dovolenka v turecku - mam nejasnosti s malickostami

Príspevok v téme: dovolenka v turecku - mam nejasnosti s malickostami
iveta888

ahojte. budem rada, ak by niekto zodpovie, kto bol v turecku na niekolko otazok. mozno su primitivne, ale zalezi mi na nich.
1. musime si zamienat peniaze za ich menu? nestaci tam platit aj v nasich eurach?

2. ci sa mam bat na plazi, ze by nam nieco ukradli.

3. tiez ma zaujima, ci sa na recepcii nechava pas, alebo obciansky alebo ako to je.

4. a ak mame all inclusive a v izbe bar, ci je to v cene, alebo za pitie co odtial zoberieme sa plati.

naozaj pre niekoho primitivnosti, ale neni sme cestovatelia.

iveta888

a to je kolko asi tak eur, aby som im ulahodila ?:)
kdesi som citala, ze jednotlive cestovky maju s hotelmi zmluvy len na urcite izby. teda ak ma cestovka len vsetky zle izby, tak je skoda davat nejake eurace, nie?

lillia

to euro v pase zarucene pomaha. oni to priam ocakavaju. sice aj bez toho si vydobijes lepsiu izbu, ale bude ta to stat kopu nervov a minimalne 2 hodiny casu :-)))

lillia

lost, to je uplne normalka, ze v hoteloch je na izbe plny bar (teda aspon v europe), ale za vsetko sa plati :-D
ale v takychto turistickych destinaciach je to trochu odlisne. zvycajne je tam v prvy den mineralka, cola, fanta, sprite, dzus - napr..
ale dalsie dni sa uz nedoplna. maximalne tak mineralka, aj to nie vsade. niekde si ju musis nosit do izby sam. vsetko to zalezi od daneho hotela

lillia

ivetka, myslim, ze sa nemas coho bat... pridete na recepciu, date pasy, oni si to tam pozapisuju, daju vam kluc (alebo kartu), vratia vam pasy a mozte ist. vecsinou je to takto. a hned sa spytaj aj na trezor (ci je za depozit), kartu na osusky... aby si tam nemusela chodit sto krat. a ked chcete lepsiu izbu, nezabudni do pasu vlozit nejake to euricko :-)

lost

z fotaku (ak je digitalny) by som vsetky foto zalohoval pred cestou.. a idealne by bolo zobrat asi aj nahradnu kartu, ktoru v polke dovolenky len prehodis a druhu nechas na izbe :) cize ak niekto nieco ukradne, stratis maximalne 50% fotiek. (idealnejsie je si to cez PC poslat dovno na email, ked uz sa strati fotak, nech su aspon fotky v bezpeci)

lost

lillia

nie to ked som bol pre psa, tak som bol v Kosiciach :) v bare bolo hocico od vymyslu sveta.. ale od takeho hotala som cakal ze to bude zadarmo a asi nebolo teda :) viem ze v Turecku mozu byt ale uplne ine tradicie ako na podradnom Slovensku :D

iveta888

nechapem tomu ubytovaniu sa. oni budu potrebovat moj pas iba napr. hodinu a potom si ho mam ist vypytat?

akurat teraz davali na markize v spravach, ze im na recepcii ukradli pasy.

a s tym kradnutim. ved budeme mat aj fotak ( nie kazdy den ). bojim sa hlavne toho.

ale dakujem vam vsetkym za odpovede.

madagaskarka

1) Nemusis si peniaze menit ale mas lepsie dolare ako eura pretoze ti daju lepsi kurz na ne, popripade v obchode zaplatis eurom a mozes si nechat vydat ich menou.

2) Nebrali sme si na plaz nic iba uterak knizku :)

3) Nemas preco sovj doklad nechavat na recepcii

4) Zalezi od hotela. My sme mali ALL a nemuseli sme platit nic. Na izbe sme nemali bar ale kazdy den jednu flasku vody a ked si chcela nieco ine zisla si do baru