Da sa uzivit spevom v SR?

Príspevok v téme: Da sa uzivit spevom v SR?
martina222

Mam 21 rokov a chcem sa živit spevom, hudbou, je to možne??? Co si o tom myslíte. Spievat viem, nie som z tých nesebakritických. Ale proste ide to aj inak ako cez Superstar??? Tou takou typickou garažovou cestou??? Neviem ani či už neni neskoro v mojom veku. A vkuse všade čitam, že to je na Slovensku ťažko atd,..a pritom vkuse vidim spevakov na hentakých dovolenkách, onakých pobytoch, s takým autom, hentou vilou....Je to ale moj sen..a zatial si ešte aj vyberam VS,..tak neviem kam sa ubrat a čomu dat prednost...Diki za vaše nazory.

martina222

lost - vravíš, naspievat zopar pesničiek zadarmo a ist s tým do študia??? a počuj, na vlastnu stranku dam kde reklamu?? Na študio momentálne nemám peniaze, že by som to tam upravila.. ak mám napad a pesničku hotovu, nahravam do vaščinou len tak do mobilu...a na youtube - ja skladam v sj a to neviem, asi tažko bude mat usepch na youtube, a poslat do radii to už asi davno nemá cenu či???

lost

A co tak naspievat zopar pesniciek len tak zadarmo a ist s tym do studia, popripade to upravit doma a potom to dat na internet (vlastna stranka) len tak zadarmo? Alebo na youtube (nemusi tam byt klip, moze, ale staci hlas, popripade text).

Mozno sa to ludom zapaci a budu chciet viac a viac..

I ked SVK je velmi minimalisticky trh, ale tak ak sa to podarilo inym,p reco nie tebe? :)

Superstar = marketing (reklama) = to iste s moze clovek spravit sam, a ludia si ho vsimnu, len to nebude zrovna jednoduche.

martina222

Mgr. art - No ako Enya to nie je, viem čo myslíš...Ono je taký skor zastretý alebo neviem to vysvetlit...ked som v spodkoch ok...ked som v strede..ešte ok. ale už to tam taký nádych má...a vo výškach..tam to už totall, čudne znie..zase nie su vysky ako vysky..ked ma mtrebars speivat nejake ,,tahačky,, vyškove, tak to toall nestačím..ked zase niečo niekde vyska a dobre zmodulujem hlas..tak je to ok...
P.S: neučíš?? nejake hodinyk ak by sa dalo..resp. stačili by mi aj jedna konzultacia..by som ti zaspievala, ty by si mi nazorne povedala lčo si o otm myslíš a ja by so maspon od odbornika vedela...to zo šelestovou farbou mi pvoedalla učitelka spevu, nei ale v zus, ale v takom hudobnom centre. že to nema vela ludi, že je to take vynimočne..a že nemám hals do výšok ale do šírky..

Mgr.art-

Ak niekde povies skor ako zaspievas ze mas selestovu farbu hlasu, das tym najavo, ze mas bud znicene hlasivky a tak ti popri povodnej farbe syci vzduch, alebo hlas ani nemas a je to len slaby pridychovy hlasok. Nieco ako ked spieva ta pani Enya. Na nazor priatelov sa nespoliehaj, lebo priatelia a casto aj rodiny su nie len malo kriticki, ale aj sucitni a tak sa stava casto, ze decka s obrovskym fanklubom rodiny a priatelov konci v hviezdnej rote a smeje sa z nich cely narod...

martina222

No áno, populárnej hudbe, mala som aj kapelu, ale tam som aktivne spievala len pol roka, ptm ma to už nebavilo..nebol to moj žáner...tak priatel ma uči hrat na gitare, ničéčo si skladam, vravia mi, e mám zaujímavu, taku šelestovu farbu hlasu. Ale ja už neviem ,ak odalej, do superstar ist asi nechcem , a ina cesta neviem, ako....nemám žiadneho človeka na ,,pretlačanie,,.

Mgr.art.

Da sa zivit, ale zalezi na tom akym zanrom. V popularnej hudbe ani nemusis byt tak dobra, ako ti staci mat dobre kontakty a hlavne manazera alebo mecenasa. Pokym aktivne nikde nespievas, len tak pre seba, sance su velmi, velmi minimalne. A co sa tyka VS, spev sa u nas aj v Cechach studuje na VS len operny. Alebo v Brne muzikal a to by si mala mat este herecky talent a za sebou aspon Konzervatorium.