Ako sa liecite?

Príspevok v téme: Ako sa liecite?
Juskoo

Zdravím,
v poslednej dobe si zacinam uvedomovat dost vazne veci, akym je napr. ockovanie a potraviny a pod...

Chcem sa teda spytat tych ludi, ktori si tieto veci uz uvedomili,ako dnes ziju.

Konkretne ma zaujima:

1. Ako sa liečite bez chemických
svinstiev?
- nemam na mysli choroby, ako nadcha
a pod., ale napr. ak mate anginu,
ako sa liecite, resp. ako riesite
to, aby ste lekarov nemuseli
navstevovat vobec (nehovorim
o zlomeninach, urazoch a pod.)

2. Ako sa stravujete?
- ako je mozne najst gen. modifikovane potraviny, ako sa staviate ku konzumacii masa, preferujete biopotraviny?

3. Ako je mozne odmietnut ockovanie?
- staci sa odvolat na pravo pacienta odmietnut liecbu, pokial si mysli, ze mu moze uskodit? Alebo je toto pravo niecim obmedzene?

4. Ako s tymito vsetkymi pravdami zijete?

NECHCEM, aby to komentovali obmedzenci, ktori komentuju aj to, comu nerozumeju a takisto, aby to nekomentovali predajcovia roznych p.covin..

Dik!

vevericka

endosymbiont je naozaj nevhodne slovo..ale budis..ide o to, ze virus ako taky je vlastne geneticka informacia (mozme byt DNA alebo RNA) obalena proteinmi v roznych zoskupeniach..(na niektore z tych proteinov vie imunita reagovat..naozaj nema svoj vlastny metabolizmus, preto parazituje na bunkach..su virusy, ktore napadaju len bakterialne bunky (tie nam vlastne napomahaju likvidovat infekcie) a virusy ktore napadaju nas..zakladny princip je ako som popisovala,.vojde do bunky a ovladne ju...namnozi sa a u vacsiny dojde k lyze(prasknutiu bunky)..u cloveka ak je bunka infikovana nastane signalizacia stylom : podde ma zabit som chora, nabehnu biele krvinky, co sa navonok prejavuje ako zapal

Juskoo

Dakujem.
Tu je ta veta :

Víry sú bakteriálne súčasti bunky, svojou štruktúrou sú tak jednoduché, ţe ne-majú ani vlastný metabolizmus, a nazývajú sa vlastne endosymbionty

vevericka

takze takto virus sa neda nazvat endosymbiont ..kedze vacsina z nich funguju na principe..vojdem do bunky zablokujem jej vlastne pochody a prinutim ju aby robila pre mna..teda nie je symbiont, ale parazit..
to, co sa oznacuje ako endosymbiont (sucastou endosymbiotickej teorie) su mitochondrie (telieska v bunke, v ktorych prebieha dychanie) a u rastlin su to okrem mitochondrii aj plastidy (telieska, kde su rozne farbiva alebo skrob, takze bud sluzia na fotosyntezu (primarne tvorba org. latok, glukozy sekundarne tvorba kysliku) alebo ako zasobarne skrobu).. a vola sa to endosymbiont, pretoze pred milionmi rokov existovala jednoducha kvazi bunka bez nich (nieco ako dnesna prokaryoticka, bakterialna bunka) takato sa spojila s inou (pohltila ju) a ta pohltena prebrala niektore funkcie, niektore stratila, povymienali si gneneticke informacie a vnizkli popisane telieska..a eukaryoticka bunka..ale hlavny bod je ze uz nedokaze vyjst von adaptovali sa a telsieka su prirodzenou sucastou..no neviem ci som ti to popisala jasne..

vevericka

ale akoze neodfotografoval..okdial mas taketo info..ja viem na niektorych pokutnych strankach pisu taketo veci, ale never vsetemu, co citas z neoverenych zdrojov...a nechapem ako myslis toto :"Pri komplexnejších organizmoch – ľuďoch, zvieratách – vírusy (endosymbionty) takpovediac vyhynul, pretoţe ich funkciu látkovej a energetickej prepravy plnia iné typy buniek a teliesok (krvná sústava, lym-fatický systém atď.) "

vevericka

neviem objektivne , ak ta to bavi nezda sa ti to tazke:) mozno casovo, ze clovek presedi dost nad knihami, a posledne roky zasa stravi v labaku a plus teda studuje a cita clanky tykajuce sa jeho prace, takze v konecnom dosledku toho vela nenaspi..

Juskoo

A este jedna vec, co mi povies na toto:

Pri komplexnejších organizmoch – ľuďoch, zvieratách – vírusy (endosymbionty) takpovediac vyhynul, pretoţe ich funkciu látkovej a energetickej prepravy plnia iné typy buniek a teliesok (krvná sústava, lym-fatický systém atď.) Preto vírusy u človeka a zvieraťa pri práci s elektrónovým mikroskopom nikto – dodnes – nepozoroval/neodfotografoval a neizoloval! T. z. ich existencia u ľudí a zvierat (v ich telesných tekutinách alebo tkanivách) nie je preukázaná. V súlade s tým chýba aj preukázanie patogénnosti (účinku spôsobovania choroby).

vevericka

ale pocas 5tich rokov clovek prejde vsetkym od botaniky zoologie fyziologie..mali sme knihy pre medikov..ked sa specializujes, potom uz preberas tvoj obbor..takze vsetko cez genetiku, virologiu, molekularku, imunologiu a biotechnologie, evoluciu, onkologiu a x dalsich, aj ked vsetko je to prepojene..no a v ramci studia je samozrejma praca v labaku, vyskum..