Je vzťah prekážkou?

Príspevok v téme: Je vzťah prekážkou?
micha_l

Ak počas štúdia VŠ chcem odísť na výmenný pobyt alebo ak dostanem štipendium a môžem ísť na pár mesiacov vyskúšať neakú svetovú univerzitu alebo cez volný čas ak chcem ísť pracovať do zahraničia na dlhší čas alebo vlastne čokoľvek čo by ma lákalo ale musel by som odísť z domu alebo i krajiny na viac ako niekedy mesiac, dva , tri...alebo aj rok nie je v takýchto situáciach vzťah prekážkou? Nemajú to oveľa ľahšie ľudia ktorý sú sami? Mám priateľku milujemju a bez nej by bol ťažký aj týždeň a nie to pol roka a viac. A inde aj o to, že určite by ma trápilo, či sa nenaruší vzťah, či náhodou sa niekto nepripletie, ak prídem nebudeme odzudzení... Viem, že ak je láska skutočná prekoná všetko ale ide už len o tie pocity, a ak vám na vzťahu záleží, tak určite vás to bude stále trápiť. Možno sa nájde niekto, že má silnú vieru ale ja bohužial mezdi tých ľudí nepatrím a kvôli takýmto veciam by som sa trápil.

jajka001_

chapem ze odlucenie boli ale ako tu uz pisali, tych sanci v zivote nie je vela, a ak sa lubite, tak ten vztah to vydrzi, ver tomu.

blondula

ci spolu ostanete to nikto dopredu nevie.mozno sa rozidete za 5,10 rokov a potom si spomenies a budes lutovat :D chod,taketo sance by clovek nemal prepast ! ak ste si sudeny,urcite vam to vztah az tak nenastrbi ! ja osobne som uz dlhsie bez priatela,ale nastastie uz za chvilu pride !! :P

[zruseny1]

ach bože... zase raz nepochopím..
jasné že choď..koľko takých príležitostí budeš mať? veď sa vrátiš..ak sa niekto pripletie, tak sa pripletie..to sa môže stať aj keby by si ostal doma
pol roka nie je až tak veľa si myslím, ja by som to tiež dopriala tomu druhému
pokiaľ ťa ona vyslovene neodhovára, tak by som šla na tvojom mieste :)

Deee

Dá sa vydržať, len musíš vedieť čo chceš a žiť s tým, mozes chcieť aj výmenný pobyt aj vzťah a dokonca naraz, ved priateľka za tebou moze prísť do zahraničia na maly výlet, ked nevyuzijes šancu budeš si to vyčítať, ale ak ti na priateľke záleží dá sa vydržať aj odlucenie, niekedy to moze dokonca vztahu pomôcť, budete si vzacnejsi...

Maoam

Nezahadzuj takuto zivotnu sancu kvoli vztahu. Ak mate naozaj kvalitny a silny vztah, polrok nie je nic. Vsak ta moze prist pozriet...Ak sa raz rozidete, budes si naveky vycitat, ze si nevyuzil moznost studovat nejaky cas v zahranici. Je to skusenost na nezaplatenie, aj karierne to zvykne dost pomoct (hodnoti sa velmi pozitivne).