Kúsky jedla medzi zubami

Príspevok v téme: Kúsky jedla medzi zubami
Areeeeeeeey

prosim, ako sa da zabranit tomu, aby som mal medzi zubami taky povlak biely alebo kusky jedla alebo neviem co to je, necitim to a ani to neni vidiet, ale ked som niťou presiel medzi zubami tak na tej niti ostal ten povlak, a medzi prednymi dvoma zubami uplne v strede hore mi bolo vidiet taku malu medzeru, predtym bola asi vyplnena tym povlakom alebo co to je, neviem fakt co to je...vie niekto?

Maros75

Leticia ma pravdu....ten Elmex geel je ucinny proti oslabenej sklovine a pravidelnym cistenim max.raz do tyzdna sa sklovina spevni.
Tiez je dolezite medzi zubne cistenie.Vznika tam totiz vela bakterii,ktore rozkladaju potravu a tym vznika kyslost a ta nasledne rozleptava sklovinu.

Areeeeeeeey

diki za rady...a chcel som sa este opytat, co mi moze ten povlak so zubami spravit? lebo napr medzi tymi hornymi zubami v strede mi celkom vyhovuje, lebo neni vdaka nemu vidiet tu medzeru a je asi takej farby ako zuby takze to neni asi ani rozoznat

system

blondula: mozno si pouzivala zlu kefku alebo kratko umyvala hryzadla :) ja som toho nazoru ze elktricke kefky su hlavne pre dochodcoch, deti a postihnutych. (nic v zlom ale normalny clovek by si mal vediet umyt poriadne zuby aj normalnou kefkou) zbytocny luxus :)

blondula

odkedy pouzivam elektricku kefku,ziadne povlaky nemam a mam aj zdrave prekrvene dasna ! s normalnou kefkou som ich mavala casto zapalene :D

Eva531

Pomoze ti, ak navstivis dentalnu hygienicku, ktora ti odstrani zubny plak a kamen, zmeria velkost medzizubnych priestorov a na zaklade toho ti odporuci, aku velkost medzizubnych kefiek by si mal pouzivat. Okrem medzizubnych kefiek je dolezite pouzivat aj jednozvazkovu kefku, ale tu dostat kupit iba v lekarni. Vyrabaju ju napriklad Curaprox a TePe. Plak z medzizubynch priestorov odstranis dentalnou nitou a medzizubnou kefkou, plak na viditelnych miestach na zuboch odstranis prave takouto jednozvazkovou kefkou. Ale dentalu hygienicku aspon jedenkrat az dvakrat za rok vo vlastnom zaujme navstivit treba, pretoze ona vycisti aj take miesta, ktore si clovek ani pri akokolvek vyborne dodrziavanej domacej hygiene sam odstranit nevie.