gyn. vyš.- čo vadi, čo by ste chceli,

jaja

no v tom je možno problém, že niektorí gynekologovia to berú ako na \"bežiacom páse\", a to sa nehodí podla mna pre túto profesiu...

nikea

ja nebyvam chora, nemam velke skusenosti s lekarmi tu v CA. ale tu su vseobecne ludia k sebe velmi slusni, tolerantni..urady, nemocnice...Tu sa vsade uci, ze "ja som tvojim zakaznikom a ty si mojim" je to o prachoch.
Ale zase ci vam da lekar nejaky plast alebo neda, to neznamena ze je lepsi alebo horsi.
Ide o to, ze gyn., je pre zeny velmi citliva zalezitost a to viac by si to mali lekari pamatat stale pocas svojej praxe.
Ved cumiet do hrdla alebo do vaginy je pre zenu podstatny rozdiel.
Urcite vie, ze keby som sa teraz stretla s podobnym pristupom ako som zazila u jedneho lekara doma, tak je z toho sud. Predsa nie som ziadna slapka, aby si nejaky idiot so mnou dovolil takto rozpravat.

qiu

to je síce pravda že do poisťovní sa odvádza menej ako v zahraničí, ale zase v zahraničí sa neplatia paušálne poplatky u lekárov... napríklad u mojej gyn. to je 600,-- a čo viem tak používa jednorázové nástroje

lenni

jaja, neviem, preco to nie je zavedene aj na Slovensku, asi preto, ze tu sa viac plati do poistovani, a teda je z coho. Na Slovensku chcu ludia aj malo platit aj mat vela benefitov...tak sa to neda...Moja lekarka pouziva napriklad aj jednorazove "zrkadla", nastroje, s ktorymi ti ide do posvy. Nie take tie kovove.

lenni

nikea, presne tu aj gynekologovia nepristupuju k cloveku ako ku zvieratu...Mne tiez lekarka klopala na dvere, ci uz moze vojst, ja, ze hej, bola som trochu poodhalena, tak ona na to, ci potrebujem este cas...Neviem zase, co z toho robia az taku vedu...

nikea

lenni, jasne ze nohavicky dole, to som sa akosi hrubo sekla...
inac teeraz som si spomenula jednu veselu prihodu kamosky u gyn. Ona je z Brazilie. lekar jej vysvetloval, aby sa vyzliekla a atd tiez v tej vysetrovni. a ona sa zacala vyzliekat hned pred nim ,on sa chytil za hlavu a usiel a potom prisiel po 5 min. najskor zaklopal, opytal sa cez dvere ci je pripravena a potom vstupil.

lenni

nikea, ja mam zase skusenost z IL, tam som si dala dolu aj nohavicky, ked som bola v tom papierovom plasti:) Najprv mi vysetrila prsia, potom prehmatala uzliny a nakoniec vyter. aduliena, ja som na SR vystriedala minimalne piatich gyndakov, ani jeden nevysetril prsia!

aduliena

Ja som len dosť prekvapená z toho, že mnohým z vás gynekológ nerobí vyšetrenie prsníkov. Zdá sa mi to čudné...Veď by to malo byť súčasťou prehliadky.

nikea

Chcem popisat moju skusenost z CA.
isla som na obycajnu vstupnu prehliadku k lekarke. pretoze ona ma zaroven spec. gynekologiu, tak som to mala jednoduchsie.
ako to prebiehalo. Najskor sa ma povypytovala, na problemy, porody....Potom ma poslala ma do miestnosti asi 3*2 metre, to bola cisto len vysetrovna, ziaden pisaci stol. dala mi take nieco ako plast. Vyzliekla som sa do nohaviciek, dala som si ten plast.Bol asi tak do pol stehien.
Prisla, vyskocila som na kozu, urobila mi vsetko to co na Slovensku, teda stery na kultivaciu a potom mi vysetrovala prsniky. Ten plast som mala stale na sebe. Inac je to fakt dobra vec, aspon mate pocit nejakej intimity. Po vysetreni odisla z miestnosti a ja som sa mohla kludne obliest a ona ma cakala v kancelarii.Potom ma poslala na mamografiu (cakacia doba je od 2 tyz-3 mes- mozte si obtelefonovat celu CA, ak to chcete rychlo.) na mamografiu som sa sice objednala , ale neisla som.
ked si pomyslim na posledny zazitok pred mojim odchodom zo Slov., koza bola pomaly opreta a dvere, za ktorymi bola cakaren plna chlapov, ktori si museli vypocut zname pokyny. je mi z toho hnus, ked som nato lekara upozornila, povedal, aby som si nasla gyn. niekde v lese. HNUS