akné...do akého veku hormonálne?

Príspevok v téme: akné...do akého veku hormonálne?
šumienka

Ahojte! s akné sa trápim od mojich 12 rokov, takže od začiatku puberty..teraz mam uz 20 rokov a stále hrozné akné, ale len na brade. ako zistím či ide o akné dôsledku puberty, teraz už len hormonov? Bola som u gynekologicky, ta mi vie predpísat len HAK na akné. Bola by som rada keby prispeli baby, ktoré mali dlho akné od puberty, kedy vam zmizlo? dakujem pekne

sumsumienka

Daj si vystavit hormonalny profil. Ja som bola neskutocne obsypana od cca 12 rokov. Ja som mala akne vsade, dokonca aj na bruchu. Vela spoluziakov ma za to aj sikanovalo. No od 16-17 sa mi zacalo tvorit velmi len na brade, hrudi a chrbte. A sem tam na cele. HAK mi velmi pomohla, teraz mam len sem-tam nejaku vyrazku na tvari. Mam 18.

avec

akne som mala od 14-tich, neskor mi pomohla HAK, po vysadeni kvoli krcovym zilam sa akne vratilo. ked som mala 27 zacala som sa liecit u doktorky albertovej. teraz mam 30, akne uz nemam, ale teraz ma zase trapi, ze nemozem otehotniet. clovek ma stale nieco, jednej pliagy sa zbavis, druha sa objavi...

Deaa

taky tak, mám 20 ale akné sa mi začalo robiť v 17, môže to byť preto že som sekla so športom? kedysi trénovala každý deň a teraz nič.
chodím pravidelne ku kožnej, stále nejaké krémy, nič nepomáha.. aspoň zatiaľ nič

Husenicka

ahojte mam tiez ten problem :( nemam vobec hladku pokozku sama vyrazka :( a mam tiez 20 rokov a nic mi nepomaha.. a ked pomoze tak len na chvilku a potom su znova a aj horsie :(