vysadenie HAK Chloe po rokoch uzivania=rapidne zhorsenie pleti?

Príspevok v téme: vysadenie HAK Chloe po rokoch uzivania=rapidne zhorsenie pleti?
pettraa789

Chloe som brala cca 4 roky,nemala som ju vyslovene kvoli pleti alebo vlasom,ale preto,ze som mala na nu dobre referenie a napokon mi ako jedina sadla(skusala som naozaj rozne tabletky,naplaste,kruzok).Predtym som obcas mala niake vyrazky,nic extremne,po dlhsom uzivani Hak sa uz na pleti neobjavila zvacsa ziadna..Teraz ale nastal cas,aby som ju prestala uzivat a to z viacerych dovodov..Preto by ma zaujimalo,ci mate niekto skusenosti s vyraznym zhorsenim stavu plati,vlasov prip.nechtov??

jojaaa

...nie, nie kvoly pleti a vlasom. Doktor mi sluboval bezproblemovu a pravidelnu menstruaciu. Ale az po vysadeni sa mi vsetko upravilo, myslim bolesti.

jojaaa

...budes sa mat ovela lepsie!!! Brala som to, som velmi rada, ze ju uz neberiem. Nepribrala som, nezhorsila sa mi plet, vlasy mam krasne huste. Brala som ju ca.3roky, teraz som uz 7rokov clean! Len do toho. Ja by som Hak nikomu neodporucala. Nieje to prirodzene, bola som mlada a hlupa.

pettraa789

ach jaj :Dja som chcela poprosit o skusenosti zien,ktore to brali,nie aby sa tu mudrovalo,ze co som mala ja a moja lekarka spravit alebo nie.Nechapem Vas.Nepisala som celkovy svoj stav,ake velke problemy som mala s inymi hak a naozaj som ich vyskusala nespocetne mnozstvo(jankaaaa,mimochodom,nikde som neuviedla,ze som skusala VSETKO :D),trvalo to naozaj dlhy cas,kym som nasla hak z ktorej som dennodenne nevracdala a nemala bolesti v bruchu plus psychicke zalezitosti.Okrem toho som vzdy trpela vypadavanim vlasov,takze som vedela,ze Hak mi v tomto moze pomoct,hoci v konecnom dosledku nepomohlo.Pribalovy letak som citala,mile mudrlantky,s gynekologicku(ktoru kvoli urcitej veci musim navstevovat velmi casto)sme rozoberali aj cas brania lieciva a konzultovala som aj s inou pani doktorkou.Nemam rada na forach,ked sa ludia povysuju aj so svojimi vedomostami nad lekarov.Okrem toho je to nizkohormonalna antikoncepcia..

Anaya

Whee_ee --- Ja som ten leták čítala :-). Mne ju doktor predpísal na preliečenie maternice a oi. mi pomohla s akné. Ale s tými hormónmi mi to nie je jasné stále - je tam napísané, že obsah hormónov je malý....

whee_ee

Kedy sa užíva CHLOE?
Liek CHLOE je určený na liečbu ochorení podmienených androgénmi (mužskými pohlavnými hormónmi) u žien. Jedná sa napr. o akné, zvlášť výrazné formy a formy sprevádzané seboreou alebo zápalom alebo o nodózne formy (acne papulopustulosa, acne nodulocystica), androgénna alopécia (strata vlasov) a ľahšie formy hirzutizmu (nadmerné ochlpenia tela).

Ako dlho sa má CHLOE užívať
Dĺžka liečby závisí od závažnosti klinického obrazu. Všeobecne platí, že liečba má trvať niekoľko mesiacov.
Odporúča sa pokračovať v užívaní CHLOE ešte aspoň 3 - 4 cykly po vymiznutí príznakov. Pokiaľ sa príznaky
po vysadení tabliet znovu objavia, liečbu možno zopakovať.

Anaya

Jankaaaaa + Whee_ee ---
Prečo hovoríte, že Chloe je silná HAK, keď v letáku je napísané:
"1. Čo je CHLOE a na čo sa používa?

Typ lieku
Každá filmom obalená tableta obsahuje malé množstvo dvoch rôznych hormónov: cyproterónacetátu (gestagén s antiandrogénnymi vlastnosťami) a etinylestradiolu (estrogén). Vzhľadom na malé množstvo hormónov sa CHLOE považuje za nízkodávkovaný liek."

Mám z toho trochu zmätok :-)

whee_ee

Janka, myslela som to tak, že vo vlastnom záujme by sme mali čítať príbalové letáky, a tak, že gynekológ by mi tú HAK mal oficiálne vysadiť po roku, lenže keď ja usúdim, že už sa necítim na to, aby som si až tak zamorovala telo, lebo pleť už mám ok, tak prídem a dohodnem sa s ním ... On mi nebude volať domov, že vážená slečna, ideme meniť hak :)))

A ďalšia vec. Niektoré ženy veľmi zanedbávajú preventívne prehliadky, a pokiaľ len zavolajú sestričke, že si idú po recept (aspoň u nás to tak funguje), tak lekár to nemusí odsledovať.