dovolenka v turecku - mam nejasnosti s malickostami

Príspevok v téme: dovolenka v turecku - mam nejasnosti s malickostami
iveta888

ahojte. budem rada, ak by niekto zodpovie, kto bol v turecku na niekolko otazok. mozno su primitivne, ale zalezi mi na nich.
1. musime si zamienat peniaze za ich menu? nestaci tam platit aj v nasich eurach?

2. ci sa mam bat na plazi, ze by nam nieco ukradli.

3. tiez ma zaujima, ci sa na recepcii nechava pas, alebo obciansky alebo ako to je.

4. a ak mame all inclusive a v izbe bar, ci je to v cene, alebo za pitie co odtial zoberieme sa plati.

naozaj pre niekoho primitivnosti, ale neni sme cestovatelia.

mate59

lost - je to bežná prax na hoteloch,pri príchode na recepciu ho odovzdáš, oni ho ofotia na svoje účaly,môžeš si ho na počkanie zobrat,pasy sa nestratia,ak sa pozrieš do tých priečinkov na recepcii, kam sa odovzdávajú klúče,sú plné pasov.Netreba mat strach.

lost

no ja by som teda nikdy nikomu pas nedaval a hlavne nie cez noc :)

ofotil by som si ho 5x doma a potom rozdaval ak osuvenir, ale nie original pasu..

(PS: este som tam nebol, ale co ak im ten pas ukradnu? :D )

mate59

1.možeš platit eurom, ale je výhodnejšie si vždy menšiu čiastku zamenit, v domácej mene to vyjde lacnejšie.
2.veci nenechávaj bez dozoru nikde,so sebou na pláž neber doklady a len drobnú hotovost,najviac dat treba pozor na mobil.
Kradne sa všade.
3.pas necháš na recepcii,oni si ho ofotia a na druhý den si ho možeš hned vybrat,do Tur. sa na OP nedostaneš.
4.treba sa popýtat, je možné, že v all je len jedno naplnenie baru, inak sa všetko čerpá v cene bez platenia alko, nealko, zmrzka a pod do 24.00

Jooe Ker

1. eura stacia netreba zamienat peniaze

2.TURCI NEKRADNU !!!! sice nechodim tam lezat na plazi - dovolenkovat ,ale ako cidzinka mam dokonca skusenost ,ze mi bola vratena penazenka ktoru som si ja zabudla u obchodnika aj komplet s obsahom

3. to neviem :(

4. nemala by si platit ( ved to mas v cene)

5. peknu dovolenku