentskeho motela/

Trebars v Turecku je dost popularne vraj davat poslickom nejake sprepitne... Aj to sme dali iba my, tak ako aj casnikom za ich celodenne makanie... - aspon toto nam vravela delegatka... o podplacani izieb sa nezmienovala, haha.
Ja som myslela konkretne tuto moju skusenost a co sa tyka toho "podplacania", ano, moze to tak a isto aj funguje, trebars ked chces lepsiu izbu, lepsi vyhlad a pod...ale nie v mojom pripade-ked som dostala plesnivu izbu a kompletne neupratanu :-/. Cize som nedostala ani zaklad-cistu a upravenu izbu. Vsak ja som si pobyt zaplatila, tu sa nejedlo o "priplatok" za krajsi vyhlad, ci lepsie polozenu izbu, ale o hygienicke hladisko... Nesplnili zakladne pravidlo... takze toto je, myslim si, ina situacia.
Asi rozumies, co myslim...V takomto pripade by bolo najlepsie hotel opustit a vymenit ho za iny. Ale co narobis, ked ho mas booknuty cez agenturu...nic...:-/

lillia

dobra vila, ty si pracovala na recepcii v turecku??? alebo v podobnej krajine?
a kolko krat si tam bola na dovolenke, ked si presvedcena o tom ako hovoris?

hm, tak nehovorila som zrovna o spinavych alebo plesnivych izbach... takto az nie, ale ludia su rozni, spokojni aj nespokojni s kadecim :-)

dobra vila

Podla mna to zavisi od hotelu. Hotel ktory sluzi temer vyhradne cestovnym agenturym praska vo svikoch, verim, ze izby su poobsadzovane (teda konkretne v mojom pripade im skutocne verim, lebo ten hotel bol prepchaty).
Lillia, ja som pracovala ako recepcna a uz pred prichodom sme mali hosti pridelenych do izby, ved ako inak ich ubytujes? Neviem, ci ti rozumiem. Pochybujem, ze im tam kazdy strkna peniaze, hlupost! A kto by si ich okladal? Recepcny? Fajny job potom...
Verim, ze to tak funguje niekde, samozrejme...ale ze to tak niekto robi bezne, silne pochybujem. Ak si za nieco zaplatis, mas to dostat v poriadku a nieto este, ze si za nevycistinu, plesnivu izbu budem priplacat, aby mi ju vymenili. Nech su radi, ze tam clovek na nich neposle hygienu.
Takze nabuduce, ak sa niekto bude chystat na dovolenku, za ktoru si zaplati, ma si pripravit dalsi tristo korun, aby dostal v pohode izbu? Je to na smiech, na take miesta potom netreba chodit...bodka... O tomto vsetkom si tiez mozete vsetko precitat na tripadvisore...

lillia

lost, zvycajne to byva asi takto: prides, nezaplatis, vezmes izbu a byvas. ak si nenormalne nespokojny, ides na recepciu a ziadas vymenu. tam ti povedia, ze nemaju nic volne. ak sa neodpraces spet do izby, ale na drzovku tam stojis a ziadas inu tak ti povedia, ze tak za hodinu, dve sa nejake izby uvolnia, ze mozes pockat. neskor ti povedia, ze to bude az zajtra - a to uz je passe. ak im medzitym funknes nejake eur alebo dolare, volna izba sa zrazu zazracne objavi :-)

lillia

nikde nie su dopredu pridelene izby. a zdaleka nie kazdy dava nieco do pasu... optimalne je tych 10 eur, ale snad by mozno postacilo aj 5. na dovolenkach takehoto typu ti splnia takmer cokolvek, samozrejme ak si zato priplatis

dobra vila

Ak sa nemylim, izby su dopredu dane. Teda ja som bola v Turecku teraz koncom Juna, a pri kazdom mene mali uz od nas zapisanych koho kam daju... Boli sme tam tri slovenske rodiny. Dvaja mali docela v pohode izbu, nasa bola otras...hodila som to aj na tripadvisora s fotkami, nech sa ostatni pokochaju...Takze asi tolko. Turci moc na cistotu nedbaju, ale zalezi do akeho hotela ides. Nabuduce uz iny ako 5* neberiem.
A iste sa lahsie vybera, ked tam ides individualne, ako cez dopredu zjednany zajazd... Kym nam vymenili izbu, trvalo to tri dni.

Co sa tyka otazok:

1- nie, nemusis... Eurom sa da platit vsade. 1x sme si museli zamenit na ich peniaze, ked sme isli pozriet miestne anticke divadlo v Side, akceptovali iba ich menu.

2-to naozaj netusim! Tohto som sa bala aj ja... Zvycajne som to riesila, ze som si vzala fotak na plaz, nacvakala rychlo nejake fotky a vzala ho spat na hotel. Ak tam boli kolegovia Slovaci, tak nam ho postrazili, kym sme sa kupali. Ine cennosti som na plaz nebrala-napriklad ani mobil.
Tie plaze su skor pre turistov, takze ti si snad nebudu kradnut navzajom, ale cert nikdy nespi. Netesilo by ma, keby som prisla o tak drahe veci.

3- pas...ved nim sa preukazujes v Turecku predsa. Ale dostanes ho spat na pockanie...bez neho by som recepciu neopustila.

4-to zalezi od hotela. Spytas sa na recepcii, ziaden problem. My sme mali napriklad v minibare akurat tak dve male flasky vody. Mali sme ich zadarmo, ale boli to dve male flasky na cely pobyt, takze nepriniesli kazdy den nove mineralky, ako by to malo byt.

lost

Dobre ale ked to bude robit uplne ze kazdy turista, tak coskoro sa obsadia tie najlepsie izby a co potom s tymi najhorsimi? :) komu ich daju? :D

A to euro v pase, to plati v kazdom kute sveta? resp. ak si jadnes objednam dovolenku niekde, tak ta "dovolenka" (a jej "seriove cislo") uz nema pevne priradenu izbu/chatu? respektive prave to euro v pase to moze zmenit, ak teda maju nieco navyse volne? :)