Práca...dobre platená?

Príspevok v téme: Práca...dobre platená?
sojase

som zúfalá pracujem v štátnej ...či verejne správe. a tie platy sú tu tak ubohé že to ai nie je asi normálne. a preto zvažujemmuž dlhšie odchod ale vážne uvažujem na tým .....je fakt taký prblém násť lepšie prac. miesto? teda hlavne lepšie platené . je to v tejto poondiatej dobe ozaj možné len po známosti?

Barborka27

Viena presne tak, vystihla si to presne. Rodinkarstvo, kontakty a vtieranie sa niekomu do zadku-to na slovensku plati. Ja pisem za seba a za svoje skusenosti, clovek robi, snazi sa ale jedneho dna sa zastavi a zamysli, a ja som dospela k nazoru,ze pokial mozem,nemam zavazky,viem rec a chcem si trosku zlepsit zivot,tak jednoducho este pojdem "von", stratit tym nemozem nic, len ziskat.Ja nehovorim ze ma bude niekto cakat v zahranici s otvorenou narucou,takych ako ja tam idu kazdy den stovky,ani netuzim po milionoch a nevidim len peniaze,ja nepotrebujem miliony,som schopna makat,ale za taku odmenu aku si zasluzim,aby som bola schopna viest normalny zivot t.j., mat tolko penazi,aby som si dokazala kupit aspon zopar novych triciek raz do mesiaca, aby som mala na nejaky kurz a zaluby, ktorym sa chcem venovat, aby som mohla ist k moru aspon raz za rok,aby som si mohla dovolit v obchode kupit zdrave potraviny, nielen akciove a aby som mohla ist aspon raz za mesiac do divadla alebo na koncert -- toto je normalny zivot..ale na slovensku mat takyto zivot je LUXUS!!!

vinea

Barborka27 - vo všetkom máš veľkú pravdu čo píšeš. Človeku je až do plaču nad životom tu na Slovensku. Ja som študovala jak sprostá 19r, viac ako 16r mám odrobených a v čistom dostávam 390eur. Z toho ešte precestujem 100eur,lebo v blízkosti domova práca nie je takže denne musím dochádzať spolu 80km a keď vyplatím z tých 290eur mám plat všetko čo musím a je treba, tak mne ledva na týždeň ostáva 7-8eur. A pritom nie som hlúpa, viem aj makať a čo z toho? Všade ma majú za "sprostú" ktorej naložia na plecia plno práce, mám zodpovednosť, stresy atd a za takýto plat? Ale čo mám robiť keď zohnať prácu je tak ťažké? A keď aj idem na nejaké výberové konanie/konkurz - tak sa dodatočne dozviem, že sa to robí len pre formu ale to miesto má už niekto iný vopred sľúbené. Takže už radšej ani nikam nechodím a skôr sledujem pracovné portále a tak. A keď vidím napríklad vôkol seba iných v práci, ktorí dostávajú aj odmeny, majú osobný príplatok a pritom robia minimum, lebo sú to ľudia, čo niekoho za sebou majú (čiže protekcie známosti rodinkárstvo atd), tak mi je až do plaču..
Tiež si hovorím, že mi inšie neostáva, len sa naučiť reč a ísť pracovať niekam von. Lebo práce sa nebojím ale tu môžem makať koľko chcem a vládzem a ledva vyžijem a pritom nemám ani na kultúru a o móde atd radšej ani netočím. Asi tak

Barborka27

Slobodna, nemylim sa, viem o com hovorim. Kazdy ma svoje priority, ja som uz pochodila viacero zametnani a nechcem sa chvalit ale vzdy som bola z tych najlepsich a sikovnych, dokazala som robit na maximum, aj sa obetovat, ale v zahranici ma za to primerane ohodnotili, co sa mi tu na slovensku nestalo, pretoze tu ked ukazes ze vies robit, ze ti na robote zalezi, tak tu to ludia neocenia, ale su radi ze nasli debila, ktori bude za ostatnych tahat.. Na slovensku plati: "Povysili ma!"
"Gratulujem! A čo to pre teba znamena?"
"Viac prace..ale tie iste peniaze."
Asi tak..

jankaaaaaaaaa

ved tu nikto nepise ze cakame ze v zahranici nas budu vytat s otvorenou narucou a caka tam na nas blahobyt.
no neviem aku dobru pracu za dobre peniaze sa dnes na slovensku da najst. fakt neviem. nic ma nenapada.
a neviem ci je niekto viac vzdelany ako lekar. a samotne povolanie lekar ma v sbee ovela viac ako len vzdelanie a dokonca este aj tito ludia maju nizky plat a hrozne pracovne podmienky takze ja uz fakt neviem ...

Slobodna

áno jankaaaaaaa, ale podľa toho akú prácu robíš a odkiaľ si, s tebou v zahraničí aj jednajú. Nie je všetko zlato, čo sa blyští, ale veď nech si to každý vyskúša sám, nie len závidieť plat. Aj na Slovensku sa dá zohnať dobre platená práca a nepotrebuješ na to ani VŠ ani známosti, kto chce a je šikovný má dvere otvorené kdekoľvek.

jankaaaaaaaaa

v zahranici si clovek vie zarobit dost penazi pracou, za ktoru na slovensku dostane minimalnu mzdu, a tu je podstata. na slovensku sa ani s vysokou skolou ani so super vzdelanim neda dobre zarobit ked sa uz vobec clovek na nejake super miesto vobec dostane. ved lekari? zdravotne sestry? ako zalostne malo u nas zarabaju a za akych podmienok? alebo ucitelia? ved to je na zaplakanie

Slobodna

Barborka veľmi sa mýliš ak si myslíš, že v zahraničí je všetko ľahšie, áno, môžeš si zarobiť peniaze aké by sa ti na Slovensku zarobiť nepodarilo, ale všetko si vyberá svoju daň. Zamestnávatelia oceňujú iné veci a nie to, či máš VŠ, dnes je dôležité či si flexibilný človek, ktorý na sebe pracuje a máš čo najširší záber vedomostí a schopností. Študovať predsa môžeš aj doma, aj jazyky aj iné veci, to ostatné sú len výhovorky.

jankaaaaaaaaa

takisto poznam vela ludi s VS a robia uplne nieco ine co vystudovali, lebo tu sa neda hladat praca podla toho co ma bavi, co viem, naco mam, ale podla toho kde ludi beru alebo kde mam znamosti.

Barborka27

doubledog co ponuknut? priatel ma vysoku skolu, ja som to stastie nemala lebo na to nikdy neboli peniaze, aj ked by som mohla vystudovat aj dve skoly,lebo mam trochu v hlave, ale bohuzial..a okrem toho, okolo mna co su vysokoskolaci,tak robia v tescu,za pásom na linke,alebo odchadzaju prec..ale najviac je takych co sedia doma pri mamine,nemaju ziadnu zodpovednost,nemusia sa snazit, platit ucty..takych je okolo mna na desiatky! v zahranici je vsetko lahsie, najst pracu, a to co zarobis, z toho si mozes dovolit oblecenie, vylety kade tade, aj usetris a dokonca aj vystudujes (ak vies jazyk)..takze ked si to postavim na vahy,je mi jasne co zvitazi, len ma mrzi ze som na to neprisla v mladsom veku, ale sak vzdy sa da..