Chutné a zdravé recepty

Príspevok v téme: Chutné a zdravé recepty
SofiMia

Ahojte baby,založila som túto tému aby sme sem pridávali niejaké chutné a zdravé recepty,kedže väčšinou stále skončíme pri tých osvedčených:-)Budem rada ak sa táto téma rozbehne a spolu si tu budeme vymienať recepty..pre začiatok by sme mohli začať tým čo obľubujete,čo najčastejšie varíte a čo chutilo aj druhým..Ďakujem:-)

evcca

mne koza tiez smrdi, ale manzel si nevie vynachvalit jej mlieko. inak maso nekupujeme, neda sa porovnat chut a kvalita s domacim. to je snad jedina vyhoda zivota na dedine. ja sa snazim kupovat vacsinu potravin bio, alebo aspon od domacich pestovatelov, ale je to niekedy nad ludske sily.

RADArada

...sak ano-prave toto pisem-ze jeden by musel byt doma a len jeden by mohol byt zamestnany...
...ja som niekedy toto zazila ked som bola doma na materskej a doma som bola a chlap pracoval...a nie je to az take hrozne...
len som vstavala skoro asi okolo 6hod.a sla spat okolo 24hod.ale poviem ti-ze som nebola taka dobyta ako ked som chodila do prace...a vela veci som porobila...MALI SM SA AKO PRASATA V ZITE...

blondula

znamy robil niekde kde pestovali BIO paradajky a vravel,ze tie rajcinky su v nejakych teglikoch a v nich nie je zem,len nejake umele zbytky a este k tomu ani na slnku nie su !takze ako to moze byt bio ?? ... kozu nechcem,tej smrdi mlieko :DDD my nosime mlieko z druzstva a mama sem-tam urobi tvaroh,ale ked si predstavim,zeby sme mali doma robit vsetko,tak by ma porazilo :-((( to by bolo ako kedysi,chlapi na rolach,zeny v stajniach a s deckami na chrbate by chodili pomahat na tie humna :DDD sak to by nebol ani cas sa normalne zamestnat !! :D

RADArada

...to uz radsej si zadovaz KOZU ta ma zdravsie mlieko...
a normlane potraviny uz ani neexistuju-pretoze ja som zasa citala niekde ze aj BIO POTRAVINA nemusi byt vypestovana tak ako o nej hovoria-ze BIO...
no a do potravin sa pridavaju preto umeliny-aby dlhsie vydrzali v regaloch...aj tak nechapem co robia v takych velkych obchodoch zo syrami a potravinami-ved je ich tam qanta a to neexistuje ze sa vsetky vypredaju do doby spotreby...
a myslim si ze dnesnej dobe je najlepsie si vsetko robit doma...len to cloveku vela casu zaberie-ked chce vsetko robit doma...ALE URCITE SA OPLATI-KOLI ZDRAVIU...
...ja som toho nazoru-ze jeden by mal zarabat a druhy byt doma a vsetko vyrabat doma-od pestovania,cez pecenie chleba,vyrobu syrov,jogurtov a tak...
pretoze co s toho ze ja si tazko zarobim peniaze a tie tazko zarobene peniaze potom miniem na e-ckove umele potraviny...
ale jeden prijem musi byt v rodine-koli inkasu a inym veciam...

blondula

ja som uz rozmyslala,ze si zadovazim kravu,budeme chovat zase svine a vyrabat si vsetko doma ! ved kazda jedna vec obsahuje nieco,co je umele :-( vcera som to citala v novinach a uz nemam chut ani na jogurty,oblubene platkove syry na toasty,cokoladu....no nic :-( mna by len zajimalo,ze co robia s tymi "ozajstnymi" potravinami,ked ich nahradzaju umelymi ?? :O

Genesis

:) to co je zdrave je velmi relativne .) ... su ludia co su na slanine bielom pecive polku zivota a pritom piju fajcia behaju po diskach a baroch a su zdravi ako repa :)

a potom su na druhej strane ludia co cvicia, staraju sa o seba snazia sa zdravo stravovat a maju mrte zdravotnych problemov :)

takze ak niekto bude tvrdit o svojom jedle ze je zdrave :) TAK KLAME :)

Jooe Ker

zemiaky umyjeme a uvarime v supke. ocistime, nechame vychladnut a nakrajame na cca 4 - 5 cm dlhe hranolceky. vodu, olej , ocot, cukor, sol a cierne korenie dame varit do maleho hrnca a pridame na kusky nakrajanu cibulu. hned po zovreti odstavime a pridame do zemiakov. podla chuti pridame nakrajanu kyslu uhorku. premiesame a nechame odstat

...to mi niekto poradil je fajnunky .....baby asi nevaria ,cakaju na maminku :(

MaariSSaa

Pre mna chutny a zdravy recept je pohankovo-zemiakova kasa :-) Robim to tak od oka, pohanku umyjem, dam varit spolu rovno so zemiakmi, voda nad tym tak max 1cm a to sa vstrebe...ked budu zemiaky uvarene, tak sa popucia v tej kasi, osoli sa to a na koniec prida trocha masla :-) Mojej mamine to este chuti s pochutkovou smotanou, dobru chut :-) Je to lahke a vyzivne jedlo, podporujuce travenie a zasyti :-)